Naujienų srautas

Sportas2019.09.14 18:59

Į stipriausių 8-tuką planetoje patekę lenkai tiki – tai krepšinio augimo šalyje pradžia

Lenkijos krepšinio rinktinės pasaka pasaulio taurės turnyre baigėsi keturiais pralaimėjimais iš eilės, tačiau užimta 8-ąja vieta – pasiekimu, kuris šalies krepšinio istorijoje tapo geriausiu rezultatu nuo 1997 metais užimtos 7-osios vietos Europos čempionate.

Pralaimėjimų serija antroje turnyre dalyje liūdnomis nuotaikomis Lenkijos krepšininkų veidų neužtemdė. Paskutiniame susitikime Pekine Mike`o Tayloro auklėtiniai po pagarbos vertos kovos nusileido JAV krepšininkams (74:87).

Po 52-ejų metų pertraukos pasaulio taurės turnyre vėl dalyvavusios Lenkijos rinktinės žaidėjai didžiavosi savo komandos pasiekimais.

„Mums ir mūsų šaliai šis turnyras buvo pasakos verta istorija. Šiandien viskas baigėsi. Labai didžiuojuosi savo komandos draugais. Per pastarąsias kelias savaites tapome viena didele šeima. Šį turnyrą prisiminsime visą savo gyvenimą“, – po dvikovos portalui LRT.lt kalbėjo kitą sezoną Eurolygoje su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu debiutuosiantis Mateušas Ponitka.

„Galime didžiuotis, kad po 52 metų pasaulio turnyre vėl demonstravome pagarbos lenkų krepšiniui vertą žaidimą. Padarėm viską, ką galėjome. Visam pasauliui įrodėme, jog lenkų krepšinis irgi pajėgus, o mes turime gerų žaidėjų“, – komandos draugui antrino snaiperis Adamas Waczynskis.

Jau šešerius metus su Lenkijos krepšinio rinktine dirbantis amerikietis Mike`as Tayloras po dvikovos su JAV surengtoje konferencijoje sulaukė nė vieno amerikiečių žurnalisto klausimo apie darbo patirtį užsienyje.

„Tai išsipildžiusi svajonė. Kai treniruoji užsienyje, esi toliau nuo pagrindinių įvykių. Visgi kartais atsiranda galimybių, kuomet užkopi ant aukščiausios scenos. Esu dėkingas savo žaidėjams, pavyzdžiui, Adamas Waczynskis įsitvirtino Ispanijoje. Kaip ir kiti žaidėjai – Mateušas Ponitka ar A. J. Slaughteris, – pasakojo specialistas. – Po ketverių metų darbo Čekijos rinktinėje patirties ir šešerių Lenkijoje niekada nepagalvojau, jog vieną dieną prieš rungtynes klausysiuosi JAV himno. Tokia akimirka buvo neįtikėtina.“

Dvikovoje su JAV krepšininkais lenkai ne tik išvengė pralaimėjimo didžiuliu skirtumu, bet ir bandė kibti varžovams į atlapus. Puikiai rungtynes pradėję Greggo Popovičiaus auklėtiniai nesunkiai susikrovė dviženklį pranašumą, o antrajame ketvirtyje JAV pirmavo 18 taškų skirtumu (41:23).

Visgi lenkai, vedami Mateušo Ponitkos, Adamo Waczynskio ir A. J. Slaughterio trio, jau ketvirtojo kėlinio viduryje sumažino atsilikimą iki 7 taškų (63:70). Dvikovos pabaigoje amerikiečiai didesnei intrigai išsirutulioti neleido ir šventė pergalę.

„Buvo smagu išbandyti savo jėgas su NBA žaidėjais. Galbūt tai tik vieną kartą gyvenime pasitaikanti galimybė. Niekada to negali žinoti. Mums buvo smagu žaisti krepšinį tokiose rungtynėse. Atidavėme visas jėgas. Nuostabu žaisti prieš komandą, kurią treniruoja Greggas Popovičius ir Steve`as Kerras. Amerikiečių sudėtyje – ir dabar ryškiai NBA žibantys žaidėjai“, – neeilinę patirtį įvertino A. Waczynskis.

Lenkijos rinktinė stambiuose pasauliniuose turnyruose yra užribyje nuo pat 1980-ųjų, kuomet pastarąjį kartą dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Pasaulio taurės turnyruose Lenkijos rinktinė dalyvavo tik dukart (1967 ir 2019).

Visgi naujosios kartos kaimyninės mūsų šalies krepšininkai Europos čempionatų nepraleidžia nuo 2007-ųjų.

Sėkmingą turnyrą Kinijoje sužaidę ir bilietą į olimpinį atrankos turnyrą iškovoję lenkai tikisi, jog puikūs rinktinės rezultatai padės dar labiau populiarinti krepšinį Lenkijoje.

„Labai tikiuosi, kad mūsų žygis turnyre į krepšinį Lenkijoje padės atvesti dar daugiau vaikų. Sudomins juos. Krepšinis – nuostabus sportas. Pažiūrėkite, koks yra šis turnyras Kinijoje. Čia jau matėme daug staigmenų ir atkaklių rungtynių. Tikiu, kad davėme kažkokią naują pradžią Lenkijos krepšiniui. Man tai labai svarbu“, – tikino M. Ponitka.

Treneris M. Tayloras spaudos konferencijoje kalbėjo apie artimiausius tikslus su lenkais – kovą olimpiniame atrankos turnyre dėl bilieto į Tokijo žaidynes.

„Vienas iš mano tikslų – sugrąžinti Lenkijos rinktinę į olimpines žaidynes. Pasiekėme minimalų tikslą – iškovojome kelialapį į olimpinį atrankos turnyrą. Ten bus labai sunku, laukia didžiulė ir arši komandų konkurencija“, - kalbėjo strategas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi