Naujienų srautas

Sportas2019.09.19 20:49

Ispanijos rinktinės žaidėjai skyrė dovaną sergantiems vėžiu: tai svarbiau nei pasaulio taurės čempionų titulas

LRT.lt 2019.09.19 20:49

Praėjusį sekmadienį pasaulio taurės turnyre su Ispanijos krepšinio rinktine triumfavę Ispanijos rinktinės žaidėjai – Ricky Rubio ir Victoras Claveras, sugrįžę į gimtinę, prisidėjo prie kilnaus žygdarbio – Barselonos Dexeus universiteto ligoninėje atidaryto terapijos kambario vėžiu sergantiems pacientams, praneša „Eurohoops“.

Tiek R. Rubio, tiek V. Claveras dėl vėžio yra netekę savo artimųjų. R. Rubio, kuris prieš trejus metus dėl ligos neteko mamos, tvirtino, jog pagalba vėžių sergantiems žmonėms yra žymiai svarbiau nei iškovotas pasaulio čempiono titulas.

„Mano mama manimi labiau didžiuotųsi matydama, kad dalyvauju šio kambario atidaryme, nei iškovotu pasaulio taurės turnyro titulu“, – portale „El Pais“ cituojamas turnyre Kinijoje MVP tapęs R. Rubio.

„Tai – išsipildžiusi mano svajonė ir žymiai svarbesnis pasiekimas nei laimėtas pasaulio taurės turnyro titulas. Mano mamai JAV buvo pritaikytas spindulinis gydymas. Turiu išlikusių prisiminimų, kurie mane giliai paveikė. Ligoninėse yra smulkių dalykų, kurie gali prisidėti prie geros pacientų nuotaikos. Šiame kambaryje praleidau daug valandų su savo motina ir šiandien aš jo neatpažįstu – jis visiškai nepanašus į ligoninės palatą. Ne visos naujienos pacientams turi būti blogos, ne visos vietos turi kelti neigiamas emocijas. Tokiuose kambariuose žmonės turėtų atsiriboti nuo slegiančios aplinkos. Jeigu gali šiek tiek pasidžiaugti ir nukreipti mintis, nuo to tik geriau“, – kalbėjo krepšininkas.

Naujasis terapijos kambarys, prie kurio atidarymo prisidėjo Ricky Rubio vardo fondas, pavadintas Javiero Clavero, nuo vėžio 2011 m. mirusio Victoro Clavero tėčio, vardu. Kambarys padalintas į kelias erdves: viena skirta atsipalaidavimui, kita – pacientų gerbuviui ir skaitymui, trečia – pokalbiams tarp pacientų ir daktarų bei dar viena, skirta prezentacijoms.

„Mes kartu esame patyrę panašias situacijas. Dabar matome, kad palaikome vienas kitą ir esame kartu ne vien perduodami vienas kitam kamuolį. Ricky tapo pasaulio taurės turnyro MVP, tačiau kartu yra ir tokių iniciatyvų MVP. Mano šeima yra dėkinga jam už mano tėčio vardu pavadintą terapijos kambarį“, – kalbėjo V. Claveras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi