Sportas

2019.09.13 17:41

Nesenstantis Argentinos mohikanas Scola: nuoširdžiai tikėjau, kad esame verti finalo

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.13 17:41

Vienu metu pasaulio krepšinio taurės turnyro pusfinalio rungtynėse tarp Argentinos ir Prancūzijos rinktinių krepšinio gerbėjai galėjo pasijausti užstrigę kelionėje laiku. Taip nutiko dėl nesenstančio argentiniečių lyderio – 39-erių metų Luisos Scola pasirodymo, padėjusio iškovoti bilietą į finalą.

28 taškus pelnęs ir 13 kamuolių atkovojęs paskutinis „auksinės“ argentiniečių kartos atstovas vedė į pergalę jau naujosios kartos atstovaujamą savo šalies rinktinę, kuri pusfinalio akistatoje su prancūzais iškovojo pergalę rezultatu 80:66. Sergio Hernandezo auklėtiniai dvikovoje su ketvirtfinalyje JAV palaužusiai varžovais nepirmavo tik 1:44 minutės.

Pergalės nuojautą ore stiprino ketvirtajame kėlinyje vieną po kito metimus į varžovų krepšį laidyti pradėjęs L. Scola. Antroje ketvirtojo kėlinio dalyje du tritaškius iš eilės pataikęs veteranas triumfuodamas iškėlė rankas į viršų tarsi leisdamas suprasti, jog visi taškai ant „i“ rungtynėse jau yra sudėti.

Nuo 2002-ųjų metų nė vieno stambaus turnyro su Argentinos rinktine nepraleidęs krepšininkas savo sąskaitą prie jau turimų apdovanojimų – olimpinio aukso medalio, iškovoto 2004 m., pasaulio vicečempiono titulo, pasiekto 2002 m. bei 2008 m. olimpinės bronzos tikrai pridės dar vieną trofėjų. Kokį? Visa tai paaiškės po sekmadienį Pekine įvyksiančio pasaulio taurės turnyro finalo.

„Jaučiuosi puikiai. Esu labai laimingas. Šioje Argentinos rinktinėje yra be galo smagu žaisti. Dar smagiau, kai iškovojame pergales. Smagu būti čia“, - po rungtynių džiaugėsi L. Scola.

– Koks buvo raktas į pergalę šio vakaro rungtynėse? – portalas LRT.lt paklausė L. Scola.

– Manau, kad mes demonstravome geresnį krepšinį. Buvome geresnė komanda. Visgi gali aiškiai su tuo sutikti. Galiu pasakyti, kad viso turnyro metu žaidėme puikų krepšinį. Aš nuoširdžiai tikėjau, kad mes esame verti finalo. Galbūt dalis žmonių sakys, kad savo žaidimu neužsitarnavome tokių aukštumų. Viskas gerai, aš dėl to jų nekaltinu, bet vos tik prasidėjo rungtynės, manau, kad savo žaidimu įrodėme, ko esame verti.

Mes jau sugebėjome patriukšmauti ir niekas iš mūsų tokio pasiekimo jau nebeatims. Liko tik vienerios rungtynės ir visko gali nutikti. Mes esame verti būti finale.

– Luisai, esate iš „auksinės“ Argentinos rinktinės kartos. Kokius komandos draugus matote šalia, kurie nori parašyti naują, savo kartos puslapį? Ar jie lygiai tokie pat čempionai, kokiais kažkada buvote jūs?

– Aš matau labai daug panašumų šių metų Argentinos rinktinėje su „auksinės“ kartos komanda, su kuria kovojome nuo 2001-ųjų iki 2010-ųjų. Ar tai reiškia, jog norime laimėti ir aukso medaliu čia, Kinijoje? Nežinau, bet esame jau mažiausiai užsitikrinę bronzą. Oi, tai yra sidabrą (šypsosi – LRT.lt). Tai dar geriau. Ar laimėsime auksą? Niekas dar negali pasakyti, bet sidabriniai apdovanojimai jau arčiau mūsų svajonių. Jau prieš pusantrų metų sakiau, jog šioje naujoje argentiniečių kartoje matau daug panašumų su „auksine“ karta. Štai jums dar vienas panašumas – laimėjome sidabrą 2002 metų pasaulio čempionate.

– Kaip vertinate Facundo Campazzo pasirodymą? (12 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai – LRT.lt)

– Jis (Facundo Campazzo – LRT.lt) buvo nuostabus. Aukšto lygio krepšinį jis demonstruoja viso turnyro metu. Esu didelis jo talento gerbėjas. Manau, teisinga, kad išskiriame F. Campazzo žaidimą, tačiau reikia pasakyti, kad ir Patricio Garrino, Luca Vildoza ir Nicolas Lapravitolla ar Marco Delia yra verti pagirų. Žaidžiame su didžiuliu intensyvumu. Daugelis mato tik F. Campazzo, nes jis visas rungtynes žaidžia su didžiuliu intensyvumu. Visgi reikia pripažinti, kad ir kiti mano minėti vyrukai žaidžia labai panašiai. Tai nuostabu.

– Emanuelis Ginobili stebėjo rungtynės iš pirmosios eilės. Kaip buvo vėl smagu matyti savo seną bičiulį?

– Nežinojau, kad Manu bus rungtynėse (šypsosi – LRT.lt). Jis gerokai mane nustebino. Buvau labai laimingas matydamas jį tribūnose.