Naujienų srautas

Sportas2019.09.11 20:49

Europos čempionų vizitas Lietuvoje: nuskriausti vaikai, vietų tribūnoje neradę fanai ir prezidentinis linkėjimas

Antradienio vakarą visų Lietuvos sporto mėgėjų akys trumpam atitrūko nuo FIBA pasaulio taurės Kinijoje įvykių ir buvo nukreiptos į LFF stadioną, kur Lietuvos rinktinė egzaminavo Europos čempionus portugalus su penkis kartus geriausiu pasaulyje pripažintu Cristiano Ronaldo priešakyje. Tai, kas tą vakarą vyko stadione už jo ribų, kviečia prisiminti LRT.lt.

Apgautų vaikų ašaros

Apie tai, jog bilietai į šias rungtynes buvo išparduoti visiškai, Lietuvos futbolo federacija (LFF) pranešė dar gegužės mėnesį – tuo metu, kai nebuvo aišku, ar į Lietuvą atvyks ryškiausia Portugalijos komandos žvaigždė.

Žvaigždė atvyko, tačiau ją pamatyti galėjo toli gražu ne visi, kurie galvojo, jog tokią progą gaus.

LRT.lt žiniomis, pasitaikė kone šimtas padirbtų bilietų pardavimo atvejų. Kaip pasakojo liudininkai, aukomis neretai tapdavo jauni futbolo sirgaliai, bilietus už nemažas sumas įsigiję iš trečiųjų asmenų.

LRT.lt šaltiniai pasakoja, jog prie turniketų, pro kuriuos į stadioną turėjo patekti žmonės, ne kartą eilės buvo susidariusios dėl to, jog asmenys į stadioną bandė patekti su netikrais bilietais.

Vaikai vienas po kito puolė į ašaras prie stadiono vartų, kai suprato, jog jų bilietai nėra tikri ir į stadioną jiems patekti nepavyks.

Kaip LRT.lt pasakojo liudininkai, bilietai dažnai buvo padirbti gana mėgėjiškai – ant jų puikavosi reklamos rėmėjų, kurie nebeturi nieko bendro su LFF, taip pat jos buvo išdėliotos priešingai nuo to, kaip viskas buvo sumaketuota tikruose bilietuose.

Rungtynių feisbuko renginyje buvo minėtas ir toks atvejis, kai į dvi (!) vietas buvo parduota net 50 (!) bilietų.

Taigi, Portugalijos žvaigždyną išvysti pavyko ne visiems, kurie planavo tai padaryti.

Ištikimiausi fanai – už tvoros

Įdomi situacija susiklostė ir su aktyviausių Lietuvos fanų grupe, „Vyčio Tribūna“. Pastaruoju metu jai įprastu tapęs Pietų tribūnos D sektorius šį kartą buvo neskirtas specialiai aktyviausiems fanams, o jo bilietai paleisti į bendrą prekybą.

Kaip pripažino patys sirgaliai – ir jų kaltės, jog bilietų nesuskubo įsigyti iš anksto, tačiau galutinė situacija susiklostė taip, jog į stadioną galėjo patekti vos nedidelė dalelė (iki 40) žmonių, kuriems LFF vėliau išskyrė bilietus, tačiau didžioji aktyviausių fanų dalis įsikūrė už vienos iš stadiono tvorų.

Susidariusią situaciją savo feisbuke paaiškino vienas aktyviausių ir žinomiausių šalies futbolo sirgalių Ingvaras Butautas. Žemiau – citatos iš jo įrašo.

„Dabar paaiškinsiu dėl ko susiklostė ši idiotiška situacija plačiai visuomenei. Pirmiausia, buvo klaida, kad aš 50 (tada dar) metų senis, matęs visko Lietuvos futbole, nepaklausiau 14-mečio kolegos, kuris buvo įsitikinęs, kad bilietai į šį mačą bus greitai iššluoti. Taip ir atsitiko jau gegužės mėnesį.

LFF jokios apsaugos PD (dabar jau tradiciniam fanų sektoriui) suteikti nesugalvojo. Taip. Manau, kad tai buvo jų klaida. Bet, kita vertus, mes per tiek metų jau gi puikiai žinom - neįspėk LFF, tai ji visada geriau nieko nedarys nei ką nors darys.
Žodžiu - ir patys kalti.

Po to buvo susitikimas su pačiais LFF vadovais spręsti šią situaciją. Tie vadovai sumąstė tokią išeitį: pasiųsti mus į portugalų sektorių, su sąlyga, jei tų atvažiuos mažai. O tuos mažai kažkur kitur padėti. Kur - tai jau jų galvos skausmas.

Kaip matėme, portugalų sektorius buvo sklidinas.

Tada mes gavome 37 bilietus. Aiškiai mažai, aiškiai ne kas, bet vargu ar vėl gali kaltinti federaciją. Ką jie išžvejojo iš išpirkto stadiono, tą perdavė.

Tokiomis sąlygomis sektoriaus palaikymo pagrindinė smogiamoji jėga jaunimas atsisakė eiti į stadioną ir pasirinko organizuoti komandos palaikymą ant kalnelio miškelyje prie arenos.

O paskutinis smūgis buvo tas, kad tik atėjus į stadioną paaiškėjo, jog mūsų bilietai buvo visai ne į PA (kaip buvo klaidingai galvota), bet išmėtyti po visą užvartę.

Vėl pripažįstu savo asmeninę klaidą. Reikėjo man sutikrinti tų bilietų vietas.

Priedo, susirinkusiųjų buvo jau toli gražu ne 37, o keliolika. Didžioji dalis per Ukrainos mačą bilietus pirkusių piliečių išgaravo, aiškiai, ramiai sau susisėdę į nurodytas vietas.

Net ir tokiomis sąlygomis dalis ultrasų (pagrindinai Kelmai) bandė kažką kurti PD sektoriaus apačioje, bet vargu ar tą galima būtų laikyti bent kažkuo panašiu į org. palaikymą“, – teigiama įraše.

Net ir už vartų įsikūrę Lietuvos sirgaliai kūrė gerą šou, kūrė garsinį palaikymą ir leido suprasti, jog jie yra šalia.

Tiesa, kaip sakė LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas, rungtynėse viešėjęs UEFA delegatas išreiškė susirūpinimą dėl rungtynių metu lietuvių naudotų fajerių, todėl išlieka įmanomas variantas, jog LFF susilauks nuobaudos už fanų elgesį. Tiesa, įdomu, jog jis nebuvo kuriamas pačiame stadione, tad lieka neaišku, kiek reali yra bausmė.

Išsišokėlis aikštėje

Keliantis į pačias rungtynes įdomus epizodas buvo užfiksuotas antroje antrojo kėlinio pusėje – kai buvo keičiamas keturis įvarčius pelnęs Cristiano Ronaldo, į aikštę išbėgo sirgalius, priklaupęs ir paprašęs portugalų kapitono bendros nuotraukos.

Po tam tikrų nesklandumų šis buvo išgabentas iš stadiono, o LFF už tai gresia nemenka bauda – kaip portalui 15min.lt sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, suma gali siekti 15-20 tūkstančių eurų.

Tačiau E. Stankevičius pridėjo, jog bus bandoma padaryti taip, kad sumą padengtų pats įsilaužėlis.

Klausimų taip pat kyla ir dėl apsaugos darbo, kuri, iki asmens sulaikymo, turėjo rimtų problemų jį suimant, tačiau galima tikėtis, jog sankcijų susilauks ir stadione dirbę apsauginiai.

Cristiano Ronaldo – svetimų mėgstamas, savus pamiršęs

Vienas iš daugiausiai įdomumo kėlusių klausimų prieš rungtynes ir jų metu – ar aikštėje pasirodys rezultatyviausias visų laikų Portugalijos futbolininkas Cristiano Ronaldo.

Pasirodė, ir dar kaip.

Dar išbėgdamas apšilimui prieš rungtynes ekipos kapitonas buvo pasitiktas plojimais iš abiejų komandų sirgalių, o pats atsidėkojo jiems aukštyn iškeldamas ranką.

