Naujienų srautas

Sportas2019.09.24 21:30

Debiutui ant didžiausios scenos besiruošiantis Glebauskas: jaudulys yra malonus

Savaitgalį Katare startuosiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvos komandoje netrūks ir debiutantų. Vienas tokių – šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą nuo rugsėjo 28 dienos galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Sportininkas šiame sezone pirmą apdovanojimą iškovojo vasarą, kai užėmė trečiąją vietą universiadoje.

Tiesa, ten užfiksuotas rezultatas nebuvo itin geras (224 cm), tačiau vėliau pavyko reabilituotis Lietuvos čempionate.

Nors pasaulio čempionato normatyvo (230 cm) sportininkas ten ir neįvykdė, tačiau kelialapį į varžybas vis tiek iškovojo peršokęs 228 cm aukštyje iškeltą kartelę ir užtikrintai tapęs šalies čempionu.

Tai jam iš esmės garantavo ne tik galimybę Dohoje varžytis su geriausiais pasaulio atletais, tačiau ir naują asmeninį rekordą.

LRT.lt paklaustas apie tai, ar čempionate dar galima pagerinti užfiksuotą rezultatą, sportininkas atviras – jis gali šokti ir aukščiau.

„Tai bus svarbiausias kol kas gyvenimo startas, tai norėtųsi pasirodyti ne prasčiau nei šią vasarą.

Šiaip, manau, galiu šokti geriau, nes viskas nebuvo tobulai ir šokant 227 ir 228 centimetrus vasarą, tai galvoju, kad su trupučiu sėkmės įmanoma šokti ir daugiau“, – svarstė atletas.

Čia pat sportininkas išskyrė ir tą faktorių, jog čempionate teks šokti su pajėgiausiais planetos šuolininkais, tarp kurių – puikius rezultatus šiame sezone fiksavęs baltarusis Maksimas Nedasekau (235 cm) ar rusas Michailas Akimenko bei Italijos sportininkas Stefano Sottile (233 cm). Esą tokie vardai gali turėti įtakos ir nusiteikimui.

„Aišku, teks varžytis su rimtesniais varžovais. Žinote, čia, Lietuvoje, šokinėji vienas pats su savimi, tai gal tokie varžovai kažkiek motyvuos ir papildomai“, – apie laukiančią konkurenciją kalbėjo šuolininkas.

Laukia svarbiausias karjeros startas. Ar prieš jį A. Glebauskas jaučia kokį nors papildomą jaudulį?

„Gal jaudulys kažkoks ir yra, bet jis yra labiau malonus. Kai varžaisi su geriausiais Europoje, pasaulyje atletais, tai tas jaudulys yra malonus ir dar labiau motyvuoja parodyti gerą rezultatą“, – svarstė sportininkas.

Viena aktualiausių temų prieš čempionatą – alinantis Kataro karštis. Ar žinojimas, kokiame klimate teks varžytis, keičia sportininkų pasiruošimą čempionatui?

Į tokį klausimą A. Glebauskas atsakė juokdamasis.

„Iš tikrųjų ruošiamės visiškai atvirkščiai (juokiasi – LRT.lt). Šiuo metu esame Palangoje, čia tik porą dienų nelijo, o prieš tai dvi savaites lijo kiekvieną dieną, temperatūra buvo maža.

Taip jau išėjo. Kadangi tas pasaulio čempionatas pirmą kartą vyksta taip vėlai, jau net ne vasaros sezonu. Aišku, tos problemos turbūt kyla visiems, sunku ruoštis, bet man tas karštis netrukdo“, – žemiau 30 laipsnių nenukrisiančios temperatūros nesibaidė atletas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi