2019.09.15 13:36

Dėl bronzinių medalių nedžiūgavę prancūzai: visi žino – norėjome aukso

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.15 13:36

Sekmadienį Pekino „Cadillac“ arenoje įvykusiame mažajame pasaulio taurės turnyro finale Prancūzijos rinktinė po fantastiško sugrįžimo į rungtynes antroje susitikimo dalyje nugalėjo australus 67:59 ir antrą kartą iš eilės iškovojo bronzos medalius planetos pirmenybėse.

Vienu metu atrodė, jog turnyre Kinijoje prancūzai liks be medalių. Vinceto Collet auklėtiniai trečiajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu (23:38), o dvikovos kontrolė priklausė australams.

Sunkiausiu momentu prancūzus į priekį ėmė tempti Nicolas Batumas, Evanas Fournier ir Nando de Colo. Trijulės pastangomis prieš lemiamą kėlinį Australijos rinktinės pranašumas nebebuvo toks gąsdinantis (42:46).

Ketvirtajame kėlinyje savo žodį tarė ir 178 cm ūgio gynėjas Andrew Albicy, pataikęs tris tritaškius. Puikų ketvirtį sužaidę (25:13) prancūzai rungtynių pabaigoje įtvirtino savo pranašumą bei išplėšė pergalę iš australų, kurie penktą kartą šalies istorijoje liko be medalių, iškovoję teisę žaisti mažąjį finalą.

Po susitikimo bronzos medalininkų veiduose pergalės šypsenų, pergalės šokių ir dainų nebuvo. Dalis krepšininkų sveikino vienas kitą ir plekšnojo per pečius, tačiau po susitikimo V. Collet auklėtiniai patvirtino – jų tikslas buvo aukso medaliai. Prancūzų svajonei kelią pusfinalyje pastojo rungtynes dėl čempionų titulo žaisiantys argentiniečiai (80:66).

„Mums nebuvo lengva žaisti rungtynes dėl bronzos taip pralaimėjus pusfinalio susitikimą. Visgi atidavėme visą savo širdį ir sugebėjome iškovoti pergalę“, – po dvikovos kalbėjo buvęs žalgirietis Axelis Toupane`as.

Su žurnalistais bendravo ir mažajame finale 16 taškų pelnęs bei komandą sunkiausiu momentu traukęs Evanas Fournier.

„Sugebėjome išlikti kartu sunkiausiu momentu. Turime nuostabią komandą. Čia žaidžiantys vyrukai – patys geriausi, su kokiais esu rungtyniavęs savo karjeroje. Nenorėjome užbaigti turnyro pralaimėjimu. Nenuleidome rankų ir kovojome iki galo“, – aiškino Orlando „Magic“ žaidėjas.

Į žurnalistų „mixed“ zoną E. Fournier atkeliavo nusiėmęs bronzinį apdovanojimą nuo kaklo. Paklaustas tokio poelgio priežastis, krepšininkas buvo lakoniškas.

„Taip, tai emocinga akimirka. Tikrai nesu laimingas dėl iškovotos bronzos. Kodėl turėčiau būti laimingas?“, – su ašaromis akyse kalbėjo krepšininkas.

E. Fournier indėlio prancūzams trūko pusfinalio susitikime su argentiniečiams, kuriame krepšininkas surinko 16 taškų, tačiau „iš žaidimo“ pataikė tik 6 metimus iš 17. Mažajame finale E. Fournier taip pat ilgą laiką derino savo taikiklį (5/17 metimų).

„Manau, kad viso turnyro metu žaidžiau neblogai, tačiau nesugebėjau padėti komandai pastarosiose dvejose rungtynėse. Buvau visiškai pervargęs. Dar turiu, iš ko pasimokyti, kad tapčiau dar geresniu“, – apie savo pasirodymą Kinijoje kalbėjo krepšininkas.

Po dvikovos apie tai, jog bronzos medaliai visiškai neužgydo pralaimėjimo pusfinalyje kartelio kalbėjo ir pagrindinis Prancūzijos rinktinės vidurio puolėjas Rudy Gobertas.

„Visi žino – norėjome aukso medalių. Smagu, kad po tokio gniuždančio pralaimėjimo pusfinalyje radome savyje jėgų kovoti dėl trečiosios vietos. Buvome atsilikę dviženkliu skirtumu trečiajame ketvirtyje ir sugebėjome sugrįžti į rungtynes. Tai prisiminsime visą gyvenimą. Įrašėme naują istorinį įrašą, – aiškino krepšininkas.

„Esame kovotojai. Norėjome aukso. Iškovoti bronzinius apdovanojimus taip pat nebuvo lengva. Australai pusfinalyje pralaimėjo tik po dviejų pratęsimų ir, manau, kad buvo verti žaisti finale. Jie niekada nebuvo laimėję medalio, todėl labai norėjo šio apdovanojimo. Iškovojome medalį ne tą, kurio norėjome, bet galbūt po 15 ar 20 metų turėsime kažką, kas kabos mūsų trofėjų lentynoje.“