Sportas

2019.09.15 13:30

FIBA vadovas patenkintas teisėjų darbu, tikina, jog atrankos „langų“ sistema – veiksminga

LRT.lt2019.09.15 13:30

Sekmadienį Pekine, Kinijoje, vykusioje spaudos konferencijoje FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis prabilo apie krepšinio visuomenėje keliamus klausimus – „langų“ sistemą, nesutarimus su Eurolyga ir teisėjų darbo kokybę.

Šeštadienį Eurolygos vadovs Jordi Bertomeu išreiškė norą bendradarbiauti su FIBA ir atrasti sprendimą konflikte. Diplomatiškai apie tai pasisakė ir A. Zagklis.

„Žinoma, turime nesutarimų, tačiau mes esame viena didelė krepšinio šeima ir kažkuriuo metu susėsime prie to paties stalo, apkalbėsime įvairias temas ir būsime pasiruošę kažką paaukoti“, – teigė graikas.

Paklaustas apie pasaulio taurės turnyro metu kritikuotą atrankos bei 32 komandų čempionate sistemą, FIBA vadovas teigė, jog yra patenkintas struktūros veikimu.

„Mūsų nauja sistema yra dar tik pirmoje testavimo dalyje. Atrankos rungtynės nuteikia pozityviai. Mums reikia reguliarių susitikimų namuose nacionalinėms komandoms.

Išsiplėtimas iki 32 rinktinių buvo natūrali evoliucija. Mes sekame šio sporto globalizaciją. Vis dėlto, komandoms čempionate keliauti po skirtingus miestus šįkart buvo iššūkis, todėl mes galvosime apie situacijos sprendimus“, – pasakojo graikas.

Gindamas atrankos „langų“ sistemą A. Zagklis paminėjo Lenkijos ir Čekijos nacionalines komandas, kurios pateko į pasaulio čempionato geriausiųjų aštuntuką – lenkai liko aštunti, čekai – šešti.

„Lenkija ir Čekija savo sėkmę statė ant šios sistemos ir atrankos metu susikrautos patirties. Rinktinėms reikia tęstinumo. Jos parodė, kaip krepšinis gali plėstis į naujas rinkas“, – kalbėjo FIBA generalinis sekretorius.

Jis buvo paklaustas ir apie teisėjavimo lygį čempionate. Turnyre nedirbo Eurolygos arbitrai, o dirbę darė tokias klaidas, dėl kurių Lietuvos ir Graikijos rinktinės skaudžiai nukentėjo. Graikas gyrė teisėjų darbą ir tikino, jog viena ar kita klaida nekeičia bendro vaizdo.

„Šiame turnyre dirbę teisėjai yra tie patys, kurie puikiai dirbo atrankos „langų“ metu, praeitame Europos čempionate ir kituose turnyruose. Jie yra gerai parengti – FIBA daug į juos investavo.

Manau, jų darbas šiame čempionate buvo labai geras. Klaidų pasitaio ir jos turi nemalonių pasekmių. Patys matėte, po vienerių rungtynių viešai pripažinome teisėjų klaidą ir juos nušalinome nuo tolimesnio darbo turnyre“, – kalbėjo A. Zagklis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt