Naujienų srautas

Sportas2019.09.12 17:39

Chuliganizmo pasekmės: prie Ronaldo pribėgęs gerbėjas gavo 30 eurų baudą ir laukia UEFA verdikto

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.09.12 17:39

Antradienį vakare LFF stadione netrūko įsimintinų vaizdų. Cristiano Ronaldo pelnė 4 įvarčius į Lietuvos rinktinės vartus, gerbėjai už stadiono ribų šūkavo, laužė medžius ir naudojo pirotechniką, o vienas sirgalius net išbėgo į aikštę prašydamas bendros nuotraukos su minėtu futbolininku. Pastarajam jau paskirta 30 eurų bauda, tačiau po mėnesio jis gali sulaukti ir penkiaženklės sankcijos.

Incidentas įvyko 79-ąją rungtynių minutę, kai C. Ronaldo, ketvirtą sykį nuginklavęs Ernestą Šetkų, buvo keičiamas.

Vienas iš žiūrovų tada nušoko nuo tribūnos, pribėgo prie portugalo, atsiklaupė ant vieno kelio ir ėmė prašyti, kaip portalui LRT.lt trečiadienį sakė pats akibrokšto kaltininkas, bendros nuotraukos su savo idealu.

Nusifotografuoti su superžvaigžde lietuvis nespėjo, nes jį nutempė apsauga ir perdavė policijos pareigūnams.

LRT.lt pavyko susisiekti su Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėju Ramūniu Matoniu, kuris patvirtino, jog po incidento asmuo buvo trumpam sulaikytas. Taip pat vyrui už smulkų viešosios tvarkos pažeidimą skirta 30 eurų bauda.

Vis dėlto vyrui gresia daug rimtesnės pasekmės. Portalas 15min.lt trečiadienį pranešė, kad bauda, kurią už incidentą iš UEFA gaus LFF, gali siekti iki 15–20 tūkst. eurų. Taip pat buvo pranešta, kad LFF norės, jog gerbėjas ją padengtų.

Portalui LRT.lt susisiekus su federacijos rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovu Antanu Martusevičiumi, šis neskubėjo kalbėti apie nuostolių priteisimą.

„Mes kol kas neturime sprendimo iš UEFA. Spalio 17 dieną jį turėsime dėl šio įvykio ir tada spręsime patys“, – sakė federacijos atstovas.

Paklaustas apie tai, kokios LFF galimybės prisiteisti nuostolius iš gerbėjo, A. Martusevičius teigė, jog pirmiausia ruošiamasi sulaukti žinių iš UEFA, o tada jau svarstyti tolimesnius veiksmus.

„Šitoj vietoj, kaip ir minėjau, laukiame spalio 17 dienos sankcijos. Bus aišku, kokia ji, ir tada mūsų teisininkai nagrinės žalos atlyginimą. Kol kas čia neaišku“, – pakartojo LFF rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas.

Į aikštę išbėgęs gerbėjas portalui LRT.lt teigė, kad esą kalta apsauga, kuri tinkamai neprižiūrėjo aikštės ir nesutrukdė vyrui pribėgti prie C. Ronaldo.

LFF atstovai turėjo pokalbį su apsaugos darbuotojais dar prieš susitikimą, tačiau, anot A. Martusevičiaus, šie į perspėjimus nesureagavo.

„Apie tai buvo kalbėta ir prieš įvykį. Tą pačią dieną turėjome susitikimą su UEFA delegatais, kurie pažymėjo, jog Cristiano Ronaldo yra išskirtinis žaidėjas. Apsauginiai buvo perspėti apie tai, su jais buvo kalbėta. Jie nesureagavo“, – pasakojo A. Martusevičius.

Vis dėlto apsaugos darbo kritika tikriausiai nepadėtų incidento kaltininkui išvengti baudos. Vilniaus universiteto teisės dėstytoja doc. dr. Vigita Vėbraitė portalui LRT.lt teigė, kad gerbėjui bet kokiu atveju gresia nemalonumai.

„Jeigu UEFA skirtų baudą LFF – jie galėtų reikalauti žalos, patirtos dėl taisyklių pažeidimo, atlyginimo. Ypač, jei bilieto į rungtynes įsigijimas reiškia sutikimą su LFF taisyklėmis ir tos taisyklės nurodo, kas draudžiama rungtynių metu”, – aiškino V. Vėbraitė.

Anot VU dėstytojos, dėl apsaugos aplaidumo būtų galima nebent sumažinti išreikalautą sumą, kad ne visą baudą atlyginti turėtų sirgalius.

C. Ronaldo iš arčiau pamatyti panoręs vyras nebuvo vienintelis, kėlęs bėdas antradienį. Gerbėjai, negavę bilietų ir susirinkę už stadiono, skandavo, naudojo pirotechniką ir net laužė medžius, kad galėtų geriau matyti susitikimą. Būtent pirotechnika UEFA atstovams nepatiko labiausiai, tačiau už tai mūsų šalies federacijos bausti negalima.

„Čia UEFA nieko negali pasakyti. Čia jau turėtų būti mūsų policijos darbas dėl viešosios tvarkos pažeidimų“, – teigė LFF atstovas.

Panašu, kad šie nesklandumai nė kiek nesutrikdė Portugalijos rinktinės ir šalies futbolo federacijos. Anot P. Martusevičiaus, svečiai padėkojo už gerai suorganizuotą renginį ir skundų neturėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi