2019.09.15 15:03

Argentina neturėjo jokių šansų: Ispanijos krepšininkai – pasaulio čempionai

LRT.lt2019.09.15 15:03

Kinijoje baigėsi FIBA pasaulio taurės turnyras, kurio finale Ispanijos krepšininkai nepaliko jokių šansų Argentinos rinktinei – 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). Ispanai nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir pasaulio čempionais tapo 13 metų pertraukos – 2006 m. jie auksą laimėjo čempionate Japonijoje.

Ispanijos krepšininkai finale dominavo nuo pirmosios iki paskutinės minutės. Galingai rungtynes pradėję Sergio Scariolo auklėtiniai pirmosiomis minutėmis spurtavo 7:0, greitai susikrovė dviženklę persvarą (12:2) ir intriga rungtynėse iš esmės buvo nužudyta po pirmosios mačo dalies.

Vienas naudingiausių ir rezultatyviausių čempionato žaidėjų, Luisas Scola, pirmuosius taškus pelnė tik trečiojo ketvirčio pradžioje. Nicolas Laprovittola ir Facundo Campazzo niekaip neužsikūrė mesdami iš toli, tad argentiniečiai greitai palūžo.

Baudos aikštelėje ispanai dominavo dar įspūdingiau. Rungtynių pradžioje, kai argentiniečiai dar buvo netoli varžovų, ispanai gelbėjosi atkovotais kamuoliais puolime. Be to, ispanai ypač puikiai naudojosi argentiniečių lyderio L. Scolos minusais, drąsiai jį atakuodami puolime.

Paskutinis argentiniečių pasispardymas prasidėjo lemiamo ketvirčio pradžioje, kai 7 iš eilės taškai leido priartėti iki 56:68. Vis dėlto po minutės pertraukėlės ispanai dar kartą užsikūrė ir rimčiau atkurti intrigos argentiniečiams neleido.

Be visų problemų argentiniečiams dar nekrito ir tritaškiai. L. Scola prametė visus 5, L. Vildoza – visus 3, N. Laprovittola pataikė 2 iš 8, F. Campazzo – 1 iš 5.

M. Gasolis ir R. Fernandezas pasaulio čempionais tapo antrąjį kartą karjeroje. L. Scola antrą kartą laimėjo sidabro medalį.

Argentina: G. Deckas (9/10 dvit., 1/3 trit.) 24, N. Laprovittola (2/7 dvit., 2/8 trit., 7/8 baud.) 17, F. Campazzo (1/6 dvit., 1/5 trit., 8 rez. perd.) 11, N. Brussino 8 ir L. Scola (1/5 dvit., 0/5 trit., 8 atk. kam.) po 8.

Ispanija: R. Rubio (5/9 dvit., 1/2 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam., 6 kld.) 20, S. Llullas (6/10 dvit.) 15, M. Gasolis (1/5 dvit., 1/4 trit., 9/12 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) 14, R. Fernandezas (10 atk. kam.), J. Hernangomezas ir W. Hernangomezas po 11.

Ketvirtasis ketvirtis: Argentina – Ispanija

9 min. S. Llullo prasiveržimas ir du taškai iš po krepšio deda tašką šiose rungtynėse – 90:70.

7 min. Ispanijos rinktinė artėjo prie čempionų titulo, nes argentiniečiams tritaškiai vis tiek nekrito. L. Scola prametė visus 5, N. Laprovittola pataikė 2 iš 8, F. Campazzo – 1 iš 5.

5 min. Ispanai gesino argentiniečių viltis. S. Llullas pelnė du taškus su pražanga, kiek vėliau laisvas tritaškį įskraidino J. Hernangomezas – 61:78.

3 min. Paskutinis Argentinos bandymas užsikabinti. N. Laprovittola smeigė tritaškį, perėmė kamuolį ir kitoje atakoje G. Deckas pelnė lengvus taškus iš po krepšio – 54:68.

Trečiasis ketvirtis: Argentina – Ispanija 47:66 (14:23, 17:20, 16:23)

9 min. Argentiniečiai jau atrodė palaužti psichologiškai, jų akys trūko ugnies, nes ispanai aikštėje tiesiog dominavo – 45:63.

7 min. Trumpas argentiniečių blyksnis greitai buvo užgesintas galingo Ispanijos rinktinės žaidimo. L. Scola pagaliau pelnė pirmuosius savo taškus baudų metimais – 41:60.

