Naujienų srautas

Sportas2019.09.19 23:00

Du setus rusui į atlapus kabinęsis Berankis paleido iniciatyvą iš rankų trečiajame sete

LRT.lt 2019.09.19 23:00

Pralaimėjimą antrajame ATP „Challenger“ serijos „St. Petersburg Open“ turnyro Rusijoje etape patyrė Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-63) po atkaklios trijų setų kovos 4:6, 7:6 (7:5), 1:6, nusileidęs šeimininkų atstovui Andrejui Rubliovui (ATP-38).

Pirmajame sete po 8 geimų rezultatas buvo lygus (4:4). Devintajame geime užvirė atkakli lietuvio ir ruso dvikova.

Nors A. Rubliovas šovė į priekį – 30:0, R. Berankis išlygino rezultatą – 30:30. Rusui atsidūrus per tašką nuo pergalės geime (30:40), lietuvis lygino rezultatą – 40:40 bei pats netrukus buvo per tikslų smūgį nuo laimėto geimo. Visgi A. Rubliovas nepaleido progos ir sugebėjo laimėti geimą bei perimti seto kontrolę – 5:4. Iš viso rusas turėjo net keturis „break point`us“.

Dešimtojo geimo metu rusas didesnės intrigos sukurti lietuviui neleido ir, iškovojęs pergalę, laimėjo pirmąjį setą – 6:4.

Antrajame sete kartojosi pirmojo seto pradžios scenarijus. Abu tenisininkai be problemų laimėjo savo padavimus per pirmuosius 8 geimus ir rezultatas vėl buvo lygus – 4:4.

Devintojo geimo metu, visai kaip ir pirmajame sete, rusas vėl žaidė dėl laimėto „break point`o“, tačiau šįkart R. Berankis savo padavimo serijos varžovui perimti neleido ir iškovojo sunkią pergalę geime – 5:4.

Dešimtojo geimo metu R. Berankis buvo per tikslų smūgį ne pergalės sete, tačiau mūsų šalies tenisininkui nepavyko pribaigti varžovo pasipriešinimo. Rusas atlaikė spaudimą ir išlygino rezultatą – 5:5.

Netrukus abu sportininkai laimėjo po dar vieną geimą (6:6). Dvikovai persikėlus į „tiebreak`ą“, R. Berankis nesiruošė susitaikyti su pralaimėjimu dvikovoje ir, laimėjęs pratęsimą (7:5), perkėlė mačą į trečiąjį setą.

Lemiamo seto metu rusas užtikrintai laimėjo savo pirmąjį padavimą ir iškart perėmė iniciatyvą laimėdamas geimą paduodant R. Berankiui – 2:0. Rusas laimėjo ir trečiąjį geimą, o ketvirtajame lietuvis sušvelnino rezultatą sete – 1:3.

Visgi tai buvo paskutinis R. Berankio laimėtas geimas. A. Rubliovaas į pergalę dvikovoje nušuoliavo laimėdamas tris geimus iš eilės – 6:1.

Pasirodymą Rusijoje po dviejų kovų baigęs lietuvis už patekimą į antrąjį varžų etapą uždirbo 20 ATP reitingo taškų ir 19,845 JAV dolerių. R. Berankis turnyre Sankt Petersburge geriausiai pasirodė 2012 ir 2017 metais, kuomet pasiekė ketvirtfinalio etapą.

Portalas LRT.lt primena, jog pirmajame etape R. Berankis 6:3, 6:0 susitvarkė su Izraelio atstovu Dudi Sela (ATP-146).

Turnyro ketvirtfinalyje R. Berankį nuskriaudęs A. Rubliovas susitiks su Danilo Medvedevo (ATP-4) ir Jevgenijaus Donskojaus (ATP-118) poros nugalėtoju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi