2019.09.12 15:58

Mače dėl garbės JAV rinktinė krito prieš Bogdanovičiaus vedamą Serbiją

LRT.lt2019.09.12 15:58

Ketvirtadienį krepšinio gerbėjai galėjo išvysti ilgai lauktą mūšį: FIBA pasaulio taurėje susikovė Serbijos ir JAV rinktinės. Europiečiai triumfavo 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21) ir kovos dėl penktos vietos.

Šis mačas didelės reikšmės, deja, neturėjo. Amerikiečiai jau yra užsitikrinę kelialapį į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes, o serbai turi vietą atrankos turnyre.

Dėl penktos vietos serbai susikaus su Lenkijos ir Čekijos ekipų akistatos nugalėtojais. Pralaimėtojų lauks kova dėl 7 vietos su JAV atstovais.

Amerikiečiai pradėjo rungtynes taip, lyg jiems jos visiškai nerūpėtų. Bogdanas Bogdanovičius greitai sumetė tris tolimus šūvius paeiliui, o serbai atitolo ir po pirmojo ketvirčio turėjo net 25 taškų persvarą – 32:7.

Atrodo, kad tada Greggui Popovichiui pavyko įkvėpti savo auklėtinius. Šįkart jau JAV rinktinė spurtavo ir ketvirtį sužaidė 33:12. Prasidedant ilgajai pertraukai komandas skyrė 4 taškai – europiečiai pirmavo 44:40.

Trečiasis kėlinys buvo apylygis, tačiau ketvirtajame serbai vėl susikrovė dviženklę persvarą – 78:68. Amerikiečiai dar nebuvo linkę pasiduoti – likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutėms europiečių pranašumas buvo 6 taškai (87:81).

Serbai atsakė dviem B. Bogdanovičiaus taikliais metimais iš po krepšio ir susigrąžino 10 taškų persvarą – 91:81. Amerikiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 4 taškų (88:92), bet atsitiesti nebepajėgė.

JAV rinktinė: H. Barnesas (5/6 dvitaškių, 6/6 baudų) 22, K. Walkeris (4/5 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 8 rez. perd.), K. Middleronas (6 atk. kam.) 16.

Serbijos rinktinė: B. Bogdanovičius (7/14 tritaškių, 6 rez. perd.) 28, V. Lučičius (3/3 tritaškių, 6/8 baudų) 15, V. Micičius (2/6 tritaškių) 10.