2019.09.13 14:31

Ispanai džiaugiasi triumfu prieš australus: galime nuveikti kažką įspūdingo

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.13 14:31

Pirmasis pasaulio taurės turnyro Kinijoje pusfinalis krepšinio gerbėjams padovanojo fantastišką dvikovą. Ispanijos krepšininkai po dviejų pratęsimų kovos 95:88 įveikė Australijos krepšininkus ir po trylikos metų pertraukos vėl kovos dėl planetos čempionų titulo.

Ispanų krepšininkai pagrindinio rungtynių laiko metu ne kartą vijosi varžovus, kurie likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes pirmavo 5 taškų skirtumu (70:65). Be to, ketvirtojo kėlinio pabaigoje Patty Millsas, ispanams pirmaujant vienu tašku (71:70) metė du baudų metimus, tačiau pataikė tik pirmąjį ir komandoms teko žaisti pirmąjį pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje australai vėl turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau Matthew Dellavedovos reidas per visą aikštelę iki varžovų krepšio nebuvo sėkmingas.

Antrojo pratęsimo metu ispanai atrodė turintys daugiau jėgų. Tritaškį pataikė Sergio Lullas, dvitaškį po puikaus Ricky Rubio perdavimo pridėjo Marcas Gasolis, o po to dar vieno S. Lullo tolimo šūvio ekipas jau skyrė 8 taškai (90:82). Pagavę ritmą, ispanai intrigos atkurti dvikovoje varžovams nebeleido.

Antrojo pratęsimo metu 4 taškus pelnęs, dėl kamuolių sėkmingai kovojęs ir juos perėmęs Victoras Claveras po rungtynių, bendraudamas su portalu LRT.lt džiaugėsi savo komandos laimėjimu.

„Jau nuo turnyro pradžios žinome, kokios atkaklios gali būti rungtynės. Į aikštelę išeiname tik su viena mintimi – laimėti. Kovojome iki paskutinių sekundžių, – kalbėjo Victoras Claveras. – Apie finalą negalvojame. Žinome, kad turime galimybę kovoti dėl medalio. Tai nuostabu. To niekas nesitikėjo iš šios mūsų rinktinės.“

Pirmajame savo pasaulio taurės turnyre Ispanijos rinktinėje žaidžiantis Willy Hernangomezas pabrėžė, jog komanda nuolat tikėjo savo jėgomis ir neišsimušė ir ritmo dvikovoje.

„Rungtynės trunka 40 minučių. Niekada nelaimi 20-ąją susitikimo minutę. Niekada nepralaimi rungtynių 36-ąją. Kovojome visas rungtynes. Pasitikime savo jėgomis, turime tokių patyrusių žaidėjų kaip Marcas (M. Gasolis – LRT.lt) ar Ricky (R. Rubio – LRT.lt). Puolime stengiamės kaip įmanoma daugiau dalintis kamuoliu. Esame kantrūs. Man trūksta žodžių. Labai didžiuojuosi šia komanda. Galime nuveikti kažką tikrai įspūdingo Ispanijos krepšiniui. Turime visas galimybes laimėti aukso medalius, – pasakojo Willy Harnangomezas.

Mes patys save motyvuojame. Nesistengiame įsiklausyti į aplinkines kalbas. Žinome, kokie esame, su kuo žaisime. Būti pasaulio taurės finale – neeilinis jausmas.“