Sportas

2019.09.11 00:20

Lietuvą mače su jo favoritais portugalais palaikęs Nausėda: nuo stadiono prasidės Lietuvos futbolo atgimimas

LRT.lt2019.09.11 00:20

Lietuvos futbolo rinktinė antradienį pajuto Cristiano Ronaldo ir Portugalijos rinktinės galią. Superžvaigždė pasižymėjo 4 kartus, o mūsų tautiečiai varžovams nusileido 1:5 (1:1). Rungtynes stebėjo ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kuris ne kartą yra sakęs, kad palaiko Portugaliją jau 15 metų.

Po rungtynių jį pavyko sugauti žiniasklaidai. Prezidentas pradėjo monologą, kurio metu pripažino, jog antradienį jis palaikė Lietuvą ir jokių emocijų varžovams nejautė.

„Atviras žaidimas su puolimo elementais. Tai yra už ką mes futbolą mylime. Antras kėlinys... Galbūt tas antras kėlinys padarė tokią įtaką. Susitikau su vartininku, sakau: „nepergyvenk tu taip“.

Matėsi sėdint, kad pergyvena žmogus, bet visko būna. Net labai geram vartininkui būna. Šiaip, visa problema kažkaip sugebėti tokiame lygyje pažaisti ne 45, o visas 90 minučių.

Labai keistas jausmas, žinot. Sėdžiu ir suprantu, kad visiškai aš už portugalus nesergu. Nė mažiausiu lašeliu, nes tai mano komanda. Aš už ją sergu nuo kokių 2004-ųjų. Luisas Figo, Nuno Gomesas tada buvo. Tada užsikabinau ir visada sergu už Portugaliją.

Šiandien nulis emocijų visiškai. Jie muša įvarčius, o aš sėdžiu liūdnas lyg bet kokia kita komanda Lietuvai muštų. Tai viskas bus gerai. Tiek ir norėjau pasakyti vyrams – perduoti žinią, kad viskas bus gerai. Tereikia tik kantrybės.

Per daug Lietuvos futbolas prarado laiko ir tą laiką dabar reikia kažkaip susigrąžinti. Pradedant nuo vaikučių, nuo metodikų, nuo mokyklos“, – mintis dėstė G. Nausėda.

Prezidentas buvo užklaustas, ar ketina imtis veiksmų, kad mūsų šalis turėtų nacionalinį stadioną, kuris atitiktų tarptautinius standartus. G. Nausėda pripažino, jog seka įvykius, susijusius su būsimu statiniu ir viliasi, jog stadiono atsiradimas padėtų gaivinti Lietuvos futbolą.

„Aš tikrai domiuosi, kaip yra su nacionalinio stadiono reikalais. Kaip tie darbai bus vykdomi toliau. Nepakanka Vilniuj tiek – tik lenteles nuiminėti. Reikia kažką sukurti. Kažką daugiau. Tikiuosi, kad mes padarysime kažką gražaus ir svarbiausia bus stadionas. Tai vieta, nuo kurio Lietuvos futbolo atgimimas prasidės. Aš tuo tikiu“, – viltingai užbaigė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt