2019.09.11 15:57

Sensacija: neįtikėtinai kovojusi Prancūzijos rinktinė iš turnyro eliminavo JAV krepšininkus

LRT.lt2019.09.11 15:57

Trečiadienį krepšinio gerbėjai buvo apdovanoti neįtikėtinu reginiu – FIBA pasaulio taurės ketvirtfinalyje susikovė JAV ir Prancūzijos rinktinės. Sensacingai triumfavo europiečiai, turnyro favoritus nukovę rezultatu 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13).

Mačo nugalėtojų pusfinalyje laukia Argentinos rinktinė, kurios taip pat negalima nurašyti. Pietų Amerikos komanda antradienį taip pat pateikė staigmeną, kai 97:87 įveikė Serbijos atstovus.

Rungtynių pradžioje metimais iš vidutinio nuotolio apsikeitė Evanas Fournier ir Donovanas Mitchellas, o pastarasis netrukus ir šovė iš toli ir pirmą kartą išvedė amerikiečius į priekį (5:2). Europiečiai atsakė 4 taškais paeiliui, tačiau Joe Harriso tritaškis nubraukė visas varžovų pastangas (8:6).

Europiečiai atsakė 4 taškais iš po krepšio ir dviem baudų metimais. Sužaidus kiek daugiau pusę pirmojo ketvirčio prancūzai jau pirmavo 12:8.

Amerikiečiai bandė pristabdyti nutolusius varžovus ir, vedami Marcuso Smarto, sugebėjo susigrąžinti pranašumą (16:14). Per likusias dvi minutes ketvirtyje abiejų komandų apsukos puolime suletėjo, o pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 18:18.

Antrąjį ketvirtį prancūzai pradėjo puikiu žaidimu – tritaškius pataikė Nando De Colo ir Andrew Albicy, dvitaškiu pasižymėjo Mathias Lessortas, o Vincento Collet auklėtinių pranašumas išaugo iki 5 taškų (27:22). Jaylenas Brownas ir D. Mitchellas suorganizavo amerikiečių spurtą 7:0, po kurio JAV vėl buvo priekyje – 29:27.

Netrukus savo atkarpa atsakė Prancūzijos rinktinė – dvitaškį ir tritaškį pataikė E. Fournier, o Rudy Gobertas pataisė savo netaiklų pirmąjį metimą bei dar pridėjo du baudų metimus – 36:29. Po prancūzų spurto 9:0 atsigavo ir amerikiečiai. Kurį laiką pro šalį metimus svaidžiusios rinktinės puolimą dvitaškiais gaivino D. Mitchellas ir Jaylenas Brownas (33:36).

Prasidėjus paskutinei antrojo kėlinio minutei Prancūzijos krepšininkai turėjo 4 taškų persvarą (41:37). R. Gobertui įsiveržus į baudos aikštelę kieta pražanga pasižymėjo Kemba Walkeris, o prancūzų aukštaūgis neklydo nuo baudų metimų linijos – 43:37. Jau kitos amerikiečių atakos metu puikiai savąjį krepšį nuo varžovo išpuolio apgynė R. Gobertas, o pražangą išprovokavęs N. De Colo toliau didino atotrūkį nuo amerikiečių (45:37). Paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis sunkų metimą realizavęs D. Mitchellas kiek sumažino JAV atsilikimą – 39:45.

Nors trečiąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo Mylesas Turneris, prancūzai atsakė R. Goberto dėjimu ir Nicolaso Batumo taškais ir šovė į priekį dviženkliu skirtumu (51:41). D. Mitchellas ir Khrisas Middletonas tritaškiais metimais bandė taisyti savo komandos situaciją (49:55).

D. Mitchellas toliau nešė lyderio naštą ant savo pečių ir po gynėjo aštrių reidų iš prancūzų pranašumo, likus žaisti daugiau nei tris minutes, buvo likę tik 2 taškai (60:58).

Dėjimu 26-ąjį tašką rungtynėse pelnęs D. Mitchellas išlygino rezultatą. Nors R. Gobertas padėjo V. Collet auklėtiniams susigrąžinti pranašumą (62:60), netrukus amerikiečiai visiškai perėmė iniciatyvą – tris baudų metimus realizavo M. Smartas, o dar vieną tritaškį pridėjo D. Mitchellas (66:63). Toks rezultatas išliko ir po trijų kėlinių.

Amerikiečiai nebuvo nusiteikę juokauti su varžovais ir ketvirtojo kėlinio pradžioje – tritaškį pataikė Harrisonas Barnesas, dvitaškį pridėjo K. Walkeris ir ekipas jau skyrė 7 taškai (72:65).

„Les Blues“ (mėlynieji – LRT.lt) nebuvo linkę pasiduoti. Nando De Colo nutraukė savo komandos taškų sausrą, dvitaškius pridėjo R. Gobertas ir F. Ntilikina, o amerikiečių persvara sumenko iki trijų taškų – 74:71. Prieš lietuvius ir australus tritaškių nepataikęs F. Ntilikina prisiminė, jog gali pataikyti ir tolimu metimu išlygino rezultatą – 76:76.

Netrukus europiečiai spurtavo 6:0 ir likus vos daugiau nei 90 sek. turėjo žaidimo vadžias savo rankose – 82:76. K. Walkeris sumažino atsilikimą iki 4, tačiau kitos atakos metu R. Gobertas išrašė bloką D. Mitchellui, o kitoje aikštės pusėje N. De Colo sumetė abu baudų metimus – 84:78.

Neįtikėtina, tačiau amerikiečiai išsigelbėti nesugebėjo: jie krito jau FIBA pasaulio taurės ketvirtfinalyje.

JAV rinktinė: D. Mitchellas (9/17 dvitaškių, 3/6 tritaškių) 29, M. Smartas (4/8 baudų) 11, K. Walkeris (2/5 dvitaškių, 0/4 tritaškių)

Prancūzijos rinktinė: E. Fournier (5/13 dvitaškių, 4/8 tritaškių) 22, R. Gobertas (6/12 dvitaškių, 9/10 baudų, 16 atk. kam.), N. De Colo (3/3 dvitaškių, 7/8 baudų)