Sportas

2019.09.19 22:39

Sensacija Nikosijoje – istorinė futbolo nykštukų iš Liuksemburgo pergalė Europos lygoje

LRT.lt2019.09.19 22:39

Ketvirtadienio vakarą prasidėjusiose naujojo Europos futbolo lygos sezono kovose pirmąją pergalę Europos taurių turnyruose Liuksemburgo futbolo istorijoje iškovojo šalies flagmanas – „F91 Dudelange“ klubas. A grupės rungtynėse „F91 Dudelange“ futbolininkai 4:3 (1:0) Nikosijoje (Kipras) palaužė vietos APOEL.

Liuksmbergo vienuolikė antrą sezoną iš eilės pateko į Europos lygos grupių etapą, tačiau praėjusio sezono kampanijoje per sužaistas 6 rungtynes iškovojo tik 1 tašką, kuomet lygiosiomis (0:0) sužaidė „Real Betis“ klubu iš Ispanijos.

Rungtynėse Kipre pirmajame kėlinyje svečius į priekį 36-ąją minutę išvedė Danelo Sinani smūgis.

Antrojo kėlinio pradžioje, 51-ąją minutę, „F91 Dudelange“ rezultatą padvigubino Antoine`as Bernieris.

APOEL futbolininkai nebuvo nusiteikę nuleisti rankas ir vos per keturias minutes sugebėjo persverti rezultatą. 54-ąją minutę įvartį pelnė Andrija Pavlovičius, 56-ąją – Tomas De Vincentti, 58-ąją – antrą savo įvartį įsirašė A. Pavlovičius.

Rezultatą Liuksemburgo klubui 72-ąją minutę išlygino Dominikas Stolzas.

82-ąją minutę dar kartą savo žodį tarė pirmąjį rungtynių įvartį pelnęs D. Sinani. Tikslus futbolininko smūgis ne tik sugrąžino pergalę svečiams, bet ir tapo pergalingu rungtynėse – 4:3.

Kiti ketvirtadienio rezultatai Europos lygoje:

A grupė:

„Qarabag FK“ – „Sevilla“ 0:3

B grupė:

Kijevo „Dinamo“ – „Malmoe FF“ 1:0

„FC Koebenhavn“ – „Lugano“ 1:0

C grupė:

„Basel“ – „FC Krasnodar“ 5:0

„Getafe“ – „Trabzonsport“ 1:0

D grupė:

Linco LASK – „Rosenburg“ 1:0

„PSV Eindhoven“ – Lisabonos „Sporting CP“ 3:2

E grupė:

Klužo CFR – Romos „Lazio“ 2:1

„Rennes“ – Glazgo „Celtic“ 1:1

F grupė:

Frankfurto „Eintracht“ – Londono „Arsenal“ 0:3

Lježo „Standard“ – Gimarainso „Vitoria“ 2:0

G grupė:

„FC Porto“ – Berno „Young Boys“ 2:1

Glazgo „Rangers“ – Roterdamo „Feyenord“ 1:0

H grupė:

Barselonos „RCD Espanyol“ – Budapešto „Ferencvaros“ 1:1

Razgrado „Ludorets“ – Maskvos CSKA 5:1

I grupė:

„Gent“ – „Saint-Etienne“ 3:2

„Wolfsburg“ – „Oleksandriya“ 3:1

J grupė:

Menchengladbacho „Borussia“ – „Wolfsberger AC“ 0:4

„Roma“ – Stambulo „Basaksehir“ 4:0

K grupė:

Bratislavos „Slovan“ – Stambulo „Bešiktaš“ 4:2

„Wolverhampton Wanderers“ – „SC Braga“ 0:1

L grupė“

„Manchester United“ – „FC Astana“ 1:0

Belgrado „Partizan“ – „AZ Alkmaar“ 2:2