Naujienų srautas

Sportas2015.07.31 15:38

Finaliniame „Kuršių marių regatos“ etape spręsis dvi didžiosios regatos intrigos

BNS 2015.07.31 15:38

Sportiniu ir psichologiniu išbandymu tapęs ketvirtasis Lietuvos pašto vardo „Kuršių marių regatos“ etapas, prieš finalinį šeštadienio susitikimą bendrojoje įskaitoje paliko dvi didžiąsias intrigas. Iki 20 m/s vėjas tikrino buriuotojų meistriškumą bei ryžtą dėl geresnių pozicijų bendrojoje rezultatų įskaitoje kovoti net atšiauriomis sąlygomis.

Sportiniu ir psichologiniu išbandymu tapęs ketvirtasis Lietuvos pašto vardo „Kuršių marių regatos“ etapas, prieš finalinį šeštadienio susitikimą bendrojoje įskaitoje paliko dvi didžiąsias intrigas. Iki 20 m/s vėjas tikrino buriuotojų meistriškumą bei ryžtą dėl geresnių pozicijų bendrojoje rezultatų įskaitoje kovoti net atšiauriomis sąlygomis.

Dešimtą kartą iš eilės dėl RS-280 jachtų grupės čempionės titulo kovojanti „Arabela-AG-Baltic“ (kpt. Raimondas Šiugždinis) savo grupėje finišavo pirma ir dabar turi vienodą taškų skaičių su pagrindiniu ilgamečiu konkurentu – jachta „Raganosis-Eltel“ (kpt. Saulius Pajarskas). Abi šios jachtos šeštadienį turės realią galimybę kovoti ir dėl Didžiosios Kuršių marių regatos taurės, nes nuo pirmoje vietoje esančios Adomo Janulionio vedamos jachtos „Keturi vėjai“ jas skiria vos kelios minutės.

Absoliučiai greičiausios jachtos kategorijoje šiek tiek daugiau nei valanda pirmauja jachta „Keturi vėjai“. Antroje ir trečioje vietoje išdėsčiusioms jachtoms „Baltas“ (kpt. Gintaras Vaičiūnas) ir „Jocker“ (kpt. Marius Ambrulaitis) panaikinti tokį skirtumą per vieną etapą itin sunki užduotis. Kovoje dėl mažosios „Kuršių marių regatos“ taurės kol kas geriausias pozicijas turi jachta „Nida“ (kpt. Arūnas Burkšas), nuo kurios „Ultra“ (kpt. Jurgis Janulionis) įgula atsilieka beveik 22 minutėmis. Trečioje vietoje yra jachta „Nika“ (kpt. Andrius Nikaronovas).

Pasak vyriausiojo varžybų teisėjo, Rolando Žentelio, ketvirtadienį dalis įgulų, matydamos, kad vėjo prognozės pasitvirtino, kėlė mintį apie Lietuvos pašto vardo etapo atšaukimą. Tačiau, pasak R. Žentelio, sprendimas dalyvauti ar nedalyvauti varžybose esant atšiaurioms sąlygoms yra ne teisėjo, tačiau pačių įgulų ir kapitonų atsakomybė. Tai jų sprendimo, gebėjimo įvertinti savo galimybes ir meistriškumo išbandymas.

„Ryte startavo net vaikų „Optimist“ jachtų klasė, tad kalbėti apie didžiųjų jachtų etapo atšaukimą atrodė keista mintis“, – teigė vyriausiasis teisėjas.

Tiesa, nors tokių nelaimių kaip pirmajame etape nebuvo, plyšusių burių, trūkusių virvių ir jachtų, nusišalinusių nuo varžybų, netrūko. Jachta „Kirkė“, ko gero, patyrė vienus didžiausių sužalojimų, nes dideliame vėjyje tapusi nevaldoma atsitrenkė į „Pilypu“ vadinamą 35 Kuršių marių boją (ženklą).

„Buvo liepta ženklą „imti“ (buriuotojų žargonu taip sakoma apie ženklo apiplaukimą varžybų metu), tai mes jį ir ėmėme, kol visi kiti plaukė aplinkui“, – juokavo geros nuotaikos neprarad3s „Kirkės“ kapitonas Andrius Virbickas.

Pasak A. Virbicko, papūtus didesniam škvalui, juos ištiko vadinamasis bročingas (nevaldomas jachtos kilimas į vėją), jachta tapo nevaldoma ir jie atsitrenkę į metalinį ženklą gerokai sudaužė jachtos nosį. Nepaisant to, įgula pasiruošusi per laukiančią laisvą dieną laivą sutvarkyti, kad galėtų stoti į galutinę kovą šeštadienio etape.

Lūžęs jachtos „Idefix“ (kpt. Tomas Barakauskas) gikas įnešė intrigos ir į trečiąją įskaitinę grupę. Užtikrintai finišuodavusi antra, Lietuvos pašto etapo jachta „Idefix“ nebaigė, ir bendrojoje grupės įskaitoje dabar turi lygiai taškų su trečioje vietoje esančia jachta „Eglė“ (kpt. Gintautas Kurlavičius). Pirmoje vietoje šioje grupėje užtikrintai laikosi jachta „Nerija“ (kpt. Marius Petraitis).

Šeštadienį startuosiantis paskutinis ir lemiamas Neringos miesto vardo „Kuršių marių regatos“ etapas žada azartiškas ir įtemptas buriuotojų kovas.

Tradicinės „Kuršių marių regatos“ uždarymas įvyks šeštadienį, rugpjūčio 1 dieną, pasibaigus lenktynėms. Uždarymo proga, po regatos nugalėtojų apdovanojimų, Nidos prieplaukoje koncertuos Klaipėdos džiazo orkestras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi