Naujienų srautas

Sportas2019.09.19 17:26

Griežta FIFA žinutė Iranui – moterys turi būti įleidžiamos į futbolo stadionus

LRT.lt 2019.09.19 17:26

Kasdieniniame Irano gyvenime vyraujantys moterų teisių suvaržymai artimiausiu metu gali būti atlaisvinti bent jau futbolo stadionuose. Pasaulinės futbolo organizacijos FIFA prezidentas Gianni Infantino siekia, jog Irane gyvenančioms moterims būtų leista stebėti rungtynes gyvai su vyrais, skelbiama BBC.

Irane moterims draudžiama stebėti rungtynes futbolo stadionuose nuo 1979 metų, kuomet šalyje įvyko Islamo revoliucija bei vietoje anksčiau buvusios monarchinės santvarkos įkurta Irano Islamo Respublika.

G. Infantino tikisi, jog pokyčiai įvyks jau artimiausiose rungtynėse Irane, kuomet kitą mėnesį vietos rinktinė namuose žais pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro dvikovą su Kambodžos futbolininkais.

„Mūsų pozicija yra aiški – moterys turi būti įleidžiamos į futbolo stadionus Irane, – kalbėjo FIFA prezidentas. – Dabar pats metas pokyčiams. FIFA tikisi, jog pozityvūs rezultatai bus pasiekti spalį vyksiančiame susitikime Irane.“

Šį mėnesį Irane tragiškomis aplinkybėmis žuvo futbolo sirgalė Sahar Khodayari, kuri laukdama teismo nuosprendžio dėl bandymo patekti į futbolo stadioną, padegė save ir nuo patirtų nudegimų neišgyveno.

S. Khodayari dėl savo palaikomo Teherano „Esteghal“ klubo mėlynos marškinėlių spalvos buvo praminta „Mėlynąja mergina“. Ji buvo sulaikyta dar kovo mėnesį, kai persirengusi vyru, bandė patekti į stadioną.

Po tragiškos ir visą pasaulį apskriejusios žinios, palaikymą S. Khodayari išreiškė viso pasaulio futbolo bendruomenė – profesionalūs futbolininkai ir futbolininkės, klubai bei paprasti sirgaliai.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį grupelei moterų buvo leista stebėti atsakomąsias Azijos Čempionų lygos finalo rungtynes Teherane. Visgi jau birželio mėnesį moterys nebuvo įleistos į draugiškas Irano rinktinės rungtynes Azadi stadione, kuriame šeimininkų rinktinė susitiko su Sirijos futbolininkais. Būtent Azadi stadione Irano futbolininkai spalio 10-ąją susitiks su Kambodža.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi