Naujienų srautas

Sportas2019.09.15 19:05

Brolį Pau paerzinti žadantis Marcas Gasolis: verta skirti laiką ir jėgas rinktinei

Marcas Gasolis pasiekė tai, ko nepavyko jo vyresniajam broliui Pau – antrą kartą karjeroje tapo stipriausiu planetoje su Ispanijos rinktine. Sekmadienį Pekine vykusiame finale ispanai 95:75 iškovojo čempionų titulą ir pakartojo sėkmę planetos pirmenybėse 2006-iaisias.

Finaliniame susitikime M. Gasolis buvo vienas aukso medalių kalvių – pelnė 14 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Viso turnyro metu naudingais žaidęs 34-erių metų veteranas sulaukė ir asmeninio pripažinimo – pateko į geriausių turnyro žaidėjų simbolinį penketą.

2019-ieji M. Gasolio karjeroje tapo ypatingais metais. Krepšininkas dar birželio mėnesį iškovojo savo pirmąjį NBA čempiono titulą su Toronto „Raptors“ klubu, o vos po trijų mėnesių ispanas džiaugėsi ir antruoju karjeros pasaulio čempionų titulu.

Po finalo rungtynių krepšinio kamuolį, kurį skirs savo vaikams, rankose laikęs aukštaūgis dalijosi mintimis su žurnalistais po iškovotos pergalės. M. Gasolio teigimu, įtikinama pergale laimėta finalo akistata neparodė tikrosios kovos, kuri virė ant parketo Pekino „Cadillac“ arenoje.

„Rungtynėse viskas tikrai nebuvo taip lengva. Turėjome kovoti dėl kiekvieno kamuolio, kiekvienos atakos metu. Tai buvo tikras karas aikštėje. Mes kovojome puikiai, varžovai kovojo puikiai, tačiau tiksliau išpildėme savo rungtynių planą. Pataikėme metimus, įveikėme varžovų spaudimą gerai dalindamiesi kamuoliu. Susikrovėme saugų pranašumą ir realizavome baudų metimus“, – pasakojo krepšininkas.

– Per trumpą laikotarpį tapote NBA ir pasaulio čempionu. Koks tai jausmas?

– Iškovotas NBA čempiono titulas ir pasaulio čempiono titulas... Ką galiu pasakyti? Kaip tai skamba jums? Jaučiuosi labai laimingas galėdamas būti tokioje situacijoje. Džiaugiuosi galėdamas žaisti krepšinį ir padėdamas savo komandos draugams tapti istorijos dalimi.

– Ką jums reiškia šis su rinktine iškovotas titulas?

– Visi titulai man reiškia labai daug. Su šiuo iškovotu medaliu su rinktine jau esame laimėję devynis medalius. Laimėjome du pasaulio čempionų titulus, du ar tris Europos čempionų medalius, du sidabro medaliai olimpinėse žaidynėse. Skiriame daug laiko ir jėgų rinktinei. Tai yra visiškai verta. Verta būti su šiais vyrukais. Neįtikėtinas jausmas.

– Kam skirsite šį laikomą krepšinio kamuolį?

– Kamuolys skirtas mano vaikams. Turiu sūnų ir dukrelę. Mano sūnus mėgsta žaisti krepšinį. Mano dukrelei krepšinis tai nepatinka. Kol kas. Ji turės gražų krepšinio kamuolį.

– Kokie buvo pagrindiniai faktoriai, lėmę pergalę finale?

– Mūsų gynyba buvo čempionų titulo pamatas. Tobulėjome su kiekvienomis rungtynėmis viso turnyro metu. Buvome susikoncetravę, sukaupę didžiulį ryžtą. Rungtynių metu mūsų aukščiausio lygio koncentracija gynyboje kilo nuo 15-20 minučių per rungtynes iki, finalo atveju, 32-33 minučių.

– Kas jūsų laukia sugrįžus į Ispaniją?

– Turėsime labai užgrūstą tvarkaraštį, kai tik sugrįšime į Ispaniją. Manau, visi žmonės norės su mumis susitikti Madride. Nežinau, ar rytoj, ar poryt būsime būsime Madride. Visgi jau netrukus grįšiu namo į Barseloną bei krausiuosi daiktus kelionei į Torontą.

– Po rungtynių ilgai žiūrėjote į trofėjų. Kodėl taip darėte?

– Šis trofėjus man priminė NBA čempionų trofėjų – jis blizga lygiai taip pat. NBA ir pasaulio taurės turnyras – du labai skirtingi čempionatai. Visgi tu invenstuoji labai daug, rizikuoji, viską atiduoti dėl savo komandos draugų. Kai esi laiminčiųjų pusėje, gali pasimėgauti trofėjumi.

– Marcai, ar paerzinsite brolį Pau faktu, jog turite daugiau pasaulio čempiono titulų nei jis?

– Pau šaipėsi, jog turi du NBA čempiono žiedus. Dabar aš turiu du pasaulio čempiono titulus. Jis jau nebeturės šanso iškovoti dar vieno pasaulio čempiono titulo. Aš tikrai jį dėl to paerzinsiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi