Naujienų srautas

Sportas2019.09.15 18:53

Rubio ir Argentiną gyręs Sergio Scariolo: mes turime dėkoti JAV krepšiniui ir NBA

LRT.lt 2019.09.15 18:53

Sekmadienį Ispanijos rinktinė tapo FIBA pasaulio taurės čempione. Sergio Scariolo auklėtiniai finale 95:75 nugalėjo argentiniečius, o strategas spaudos konferencijoje negalėjo atsidžiaugti šia akimirka ir išreiškė pagarbą JAV krepšiniui.

Atrodė, jog treneriui iš pradžių trūko žodžių, tačiau galiausiai jis nusprendė pagirti varžovus ir padėkoti savo auklėtiniams.

„Ką galiu pasakyti. Ačiū mano žaidėjams. Jie buvo nuostabūs. Prieš rungtynes mačiau jų susirūpinimą. Reikia rūpintis dėl varžovų ir juos gerbti. Argentina nusipelno mūsų pagarbos. Puikus jų trenerių štabas ir puikūs žaidėjai.

Dėkoju savo trenerių štabui, medicinos personalui. Dėkoju „Raptors“ ir federacijai, kad leido man čia būti. Dėkoju mano šeimai, kad leidžia čia būti. Ir dėl to laiko atskirai... Kai kurie žmonės žiūri mūsų rungtynes, bet pasiilgo mūsų.

Mes nebuvome aukščiausi, labiausiai talentingi. Nebuvome favoritai, bet dirbome sunkiai. Žaidėjai dirbo sunkiai. Mes turėjome sunkių akimirkų, bet jie dirbo ir krepšinis juos už tai apdovanojo“, – monologą baigė S. Scariolo.

Ispanijos krepšininkai patekę į finalą netikėtai čia nerado amerikiečių, kurie jiems užkirto kelią iškovoti aukso medalius 2008 ir 2012 metų olimpinėse žaidynėse. Paklaustas apie tai strategas net neatsikvėpęs išsakė, kaip vertina JAV rinktinę ir visą šalies krepšinį.

„Aš turiu didžiulę pagarbą JAV rinktinei. Dabar visi tyčiojasi iš jų, o aš visiškai nepritariu jiems. Mes turime dėkoti JAV krepšiniui ir NBA. Šiame turnyre jie nepasiekė to, ko iš jų buvo tikimasi.

Parodykime jiems pagarbą. Kad ir kas įvyktų jų darže – jau bus jų, bet kaip žmogus, kuris dirba kasdien su jais NBA, galiu pasakyti, jog garbė būti virš jų šiame turnyre. Tikiuosi, kad jie bus labai stiprūs kitais metais“, – amerikiečius gyrė specialistas

Ispanijos rinktinei bus įteikti 30 aukso medalių, kurie bus išdalinti tarp žaidėjų ir personalo. S. Scariolo žurnalistai paklausė, jei turėtų dar vieną medalį, kam jį skirtų. Treneris teigė, jog vieno jam neužtektų.

„Man reiktų daugiau nei vieno medalio. Žinot, kelias iki aukso buvo ilgas. Kai reikėjo per atrankos „langus“ žaisti be NBA ir Eurolygos krepšininkų, daug ką reikėjo išspręsti. Sudėjome grupę vaikinų, iš kurių čia buvo tik pusė.

Visi, kurie dalyvavo atrankoje privalo gauti medalį. Jie prisidėjo prie to, kad mes čia būtume. Mes neturime talento ir atletiškumo tik žaisti vienas prieš vieną. Mes turime šių bruožų, tačiau ne tokių, kad galėtume individualiai laimėti.

Mes žaidžiame penki prieš penkis ir dėl kiekvieno pastangų galime varžytis. Tai didelė dalis šios komandos identiteto. Mes puolame ir ginamės kaip komanda. Jie puikūs žaidėjai ir puikūs komandos žaidėjai“, – teigė S. Scariolo.

Trenerio žurnalistai paklausė ir apie rinktinės vedlį Ricky Rubio. Įžaidėjas turėjo geriausią savo pasirodymą vilkėdamas nacionalinės komandos marškinėlius ir laimėjo turnyro MVP apdovanojimą.

Specialistas teigė, jog net ir prieš jį patobulėjimą gynėjas buvo labai naudingas komandai.

„Jis vis dar gali tobulėti. Jis yra ties riba, kur suras tobulą įžaidinėjimo, atakavimo ir gynybos balansą. Džiaugiuosi, kad jis buvo mano įžaidėjas nuo tada, kai ėmiau treniruoti šią rinktinę.

Man patiko turėti jį net ir tada, kai jis nepataikydavo metimų. Dabar jis renka taškus ir visiems patinka. Tai nuostabu ir padeda mums laimėti. Vis dėlto, ir seniau jis puikiai gynėsi ir vadovavo komandai net ir tada, kai baigdavo rungtynes su 5 taškais“, – sakė S. Scariolo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi