Sportas

2019.09.11 18:09

Kinų nušvilpiamas Bogutas rėžė iš peties – kritikavo gyvenimo sąlygas ir vietinį maistą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.11 18:09

Kinijoje ypač nemėgstamas ir sirgalių rungtynių metu nušvilpiamas Australijos rinktinės vidurio puolėjas Andrew Bogutas su „bumeriais“ pravardžiuojama komanda pasaulio taurės turnyre trečiadienio vakarą sėkmingai įveikė čekų barjerą ketvirtfinalyje (82:70).

Per 12 minučių produktyviu žaidimu išsiskyręs ir 10 taškų surinkęs 34-erių metų veteranas po rungtynių kalbėjo, jog dar prieš dvikovą su čekais kartu su komandos draugais šnekėjosi apie galimybę turnyre Kinijoje nutraukti australų vyrų rinktinę kamuojantį medalių badą ir, galų gale, pasidabinti apdovanojimais.

„Kalbėjome su komanda apie tai, jog praeityje mums nedaug trūko iki medalių, tačiau nesugebėjome to pasiekti. Po kelių dienų galėsime parašyti naują istorijos puslapį. Rytoj bandysime atsigauti ir pasiekti naują kelionės tikslą“, – aiškino pusfinalyje Ispanijos su komandos draugais lauksiantis krepšininkas.

Nuo pat pirmojo pasaulio taurės turnyro etapo Donguane kinų nušvilpiamas aukštaūgis su tokiu sirgaliu elgesiu susidūrė ir antrajame grupių etape Nandzinge bei ketvirtfinalio arenoje Šanchajuje.

Kiek anksčiau savo „Twitter“ paskyroje kritiką dopingu vartojimu kaltinamu Kinijos plaukikui Sunui Yangui reiškęs ir Honkonge vykstantiems taikiems protestams prieš Kinijos režimą pritaręs krepšininkas, po dvikovos su čekais negailėjo kritikos turnyro organizatoriams bei vietinei tvarkai.

„Rungtyniauti pasaulio taurės turnyre Kinijoje sunkiau nei pagal NBA tvarkaraštį, – aiškino A. Bogutas. – FIBA krepšinis yra fiziškesnis nei NBA krepšinis. Sunku atsigauti po dvikovų, kuomet turi tik vieną laisvą dieną. Be to, Kinijoje viskas užtrunka dvigubai ilgiau nei įprasta – čia didžulės eismo spūstys, daug žmonių. Įvyksta daug vėlavimų.“

„Mūsų pastarasis viešbutis Nandzinge buvo visiškas „pravalas“ (visiškas šlamštas – LRT.lt), – savo kritiką tęsė australų veteranas. – Pusę laiko ieškodavome, kur būtų galima pavalgyti. Daugybė skrydžių nepalengvina situacijos. Esame tai patyrę ir anksčiau, tačiau, manau, kad esame užsiauginę storą odą. Mūsų laukia dar viena stotelė.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt