Sportas

2019.09.19 19:11

Iššūkių kupiną sezoną pasitinkantis Adomaitis: kažkieno nuvertinimas mums yra papildoma motyvacija

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.09.19 19:11

Trenerio ir visų žaidėjų sulaukęs Vilniaus „Rytas“ jau šeštadienį startuos LKL pirmenybėse ir pradės kelią, kurio finiše tikėsis pamatyti Lietuvos čempionato ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyrų finalus. Nors komandos biudžetas sumažėjęs, komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sako, kad papildomos kalbos jo komandai suteikia tik dar daugiau motyvacijos.

Vos prieš savaitę iš Kinijos grįžęs Dainius Adomaitis daug laiko poilsiui neturėjo – teko iškart kibti į darbus ir prisijungti prie komandos, kuri su trenerio asistentais ruošėsi ateinančiam sezonui.

Sezonas nusimato nelengvas – komandos biudžetas yra ženkliai sumažėjęs, tai padarė įtaką ir žaidėjų selekcijai – šiais metais daugiau šansų planuojama skirti jaunimui.

Aptakiai klubo organizacija kalba ir apie sezono tikslus – Europos taurėje svarstoma apie patekimą į kitą etapą, tuo tarpu vietinėse pirmenybėse norima patekti į finalus.

Spaudos konferencijoje prieš sezoną Dainius Adomaitis su žiniasklaidos atstovais pasidalino mintimis apie naują „Ryto“ komandą, galimus papildymus sezono eigoje, Deivido Sirvydžio tobulėjimą ir planuojamą komandos žaidimo braižą.

– Ką radote sugrįžęs į komandą?

– Radome komandą, kuri yra pasiruošusi sezonui. Vyrai padarė gerą darbą, tiek žaidėjai, tiek treneriai. Faktas, kažkiek trūksta laiko, vienos kitos treniruotės, bet dabar jau esame visi, turėjome keletą treniruočių ir žingsnis po žingsnio einame į priekį.

– Kiek komanda atrodo kitokia nei praėjusį sezoną?

– Visiems ji yra kitokia. Džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti lietuvišką branduolį, pavyko pasirašyti tuos žaidėjus, kuriuos norėjome.

– Šešerios kontrolinės rungtynės, kokį vaizdą galima daryti iš jų?

– Kiekvienos rungtynės turėjo savo užduotis. Tik paskutines sužaidėme optimalia sudėtimi. Kiekvienos rungtynės davė kažkokius atsakymus, manau, tas vaizdas, kurį turėjome paskutinėse rungtynėse yra tai, ką norime turėti. Aišku, kiekvienose rungtynėse reikės kažkuriuos komponentus gerinti. Tą ir darysime.

– Kas iš komandos naujokų labiausiai džiugina ir iš ko laukiate didžiausio indėlio?

– Kiekvienas naujokas atvyko su savo istorija. Paco (Cruzas – LRT.lt), buvome sutarę, kad grįš namo, nes žmona laukiasi, vaiko gimimas, dabar vėl prisijungė. Tu (Holloway`us – LRT.lt) žaidė ilgą sezoną, vėliau užbaigė ir kitą sezoną. Jis nėra geriausioje fizinėje formoje, mes tą žinome, bet jo pastangos tenkina. Žinome, koks jis gali būti žaidėjas ir mes visi kantriai privalome išlaukti ir maksimaliai susikaupę dirbti tiek su juo, tiek komanda ir be jo.

Kiekvienas kitas žaidėjas, manau, įneš savo indėlį.

– Kokios yra pozicijos, kurias dar gali reikėti stiprinti sezono eigoje?

– Pradėsime sezoną, tada pamatysime. Kol nepradėjome žaisti oficialių rungtynių, tol nematysime. Vienas dalykas yra finansai ir biudžetas, kuriuo galime disponuoti. Manau, šioje vietoje komplektuodami komandą gerai išsisukome, niekur nieko neviršijome.

