Sportas

2019.09.14 17:30

Adomaičio pėdomis: po Serbijos fiasko FIBA pasaulio taurėje atsistatydino Aleksandras Džordževičius

LRT.lt2019.09.14 17:30

Fiasko FIBA pasaulio taurėje patyrusi Serbijos rinktinė liko be vyriausiojo trenerio. Po rungtynių dėl penktosios vietos su Čekijos krepšininkais, serbų strategas Aleksandras Džordževičius patvirtino, jog atsistatydina.

Dar prieš čempionatą serbai kalbėjo, jog jie turi vienintelį tikslą – aukso medalį.

Vis dėlto, vieni turnyro favoritų krito jau ketvirtfinalyje, kai sensacingai 87:97 nusileido Argentinos atstovams.

Po to serbai įveikė JAV ir Čekijos krepšininkus, tačiau toks rezultatas neturėjo tenkinti šalies krepšinio federacijos ir gerbėjų.

Apie savo pasitraukimą A. Džordževičius pranešė per spaudos konferenciją po 90:81 pergalės prieš čekus.

Specialistas buvo paklaustas apie galimą atsistatydinimą, nes kiek anksčiau Serbijos spaudoje pasirodė pranešimai, jog strategas pasitrauks nuo nacionalinės komandos vairo. A. Džordževičius patvirtino šiuos pranešimus.

„Girdėjau apie tai. Taip, tai tiesa. Aš traukiuosi. Būčiau pasitraukęs iš pareigų, jei ir būtume pasiekę savo tikslus pasaulio taurėje. Tai buvo sprendimas, kurį aš priėmiau dar prieš vasarą“, – sakė treneris, norintis vasaras leisti su šeima.

Serbai ne tik neiškovojo medalių, tačiau ir negavo tiesioginio kelialapio į 2020-ųjų olimpines žaidynes Tokijuje. Jiems teks vietą išsikovoti atrankos turnyre.

A. Džordževičius šalies rinktinei vadovavo nuo 2013-ųjų metų. Dabar jis žada koncentruotis į klubinį krepšinį su Bolonijos „Virtus“ ekipa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.