5 min. Po ilgos pertraukos G. Deckas pelnė taškus argentiniečiams tritaškiu, o iškart perimus kamuolį pirmą kartą iš toli pataikė ir F. Campazzo – 39:55.

4 min. Dar kartą ketvirčio viduryje argentiniečiai byra į šipulius. M. Delia nieko puolime nepadarė prieš M. Gasolio gynybą, o ispanai lengvai rinko taškus iš baudos aikštelės ir atitrūko jau net 33:52.

2 min. Ispanai neleido varžovams startuoti gerai. M. Gasolis baudos aikštelėje žaidė nesustabdomai, o L. Scola ir toliau buvo tuščias. P. Oriola baudos aikštelėje stabdė argentiniečių lyderį, o vis trys jo tolimi metimai skriejo pro šalį – 33:47.

Antrasis ketvirtis: Argentina – Ispanija 31:43 (14:23, 17:20).

10 min. G. Deckas prametė abi baudas, o paguoda tik ta, kad R. Rubio pražanga puolime užsidirbo jau trečiąją asmeninę sau. Po pirmosios dalies Ispanija priekyje 43:31.

8 min. Skirtumas nusistovėjo ties 8–10 taškų riba. Į kiekvieną argentiniečių dvitaškį ir bandymą priartėti taškais atsakydavo ispanai. Argentinos rinktinę į priekį tempė N. Laprovittola, pelnęs 9 taškus ketvirtyje.

6 min. Nesportinė P. Ribo pražanga leido argentiniečiams vėl priartėti. F. Campazzo sumetė baudas – 25:35. Netrukus po atkovoto kamuolio dar vieną žaibišką ataką surengę argentiniečiai priartėjo iki 8 taškų.

5 min. Didžiausios Argentinos rinktinės problemos – itin daug klaidų (7) ir ispanų atkovoti kamuoliai puolime (8).

4 min. Septyni iš eilės N. Laprovittola taškai leido Argentinai atsikvėpti. R. Rubio greitai sėdo ant suolo dėl dviejų asmeninių pražangų – 21:31.

3 min. Antrasis R. Fernandezo tritaškis iš eilės bloškė argentiniečius į gilią duobę – 14:31.

2 min. L. Scola – vis dar be taškų ir su dviem klaidomis. Argentiniečiai ginasi kibiai ir gerai, tačiau niekaip nenusiima kamuolių po ispanų netaiklių metimų. Trys R. Fernandezo taškai grąžino ispanams 12 taškų pranašumą – 14:26.

Pirmasis ketvirtis: Argentina – Ispanija 14:23

10 min. Puikus S. Llullo prasiveržimas grąžino ispanams 9 taškų persvarą, kurie prieš pirmojo ketvirčio sireną buvo galima dar padidinti. Ispanai užtikrintai laimi pirmąjį ketvirtį – 14:23.

9 min. Argentiniečiai padovanojo ispanams du iš eilės kamuolius ir „Furia Roja“ vėl atitrūko – 13:21.

8 min. Ispanų taiklumas irgi nežibėjo, tačiau jie nuėmė jau 7 kamuolius puolime. Vis dėlto po L. Scolos perimto kamuolio greitoje atakoje du taškus su pražanga pelnė G. Deckas. Tritaškiu atsakė P. Ribas – 13:17.

7 min. F. Campazzo pavogė kamuolį iš varžovų ir greitoje atakoje pelnė labai gražų dvitaškį. Argentiniečiai pagaliau užsivedė – 10:14.

5 min. Iš pirmų 6 metimų argentiniečiai pataikė tik vieną, tačiau N. Brussino smeigė du tritaškius iš eilės ir aplygina rezultatą bei neleidžia ispanams pradėti triuškinti varžovų – 8:14.

3 min. Ispanai dominavo ir toliau, o argentiniečių metimai skriejo pro šalį. Dar du taškus pelnė R. Rubio, o po netaiklaus metimo kamuolį atsikovojęs J. Hernangomezas pelnė du taškus su pražanga ir pataikė baudą. Ispanai vos per tris minutes pirmauja 12:2.

2 min. P. Oriola ir R. Rubio tritaškiai bei tolimas M. Gasolio metimas leido ispanams puikiai pradėti mačą ir išsiveržti į priekį 7:0. Tačiau netrukus pirmuosius taškus argentiniečiams pelnė ir N. Brussino.