Jei atsiras galimybė ir bus uždegta žalia šviesa iš klubo pusės – faktas, kad būsime pasiruošę. Jei traumų ar kitu atveju reikės pastiprinimo – tada žiūrėsime.

– Kokį žaidimo braižą planuojate turėti su šia sudėtimi?

– Pagrindinis dalykas turėtų būti komandinis žaidimas, kur turėtume gerai dalintis kamuoliu ir kiekvienose rungtynėse turėti vis kitą lyderį – ar taškais, ar žaidimo minutėmis. Yra žaidimo planas, kur norime atakuoti priešininkus, visų pirma reikia išmokti žaisti kaip komanda.

Manau, kad tas komandiškumas ir turėtų būti mūsų veidas.

– Kas galbūt galėtų būti komandos lyderis, ką juo matote?

– Manau, kad kiekvienas rungtynėse turi įnešti savo indėlį. Taip gausis, kad vienose rungtynėse lyderis bus vienas, kitose – kitas. Turime žaidėjus, kurie yra nauji, turime, kurie čia buvo ir praeitais metais. Yra žaidėjai, kurie žino, ko aš noriu kaip treneris. Naujiems žaidėjams gal reikės prisitaikyti, svarbu, kad visi savo roles suprastume ir jas gerai atliktume.

– Kiek per vasarą pasikeitė Deividas Sirvydis, kiek esate patenkintas jo tobulėjimu?

– Labiausiai dėl jaunų žaidėjų tai ir džiugina, kad yra tas progresas, manau, kad ir jūs tai matote. Faktas, kad tai buvo draugiškos rungtynės, bet tikimės, kad tą formą, kurią demonstruoja, jis tą rodys ir sezono metu.

– Ar keisis jo rolė, lyginant su praėjusiu sezonu?

– Komandoje tu nieko negali prižadėti, kiekvienas turi išsikovoti savo minutes, žaidimą, rolę. Nėra taip, kad gyvenime nieko nedarytum, užsimestum koją ant kojos ir kažką turėtum, tau moka atlyginimą. Taip niekur nėra. Kiekvienas turi išsikovoti.

Gal pas jus tas darbas yra geras, sėdi koja ant kojos. Nėra? (juokiasi).

– Praėjęs sezonas buvo banguotas, bet uždavinius pavyko įgyvendinti visuose frontuose. Ar sumažėjus biudžetui tokį patį rezultatą pasiekti gali būti sunkiau?

– Faktas, kad tai bus iššūkis ir manau, kad jam esame pasiruošę. Negalime galvoti kažkur į priekį, svaičiotis kažkokiais pareiškimais. Turime galvoti apie kitas rungtynes, kitos rungtynės yra šeštadienį su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Bus klubo valdybos posėdis, bus iškelti tikslai, labai aiškūs. Nebūsiu originalus – faktas, kad ir LKL, ir Karaliaus Mindaugo taurėje norime žaisti finale.

Lietuvoje turime labai aiškų lyderį, niekam dėl to nekyla abejonių. Europos taurėje apskritai negalime galvoti apie kažkokius etapus, turime galvoti apie kitas rungtynes.

– Yra manančių, kad šiemet sustiprėjus kitoms komandoms jums patekti į finalą gali būti sunkiau. Kaip pats vertinate tas kalbas?

– Tai čia jūs spėliojate. Ar jūs bent kada po kurio laiko pasisakote, kai kažko neatspėjate? Nesakote niekada (juokasi). Jūs darote savo darbą, spėliojate. Mūsų darbas yra paneigti tas prognozes. Kažkieno nuvertinimas mums yra papildoma motyvacija, tiek treneriams tiek žaidėjams.

– Ar užteko tos savaitės jums pačiam susidėlioti mintis, pailsėti?

– Aišku, taip. Geriausiai jaučiuosi čia, salėje. Namuose ir salėje. Žinojome savo darbą, jis buvo suplanuotas, treneriai atliko gerą darbą, komanda yra fiziškai gerai paruošta, visi sveiki, tad viskas yra gerai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.