Naujienų srautas

Sportas2019.09.20 17:03

Draudimo bendrovės atsakymas: insultą Kinijoje patyrusio gerbėjo gydymas – pilnai kompensuojamas

LRT.lt 2019.09.20 17:03

Antradienį Lietuvos krepšinio federacija (LKF) išplatino pagalbos prašymą, kurį parašė į Kinijoje vykusią FIBA pasaulio taurę mūsų šalies rinktinę vykusio palaikyti gerbėjo Andriaus Radzevičiaus artimieji. Vyras patyrė insultą ir paniro į komą, o artimieji prašė finansinės paramos. Penktadienį apie tai oficialiai pasisakė netinkamu vyro šeimos palaikymu apkaltinta draudimo bendrovė.

Antradienį skelbta, jog „Seesam Vienna Insurance Group“ bendrovė vyro situaciją klasifikuoja kaip lėtinę ligą, už kurią kompensuoti gali iki 7000 eurų. Pagalbos prašyme rašoma, jog ši suma nepakankama.

„Seesam“ pranešime spaudai neigia šią informaciją ir skelbia, jog gydymo išlaidos apmokamos netaikant minėto 7000 eurų limito.

Portalas LRT.lt pateikia bendrovės laišką. Kalba netaisyta.

„Informuojame, kad viešai skelbiama informacija apie „Seesam Insurance AS“ Lietuvos filialą (draudimo bendrovę „Seesam“) krepšinio sirgaliaus Kinijoje patirto insulto įvykio kontekste yra netiksli, remiasi nepatikrintais faktais bei pateikiama šališkai.

„Suprantame krepšinio sirgalių susirūpinimą ir užjaučiame artimuosius. Ėmėmės visų priemonių, kad pagelbėtume esamoje situacijoje: pabrėžiame, kad dar iki informacijai apie šį įvykį pasirodžius žiniasklaidoje buvo priimtas vidinis sprendimas atlyginti gydymo išlaidas, netaikant išmokos limito – šiuo metu artimiesiems jau yra išmokėta didesnė nei žiniasklaidoje minima 7 000 eurų suma. Nuolat bendraujame su nukentėjusio artimaisiais, kuriems teikiame pagalbą, palaikome ryšį su medikais ir padedame užtikrinti stabilią ligonio sveikatos būklę kvalifikuoto medicinos personalo rankose“, – teigia draudimo bendrovės „Seesam“ Lietuvos filialo vadovė Brigita Blavaščiūnienė.

Šiuo konkrečiu atveju draudimo taisyklėse apibrėžti limitai insultui kaip lėtinei ligai yra netaikomi. Draudimo bendrovė „Seesam“ užtikrina visus finansinius mokėjimus bendrųjų draudimo sutarties limitų ribose, kurie yra būtini, kad nukentėjusiam asmeniui būtų suteikta būtinoji medicininė pagalba ir tai darys tol, kol ligonį prižiūrintys medikai priims sprendimą, kad jis gali būti transportuotas atgal į Lietuvą.

Žiniasklaidoje skelbiami faktai apie tai, kad draudimo bendrovė „Seesam“ šiuo atveju „taiko 7 000 EUR išmokos limitą“, kad „šeima yra palikta be lauktos pagalbos“, kad kyla abejonės dėl to, ar apdraustieji gali jaustis saugūs – yra neteisingi ir neatitinkantys tikrovės.

Dar kartą akcentuojame, kad ne viešumas, o konkreti situacija ir jos sudėtingumas mums leidžia daryti pokyčius reaguojant į kasdienę praktiką. Jau šiandien įgyvendiname pokyčius ir užtikriname, kad šiuo konkrečiu atveju draudimo taisyklėse apibrėžti limitai insultui kaip lėtinei ligai bus netaikomi.

Reaguodami į esamą situaciją jau ėmėmės pirmųjų žingsnių, kad tokių situacijų būtų galima išvengti ateityje – peržiūrime bendrąsias kelionės draudimo sąlygas. Mūsų kelionių draudimo taisyklės buvo sukurtos vadovaujantis medikų patarimais ir draudimo sektoriaus ilgamete patirtimi, tačiau konkreti praktika ir tokie įvykiai suteikia naujų žinių – šios žinios bus pagrindas mūsų bendrųjų kelionių draudimo sąlygų keitimui. O pirmieji žingsniai jau įgyvendinami dabar administruojant konkretų įvykį.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi