2019.09.13 16:54

39-erių Luiso Scola vedami argentiniečiai nukovė prancūzus ir pateko į finalą

LRT.lt 2019.09.13 16:54

Penktadienį paaiškėjo ir antrieji FIBA pasaulio taurės finalininkai. Jais tapo argentiniečiai, kiek netikėtai 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18) nugalėję Prancūzijos krepšininkus ir gavę šansą antrą kartą šalies istorijoje triumfuoti šiame turnyre.

Argentinos atstovai finale susitiks su Ispanijos rinktine – Sergio Scariolo auklėtiniai prieš tai vykusiose rungtynėse po įspūdingos dramos ir dviejų pratęsimų 95:88 nugalėjo australus ir iškopė į finalą.

Australai, tuo tarpu, žais dėl trečios vietos su Vincento Collet auklėtiniais.

Pirmieji į priekį išsiveržė prancūzai, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Luisas Scola. Veteranas taikliais metimais užbaigė dvi atakas paeiliui ir argentiniečiai pirmavo 5:2. Tritaškį netrukus pridėjo Facundo Campazzo, po krepšiu toliau dominavo L. Scola ir Argentinos komanda atitrūko (10:2).

Prancūzai puolime išsijudino, tačiau apsukų nemažino ir Argentina, ir toliau likusi priekyje (14:7).

Vėliau Prancūzijos komanda priartėjo dar labiau, tačiau perlaužti rungtynių į savo pusę nesugebėjo ir po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo argentiniečiai (21:18).

Antrajame kėlinyje sėkmingiau jau startavo prancūzai. Jie per kiek daugiau nei dvi minutes ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį (24:23). Argentinos komandos tai iš vėžių neimušė ir jie netrukus laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl išsiveržė į priekį (29:24).

Kėliniui persivertus į antrą pusę Prancūzijos komanda ir toliau nesugebėjo perimti iniciatyvos, argentiniečiai sėkmingai kontroliavo rungtynes (32:27).

Kėlinį keistu ir sudėtingu tritaškius su sirena užbaigė F. Campazzo, o į pertrauką geresnės nuotaikos išėjo argentiniečiai, kurie, įpusėjus rungtynėms, pirmavo 39:32.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui europiečiai prasižengė prieš iš toli atakuojantį Luca Vildoza, kuris baudų metimais padidino savo komandos atotrūkį iki 10 taškų (42:32). Netrukus prancūzai atsakė tolimu šūvius ir komandas vėl skyrė 7 taškai (35:42).

Abi ekipos ėmė keistis sėkmingomis atakomis, tačiau argentiniečiai vis naudojosi kiekviena varžovų klaida ir ėmė tolti – sužaidus beveik 4 min. trečiajame kėlinyje jie jau turėjo 14 taškų rezervą (52:38). Prancūzai ir toliau atrodė sutrikę – per kitas 2 minutes pelnė tik 2 taškus ir nesugebėjo atrasti žaidimo ritmo (40:55).

Vos tik V. Collet auklėtiniai sugebėdavo suregzti sėkmingą išpuolį, argentiniečiai kaip mat atsakydavo kitoje aikštės pusėje. Likus 2 minutėms iki trečiojo ketvirčio galo Pietų Amerikos ekipa pirmavo 60:46.

11 taškų per tris ketvirčius surinkęs Frankas Ntilikina bandė tempti savo rinktinę į priekį, tačiau likus žaisti tik 10 minučių prancūzai vis dar turėjo 12 taškų deficitą (48:60).

Paskutiniojo kėlinio pradžioje atsiliekanti komanda bandė kilti į šturmą – per pirmąsias porą minučių sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 8 taškų (55:63).

Likus žaisti apie 6 minutes skirtumas nesikeitė – Argentinos rinktinė vis dar pirmavo 8 taškais (65:57). Laikas toliau tiksėjo, o prieš susitikimą favoritais laikyta Prancūzijos komanda nerodė atsigavimo ženklų – likus 3 min. iki finalinės sirenos Pietų Amerikos ekipa po dviejų L. Scola tritaškių turėjo 15 taškų persvarą (74:59). Europiečiai atsitiesti nebepajėgė.

Argentinos rinktinė: L. Scola (3/4 tritaškių, 9/10 baudų, 13 atk. kam.) 28, G. Deckas (5/8 dvitaškių) 13, F. Campazzo (3/9 tritaškių, 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Prancūzijos rinktinė: F. Ntilikina (6/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių) ir E. Fournier (5/11 dvitaškių, 1/6 tritaškių) – 16, N. de Colo (7/8 baudų) 11.