Sportas

2019.09.15 18:29

MVP titulą Kinijoje iškovojęs Rubio: ši diena – viena geriausių mano karjeroje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.15 18:29

Sekmadienį Ricky Rubio vedama Ispanijos rinktinė antrą kartą šalies krepšinio istorijoje tapo stipriausia pasaulyje. Pekine vykusiame pasaulio taurės turnyro finale ispanai 95:75 susitvarkė su argentiniečiais.

Turnyro MVP tapęs R. Rubio pirmą kartą karjeroje džiaugėsi tokiu solidžiu asmeniniu apdovanojimu. Finale būsimas Finikso „Suns“ komandos atakų organizatorius pelnė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Viso turnyro metu krepšininkas pralaimėjimo kartėlio nepatyrusiai Ispanijos rinktinei įmesdavo po 16,4 taško, atkovodavo po 4,6 kamuolio ir atlikdavo po 6 rezultatyvius perdavimus.

Po dvikovos, bendraudamas su žurnalistais, krepšininkas tikino, jog Ispanijos krepšininkai viso turnyro metu nuosekliai siekė savo tikslo – auksinių apdovanojimų.

„Kiekvienas turnyras tęsiasi iki paskutinių rungtynių. Kartais iš pradžių gali būti sunku, kartais – lemiamų kovų metu. Šiandien parodėme, jog kiekviename turnyre reikia savo tikslo siekti žingsnis po žingsnio. Reikia tapti geresniais kiekvieną dieną ir kovoti dėl pergalių kiekvienose rungtynėse iš eilės“, – pasakojo R. Rubio.

– Jūsų komandos draugai spinduliuoja čempioniškomis emocijomis, o jūs – pastebimai ramus. Ar jau pripratote prie laimėtų titulų?

– Nesu pripratęs prie laimėtų titulų ir niekada prie to nepriprasiu. Taip, šiuo metu nespinduliuoju emocijomis ir laikau jas savyje, tačiau ši diena – viena geriausių mano karjeroje. Dabar noriu prisiminti tiek daug žmonių. Šį vakarą prisiminsiu visą savo gyvenimą.

– Koks jausmas tapti turnyro MVP?

– Smagu tapti MVP, bet geriausias jausmas – laimėti aukso medalį. Dienos pabaigoje krepšinis yra komandinis žaidimas. Reikia atrasti vietą sistemoje, kad galėtum padėti komandai laimėti. Mes laimėjome ir esu neįtikėtinai laimingas.

– Dar šįryt treneris Sergio Scariolo minėjo, jog jūsų rinktinė mėgaujasi net žaidimu kartu gynyboje. Papasakokite, koks jausmas žaisti šioje komandoje?

– Ši komanda yra ypatinga. Mes jau eilę metų demonstruojame puikius rezultatus. Galite matyti mūsų veiduose, kad rungtynių pabaigoje išliekame ramūs. Esame kartu ir darome viską, kad laimėtume. Kad pasiektume tokią situaciją, turi žaisti kartu daug metų, privalai turėti nesavanaudžius krepšininkus. Mūsų rinktinėje visi turi vieną tikslą – laimėti auksinius medalius ir mėgautis žaidimu.