2019.09.14 16:40

Kovoje dėl penktos vietos – Bogdanovičiaus šou ir Serbijos rinktinės pergalė prieš čekus

LRT.lt2019.09.14 16:40

Šeštadienį pasirodymą FIBA pasaulio taurėje baigė anksčiau turnyro favoritais vadinti Serbijos krepšininkai. Jie 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 21:19) nugalėjo Čekijos atstovus ir užėmė penktąją vietą čempionate.

Šios rungtynės didelės reikšmės neturėjo – nors kova vyko dėl penktos vietos, tačiau šis pasiekimas labiau dėl garbės. Abi rinktinės turi garantuotą vietą olimpiniame atrankos turnyre, startuosiančiame 2020-ųjų birželio mėnesį.

Serbai pradėjo lėtai ir nepersistengė gynyboje. Antrame kėlinyje varžovams leidę net 30 taškų pelnyti nugaėtojai po dviejų kėlinių turėjo 9 taškų deficitą (41:50).

Vis dėlto, akistatos favoritai susikaupė antroje mačo dalyje – trečią ketvirtį laimėjo 16 taškų skirtumu ir perėmė iniciatyvą (69:62).

Paskutiniajame kėlinyje serbai spurtavo 15:6 ir, likus žaisti vos mažiau nei 5 minutėms, jau turėjo nepanaikinamą 16 taškų pranašumą (84:68).

Nugalėtojus į priekį vedė neabejotinas jų lyderis šiame turnyre – Bogdanas Bogdanovičius. Jis pelnė 31 tašką, o iš toli pataikė net 7 metimus iš 12 bandymų.

Serbijos rinktinė: B. Bogdanovičius (7/12 tritaškių) 31, N. Milutinovas (6/6 dvitaškių, 7 atk. kam.) 14, S. Jovičius (7 atk. kam., 6 rez. perd.) 12.

Čekijos rinktinė: P. Auda (6/8 dvitaškių) 16, M. Peterka (4/5 tritaškių) 14, T. Satoransky (1/5 dvitaškių, 6 rez. perd.)