Sportas

2019.09.21 21:11

Adomaitis – apie varžovų lyderį, problemas gynyboje ir gynėjų dvejetus

LRT.lt2019.09.21 21:11

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pergalingai startavo LKL pirmenybėse, kai po sėkmingai sužaistos antros rungtynių dalies 95:84 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

Po dvikovos su žiniasklaida bendravęs vilniečių treneris Dainius Adomaitis dideliu džiaugsmu netryško, pripažino, kad pirmosios rungtynės buvo kiek nervingos, tačiau teigė, jog svarbiausias tikslas pasiektas – pergalė iškovota.

„Kaip visada būna tos pirmos rungtynės, ypač pradžioje, buvo daug nervingumo, noro, bet kokybės trūko. Faktas, kad pirmoje pusėje padarėme daug klaidų ir davėme jiems per daug atsikovoti kamuolių puolime. Turėdami antrą šansą, jie tikrai gerai juo naudojosi, bet antroje pusėje pavyko susitvarkyti šituos dalykus, tikrai gerai dalinomės kamuoliu ir faktas vienas, kad prieš mus laukia daug darbo kaip komanda.

Rezultatas džiugina, pergalė yra, buvo ir tikrai labai gerų momentų, kai labai gerai dalinomės kamuoliu surasdami žaidėjus, kur norime juos surasti. Faktas, kad turime padaryti žingsnį gynyboje kai kuriuose situacijose“, – kalbėjo Adomaitis.

– Pirmoje pusėje komanda suklydo 10 kartų, antroje tas skaičius sumažėjo iki keturių. Iš kur tiek daug klaidų buvo pirmoje pusėje?

– Manau, iš didelio noro, nes matėsi tai iš žaidėjų. Nesinorėjo man duoti to negatyvumo dar papildomai, nes tos klaidos atėjo tikrai iš didelio noro. Žaidėjai norėjo prieš savo sirgalius gerai sužaisti pirmas rungtynes, dėl to pirmoje pusėje buvome galbūt per daug įsitempę. Antroje pusėje buvo viskas tvarkoje.

– „Pieno žvaigždės“ per pirmuosius du kėlinius puolime atkovojo 11 kamuolių. Kas labiausiai tai lėmė?

– Negali taip būti, Deivis (Deividas Sirvydis – LRT.lt) išėjo į aikštelę, iš jo du kartus kamuolį pasiėmė puolime. Atsitvėrimas yra sunkus darbas individualiai. Deivį pasakiau tik kaip pavyzdį, galiu pasakyti kiekvieną, nes 11 atkovotų kamuolių buvo per didelis skaičius.

– „Pieno žvaigždžių“ įžaidėjas Johnas Gillonas pelnė 23 taškus. Kodėl jis taip baudė jūsų komandą?

– Todėl, kad mūsų aukštaūgiai nebuvo iš karto pasiruošę padėti gynėjams. Buvo trys situacijos labai geros, kur buvome pasiruošę ir apsigynėme, bet keturis kartus jis nubaudė. Jis yra labai talentingas žaidėjas puolime, greitas ir tokio akcento nedėjome, nebuvome matę jų momentų iš draugiškų rungtynių, bet turime geriau sureaguoti rungtynių metu.

– Gynėjų linijoje daugiausiai keitimus atlikote dvejetais: Francisco Cruzą ir Terrellą Holloway keitė Mindaugas Girdžiūnas ir Dovis Bičkauskis. Kuo šie dvejetai skirtingi ir ko iš jų tikitės?

– Žiūrime, ką tuo metu turime aikštelėje centimetrais ir kaip tuo metu norime žaisti. Mes suprantame T. Holloway ir jis pats supranta, kad jis nėra geriausioje formoje. Reikia duoti jam laiko. Jis tikrai yra profesionalas, maksimaliai įdeda pastangų treniruotėse ir su kiekviena treniruote einame į priekį. Faktas, kad jį reikia dar įvesti į gerą formą. Dovis jau yra geroje formoje, jis tikrai duoda agresyvią gynybą, tuos dalykus, kurių norime. Mindaugas su Paco yra kūrėjai ir manau, kad gerai išnaudojome situacijas su jais.