Sportas

2019.09.14 14:03

Kitų rinktinių žaidimą gyręs Popovičius: „Svajonių komandos“ laikai – seniai praeityje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.14 14:03

Šeštadienio vakarą Kinijos laiku JAV krepšinio rinktinė savo pasirodymą pasaulio taurės turnyre Kinijoje užbaigė užimdama 7-ąją poziciją. Paskutinėse rungtynėse Greggo Popovičiaus auklėtiniai, pirmavę visų rungtynių metu, įveikė kiti amerikiečio – Mike`o Tayloro treniruojamą Lenkijos rinktinę (87:74).

Kinijoje užfiksuotas amerikiečių rezultatas – blogiausias rinktinės istorijoje. Iki šiol žemesnę vietą JAV krepšininkai buvo užėmę 2002 metų pasaulio čempionate, kuris vyko Indianapolyje (JAV).

Dar iki pasaulio taurės turnyro Kinijoje daugelis krepšinio ekspertų kalbėjo, jog pajėgiausių žaidėjų nesurinkusios amerikiečių rinktinės žygį auksinių apdovanojimų link gali sustabdyti pajėgios Europos šalių – Serbijos, Ispanijos ar Prancūzijos komandos.

Toks scenarijus ir išsipildė. JAV krepšininkai turnyro ketvirtfinalyje nusileido prancūzams, kurie spurtavo susitikimo pabaigoje ir iškovojo pergalę rezultatu – 89:79. Kovoje dėl 5-8 vietų G. Popovičiaus treniruojama rinktinė patyrę dar vieną smūgį – 89:94 nusileido serbams ir liko kovoti tik dėl 7-osios pozicijos.

Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje gyva NBA legenda G. Popovičius dalijosi savo mintimis apie visa turnyrą ir JAV rinktinę.

„Žinojau, koks yra tarptautinis krepšinis, – apie kitų šalių rinktinių pajėgumą mintis dėstė specialistas. – Šiuo metu aukšto lygio krepšinis kitoms valstybėms nėra paslaptis. Visame pasaulyje yra daug nuostabių rinktinių bei trenerių.

Tu išeini kovoti, o laimi geriausieji. Esu patenkintas savo vyrukais, kuriuos treniravau. Jie buvo nuostabūs ir leido, kad juos treniruočiau. Mums nepavyko susilipdyti į dar stipresnį branduolį. Nėra klausimo, kas nutiko mūsų rinktinei – į finalą tiesiog pateko geresnės komandos.

Nėra kažkur akmenyje iškalta, jog JAV visada turi žaisti finale. Tai yra pasenęs mąstymas. Praeityje esu matęs daug atkaklių JAV rinktinės rungtynių. „Svajonių komandos“ laikai jau praeityje. Dabar laimėti rungtynes sunkiau, daug komandų sukelia konkurenciją, o pergalės kaina pakilo.

Ar jūs galvojate, jog tikiuosi pergalių 30 taškų skirtumu? Prancūzus turėjome pranašumą likus žaisti 5 minutes, bet jie sužaidė geresnę rungtynių pabaigą. Šį turnyrą galėjo laimėti kokios 6 ar 7 komandos. Taip bus visada.“

– Kas jums labiausiai įsiminė iš šių daugiau nei 40 praleistų dienų su JAV rinktine?

– Sukurti ryšiai su žaidėjais, kurių dar nesu treniravęs. Dirbau ir su treneriu Steve`u Kerru. Tokie ryšiai tokiuose turnyruose tik auga. Sudėtingose situacijose išmoksti daug dalykų apie savo kolegas, žaidėjus. Pamatai, kokie yra žaidėjai, kas juos motyvuoja. NBA reguliariojo sezono metu to negali pamatyti.

– Kaip jūsų krepšininkas sekėsi tvarkytis su visa reakcija ir pašaliniu triukšmu pasaulio taurės turnyro metu?

– Pašalinis triukšmas neegzistuoja. Nėra kažkokios žurnalistų įtakos. Žaidžiame dėl savo šalies, savo šeimos. Tiesiog eini į priekį.

Nėra jokios kaltės jausmo. Nejaučiame kaltės nelaimėdami aukso. Taip sakyti yra kvaila. Visi taip mąstantys negerbia likusio pasaulio komandų. Pasaulio taurės turnyre, kaip ir sakiau, labai daug komandų. Mums laimėti nepasisekė, todėl eini toliau į priekį. Reikia atiduoti pagarbą tiems, kurie laimėjo. Nėra jokios kalbos apie kaltės ir gėdos jausmą.

– Ką JAV rinktinės pasiruošimui reiškė 33 žaidėjų pasakyti „ne“ prieš turnyrą Kinijoje?

– Ar tu viską skaičiavai? (šypsosi – LRT.lt) Nieko nekaltinu, kas atsisakė padėti rinktinei. Visi turi savo gyvenimus. Turi šeimas, gali būti ir traumos, įsipareigojimai. Kas atvyko, tas atvyko. Dėl šių metų mūsų rinktinės negaliu būti labiau laimingas. Manęs kažkas paklausė, kas rinktinės laukia toliau? Atsakau paprastai – reikia tęsti JAV krepšinio rinktinės programą. Niekada neskaičiavau, kiek turėjome „ne“.

– Jeigu šios rinktinės sudėtis nesikeistu ir kitais metais, ar tokios komandos sudėtis turėtų galimybę laimėti olimpinį auksą?

Jeigu pradėtume dirbti dabar ir dirbtume dar keturiasdešimt dienų, būtume geresni. Turime daug vietos talentui, tikriausiai turime daugiausiai neišnaudoto potencialo iš visų turnyro komandų. Turime daug jaunų žaidėjų. Jaunesnių nei Luisas Scola, tegu dievas duoda jam sveikatos (juokiasi – LRT.lt).

Reikia toliau dirbti. Ši JAV rinktinė tobulėjo viso turnyro metu. Be jokios abejonės. Jie tik susibūrė kartu, niekada nežaidė ir nuėjo tolimą kelią. Gaila, kad nepavyko prie jų prieiti dar arčiau. Sakiau, kad rytoj 9:30 val. analizuosime rungtynių įrašą, žiūrėsime padarytas kalidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.