Situacija ryškiai nesikeitė ir rungtynių metu – portugalą dažnai palaikė ne tik atskiroje tribūnoje įsikūrę svečių sirgaliai, tačiau ir po visą stadioną su Ronaldo pavarde pažymėtais marškinėliais apsirengę lietuvių sirgaliai.

Kai komandos kapitonas rungtynių pabaigoje buvo pakeistas, jį plojimais išlydėjo visas stadionas, o kai kurie lietuviai aiškiai parodė, ko į rungtynes atvyko.

Vos C. Ronaldo palikus aikštę kameros pradėjo fiksuoti, kaip iš Rytų tribūnos būriais pradėjo traukti minios sirgalių.

Žinoma, tada rezultatas jau buvo 1:4, tačiau galima neabejoti, jog jei C. Ronaldo ir toliau būtų likęs aikštėje – žiūrovai skubėję niekur nebūtų.

Tai yra vienas iš tų taisytinų dalykų, kurių lietuvių sirgalių bendruomenei dar reikėtų pasimokyti – žaidėjams svarbu, kai jie palaikymą ir užnugarį jaučia visų rungtynių metu, o ne tik tada, kai aikštėje tenka galinėtis su pajėgiais varžovais.

Tiesa, pats Ronaldo po rungtynių pasirodė ir ne pačiomis gražiausiomis spalvomis.

Kol keli kiti (net ir pakeisti) žaidėjai po finalinio teisėjo švilpuko grįžo į aikštę, pasikeitė marškinėliais su lietuviais ir nuėjo padėkoti ištikimiausiems savo sirgaliams (kurie gerą palaikymą kurė didžiąją rungtynių dalį, nors jų buvo tik apie 150), C. Ronaldo galvos iš rūbinės nebekišo ir paskutinio pasirodymo susirinkusiai miniai nebesurengė.

Savo darbą puikiai aikštėje atlikęs žaidėjas, turbūt, nebematė prasmės dar kartą minti ant sintetinės LFF stadiono vejos.

Stadione – ir rinktinės spalvomis pasipuošęs prezidentas

Jau tada, kai po burtų traukimo paaiškėjo, kad į Lietuvą atvyks Portugalijos rinktinė, nemaža šalies futbolo sirgalių bendruomenės dalis pusiau juokais, pusiau rimtai pradėjo spėlioti, ką rungtynėse palaikys vėliau prezidentu tapęs Gitanas Nausėda.

Prezidentas nevengdavo savo socialiniuose tinkluose rašyti žinučių būtent apie Portugalijos rinktinę, mėgstamiausius savo žaidėjus bei komandos propaguojamą žaidimo stilių.

Antradienio vakarą G. Nausėda parodė, jog svarbiausia komanda jam lieka Lietuva – įsitaisęs geltonais rinktinės marškinėliais jis kartu su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene įsikūrė vienoje iš tribūnų ir palaikė savo komandą.

Po dvikovos prezidentas patraukė ir į Lietuvos rinktinės rūbinę, kurioje išreiškė apmaudžią klaidą padariusiam vartininkui Ernestui Šetkui ir teigė, jog turi viltį, kad artimiausiu laiku Lietuvos futbolas pradės kilti aukštyn.

Prieš mačą taip pat buvo spėliojama, ar prezidentas gali norėti susitikti su portugalų atstovais ir pačiu C. Ronaldo.

LRT.lt to pasiteiravus prezidentūros atstovų buvo gautas atsakymas, jog tokio plano prezidento dienotvarkėje nebuvo.

„Prezidentas išties yra aistringas futbolo sirgalius. Taip pat labai mėgsta ir Portugalijos rinktinę. Būtent todėl jis vakar vakare dalyvavo futbolo rungtynėse ir aplankė Lietuvos rinktinės narius rūbinėje po varžybų. Jo susitikimas su Ronaldo nebuvo numatytas jo darbotvarkėje“, – buvo rašoma LRT.lt gautame pranešime.

Kad prezidentas lankysis futbolo rinktinės rungtynėse daug abejonių nekelia, tačiau ar bus padidintas dėmesys vis dar aktualiam išliekančiam nacionalinio stadiono klausimui – paaiškės jau artimiausiu metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi