Sportas

2019.09.19 18:55

Kuklesnį biudžetą pristačiusi „Ryto“ vadovybė: laukia sunkūs metai

LRT.lt2019.09.19 18:55

Ketvirtadienį Vilniaus „Jeep“ arenoje (buvusi „Ryto“ arena – LRT.lt) oficialiai pristatytas šį savaitgalį kovas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pradėsiančio Vilniaus „Ryto“ klubo biudžetas, sudėtis bei vadovybės iškelti tikslai.

Komandos sezono pristatyme dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Adomas Bužinskas, „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis bei klubo sporto direktorius Linas Kleiza.

Pristatymo metu paaiškėjo, jog naująjį sezoną vilniečiai pradės su kuklesniu biudžetu, kuris bus vienu milijonu eurų mažesnis nei 2018–2019 m. sezono klubo biudžetas ir sieks 3,5 mln. eurų. Iš šios sumos krepšininkų atlyginimams „Ryto“ vadovybė planuoja skirti 1,5 mln. eurų.

Mažesnio biudžeto priežastis – noras greičiau atiduoti skolas, kurias naujoji vadovybė paveldėjo įsigijusi klubą iš buvusio komandos savininko Gedvydo Vainausko. L. Kleiza atskleidė, jog naujieji organizacijos vadovai perėmė 4 mln. eurų skolų.

Vilniečių ekipos, kurią ir toliau treniruos jau buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis, gretose žais trys legionieriai, o komandos pamatą sudarys patyrę ir jauni lietuviai. Su kuklesne sudėtimi nei praėjusiais metais Vilniaus klubo vadovai tikisi pasiekti LKL bei Karaliaus Mindaugo taurės finalus bei prasibrauti į kitą etapą Europos taurės turnyre.

„Šiais metais mūsų biudžetas yra gerokai susitraukęs. Pradedant nuo žaidėjams skirtų atlyginimų. Noriu padėkoti Dainiui Adomaičiui, kuris kaip treneris sutiko su klubo pasiūlyta strategija. Šiemet rinksimės žaidėjus pagal savo kišenę. Planuojame biudžetą atitinkamai. Stengiamės vaduotis iš anksčiau likusių įsiskolinimų, – komandos sezono pristatymo metu kalbėjo R. Jarutis.

Žaidėjų atlyginimas iš komandos biudžeto bus skiriama 1,5 mln. eurų. Traukiasi ir pats klubo biudžetas – anksčiau jis buvo 4,5 mln. dabar sieks apie 3,5 mln. eurų. Klubas neatsisako vykdyti senesnių įsipareigojimų, kurie tęsiasi nuo 2013 metų. Reikia visiems kantrybės. Laukia sunkūs metai. Manau, kad tai komandos žaidimui, su suburta sudėtimi ir trenerių štabu, neturės įtakos.

Matome, kaip stiprinasi LKL komandos, todėl čempionatas turėtų būti lygus. Visgi LKL išlieka tikslas patekti į finalą su Kauno „Žalgiriu“. Tai nebus paprasta, bet reali mūsų užduotis. Karaliaus Mindaugo turnyre norime sėkmingai pasirodyti. Tai pavyko padaryti praėjusiais metais, įdedant širdį ir rodant charakterį, tad turime tikslą patekti į KMT finalą.

Europos taurės turnyre mūsų laukia stiprūs varžovai. Eisime nuo rungtynių iki rungtynių ir stengsimės patekti į kitą etapą. Norime, kad komanda gerbtų varžovą ir pati save.“

„Ryto“ sporto direktorius L. Kleiza tikina, jog komandos sudėtyje dominuojantys krepšininkai iš Lietuvos žada būti „intriguojančios“ sudėties dalimi. Be to, vienas klubo vadovų tikina, jog buvo pasimokyta iš praeities komandos valdymo klaidų.

„Vasaros darbai buvo įdomus. Manau, kad esame pasiruošę. Visada buvo diskusija ir noras mažinti biudžetą. Norėjome daug ką kirsti ir mažinti skolas, kurios buvo didžiulė našta. Kai įsigijome klubą, turėjome 4 mln. eurų skolų. Mums tai tas pats, kaip „Žalgiriui“ su jų galimybėmis atiduoti 30 mln. eurų skolų.

Auginame savo žaidėjus ir subūrėme lietuvišką branduolį. Tai vienas svarbiausių mūsų dalykų. Reikėjo išpirkti Arno Butkevičiaus ir Mindaugo Girdžiūno kontraktus, Martynas Echodas komandoje žais jau trečius metus, o Deividas Sirvydas užaugo, kurį pašaukė NBA naujokų biržoje. Turėjome nupirkti ir Eimantą Bendžių. Ateina ir naujų žaidėjų – Karolio Giedraičio ir Mareko Blaževičiaus eilė. Turime daug intriguojančių žaidėjų, kurie suteikia pamatus komandai. Jie duoda naudos aikštelėje ir suteikia finansines galimybes eiti toliau. Tai susiję su išpirkomis.

Mes užtrukome, kol sukūrėme tvirtą komandos pagrindą, kol atgavome žaidėjų pasitikėjimą. Buvo „n“ žaidėjų, kurie buvo paleisti ir, išvažiavę į kitus klubus, demonstruoja puikius rezultatus. Iš klaidų pasimokėme ir parodėme, kad galime laimėti. Praėję metai buvo vieni geriausių metų, jeigu įvertinsime pasiekimus“, – aiškino L. Kleiza.

Paklaustas, kaip gali įvertinti artėjančio LKL sezono komandų pajėgumą, L. Kleiza pateikė savo vertinimą.

„Labai sunku pasakyti, kol kas matėme tik draugiškas rungtynes, kurios reiškia mažai. Dauguma klubų sprendžia savo problemas. Pamatysime, kas yra kas. Stipriausi keturi ar penki klubai turėtų išlikti tie patys. Nemanau, kad kažkas labai keisis. Pažiūrėsime, kokius rezultatus duos „Žalgirio“ projektas Prienuose, ką duos „agentūros“ projektas Kėdainiuose. Aišku, ten blogiau nelabai gali ir būti“, – kalbėjo L. Kleiza.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt