Naujienų srautas

Sportas2019.09.23 14:51

Ant kortos – olimpinės žaidynės: Rusija įtariama pateikusi pakoreguotus dopingo duomenis

LRT.lt 2019.09.23 14:51

Rusijos atstovai pasaulinei antidopingo asociacijai (WADA) galėjo pateikti informaciją, kurioje yra neatitikimų, praneša BBC.

WADA įtaria, jog duomenys neatitininka realybės ir reaguodama į situaciją reikalauja Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) paaiškinimo.

Rusijai buvo nurodyta pateikti duomenis iš laboratorijos Maskvoje. Buvo siekiama įsitikinti, ar šalis laikosi viešai nustatytų antidopingo taisyklių.

Vis dėlto, suteikta informacija sukėlė įtarimų WADA. Dabar RUSADA turi 3 savaites paaiškinti rastus neatitikimus, apie kuriuos platesnių žinių nėra.

Rusijos sporto ministras Pavelas Kolobkovas žurnalistų užklaustas apie situaciją plačiau jos komentuoti nepanoro.

„Kokie tiksliai yra šie neatitikimai ir su kuo jie susiję?“, – ironiškai klausė jis ir patvirtino, jog Rusija bendradarbiauja su WADA.

Jei RUSADA nesugebės paaiškinti WADA atrastų neaiškumų arba atsisakys tai daryti, gali būti, jog iš šalies bus atimta galimybė dalyvauti 2020-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Taip pat gali būti anuliuoti visi Rusijos pasiekimai pasaulio lengvosios atletikos čempionate, startuosiančiame jau penktadienį, rugsėjo 27 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi