2019.09.11 13:29

Portugalų veteranas po dvikovos buvo atviras: tokiose aikštėse rungtynės neturėtų vykti

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.09.11 13:29

Portugalijos futbolo rinktinė kurį laiką turėjo šiokių tokių sunkumų su lietuviais, tačiau antrajame kėlinyje su jais susitvarkė ir namo išvyko su pergale 5:1. Po rungtynių su žiniasklaida bendravęs svečių rinktinės senbuvis Jose Fonte pasidžiaugė istoriniu komandos draugo pasirodymu bei teigė, jog papildomų sunkumų sukėlė ir aikštė.

35-erių veteranas žurnalistams minėjo, kad pradžioje jo komanda turėjo šiokių tokių sunkumų, tačiau rungtynių eigoje juos panaikino.

„Pradžioje mums buvo truputį sunku, tačiau vėliau susiėmėme, antrajame kėlinyje išėjome su visai kitu nusiteikimu. Valdėme rungtynes, įmušėme penkis įvarčius, galėjome įmušti ir dar daugiau. Svarbu, kad iškovojome tris taškus ir esame labai laimingi“, – sakė gynėjas.

Šios rungtynės tapo istorinėmis ir portugalų lyderiui Cristiano Ronaldo – Lietuvoje Ernestą Šetkų keturis kartus nuginklavęs snaiperis aplenkė airį Robbie Keane`ą ir su 24 smūgiais tapo rezultatyviausiu visų laikų Europos čempionatų atrankos varžybų futbolininku.

Pagyrų savo rinktinės kapitonui negailėjo ir J. Fonte.

„Kalbant apie Cristiano – tai yra neįtikėtinas pasiekimas, daugiau tiesiog nėra ko pridurti, viskas jau išsakyta (šypsosi – LRT.lt). Sveikiname jį ir tikimės, kad jis sugebės išlaikyti tokią formą ir tolimesnėse varžybose“, – sakė „Lille klube Prancūzijoje žaidžiantis gynėjas.

Kartais pasigirsta kalbų, jog, karjerą baigus Cristiano Ronaldo, Portugalijos rinktinė gali pajusti smukimą žemyn, tačiau J. Fonte su tuo nesutiko.

„Šiuo metu mes turime tikrai daug kokybės, daug jaunų, labai gerų žaidėjų, o šalia jų dar turime ir Cristiano. Tai, manau, nepražūsime (šypsosi – LRT.lt)“, – sakė žaidėjas.

LRT.lt paprašius žaidėjo grįžti į šias rungtynes ir į jų pertrauką, kai rezultatas dar buvo lygus 1:1, futbolininkas teigė, jog didelės panikos nebuvo – trenerio Fernando Santoso nurodymai buvo aiškūs.

„Jis mums minėjo, kad turime tiesiog daugiau bėgti, ypatingai priekyje – turime kurti varžovams didesnį spaudimą ir tai sėkmingai padarėme“, – sakė žaidėjas.

Dieną prieš rungtynes oficialioje spaudos konferencijoje J. Fonte minėjo, jog dirbtinė danga ypatingų bėdų kelti neturėtų.

Tačiau po dvikovos, LRT.lt paklaustas apie vejos specifiką, veteranas sakė, jog rungtyniauti ant jos buvo daug sunkiau nei buvo galima tikėtis ir kad, jo manymu, tokiose aikštėse rungtyniauti neturėtų būti leidžiama.

„Prisitaikyti iš tiesų buvo labai sunku. Daug mūsų žaidėjų rungtynes baigė su dideliais skausmais skirtingose vietose. Tokiose dirbtinės dangos aikštėse apskritai neturėtų būti leidžiama žaisti tokių rungtynių.

Deja, situacija yra tokia ir turime su tuo susitaikyti“, – šį kartą jau į vatą nebevyniojo Europos čempionas J. Fonte.