Sportas

2019.09.11 00:59

Europos čempionų iššūkį Valdas Urbonas baigė aukštai iškėlęs galvą: nesame visiški „lūzeriai“

Paulius Cubera, LRT.lt2019.09.11 00:59

Lietuvos futbolo rinktinė pirmajame kėlinyje gražiai priešinosi Europos čempionams portugalams, tačiau antrajame gavo skaudžią futbolo pamoką ir nurijo dar vieną karčią piliulę atrankoje į 2020 metų Europos čempionatą. Mačas Vilniuje baigėsi pralaimėjimu 1:5 ir keturiais Cristiano Ronaldo įvarčiais, tačiau po jo Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas neašarojo. Strategas teigė, kad lietuviai parodė, kad nėra visiški „lūzeriai“.

Taip pat skaitykite:

- Cristiano Ronaldo vizitas LFF stadione: netikėtas mūsiškių smūgis ir keturi jo įvarčiai į Lietuvos vartus
- Lietuvą mače su jo favoritais portugalais palaikęs Nausėda: nuo stadiono prasidės Lietuvos futbolo atgimimas
- Kuriozas: aikštę paliekantį Cristiano Ronaldo užsipuolė nusifotografuoti norėjęs gerbėjas
- Chaosas už LFF stadiono: gerbėjai lipa ant kalvos ir laužia medžius, kad tik pamatytų Cristiano Ronaldo

Sužaidus 45 minutes LFF stadiono švieslentėje degę skaičiai 1:1 vertė kraipyti galvas. Lietuvos rinktinė ne tik įmušė įvartį po standartinės situacijos, tačiau pirmajame ketvirtyje iš esmės niekuo nenusileido Europos čempionams portugalams.

Vis dėlto antroje pusėje kritęs antrasis C. Ronaldo įvartis gerokai kirto per galvas lietuviams, o ypač pirmajame kėlinyje žibėjusiam Ernestui Šetkui. Puikiai žaidęs vartininkas pirmoje pusėje ne kartą gelbėjo lietuvių vartus, tačiau 62-ąją minutę kritęs kuriozinis įvartis, anot V. Urbono, buvo esminis mačo lūžis.

„60 min. rezultatas buvo 1:1, tai keturi įvarčiai per paskutinę dalį yra kiek daugokai“, – spaudos konfrenciją pradėjo V. Urbonas.

– Pirmasis kėlinys Lietuvos rinktinei buvo geriausias šioje atrankoje ir geriausias pe kelerius pastaruosius metus. Kaip pavyko taip sužaisti?

– Matyt pagrindinis dalykas, kad pavyko parinkti optimalią sudėtį, nežiūrint Arvydo Novikovo ir Fiodoro Černycho netekties. Žaidėjai gerai vykdė numatytas funkcijas, nedavėme laisvės portugalams, žinojome jų sugebėjimą žaisti vienas prieš vieną, bet vienas už kitą pakovodami, padėdami, sugebėjome darniai gintis. Buvo gerų išėjimų į ataką ir logiškų – nemušėme kamuolio bet kur. Prie to prisidėjo Karolis Laukžemis, Ovidijus Verbickas. Aišku, svarbu, kad išplėšėme naudą standarto metu.

– Pirmajame ketvirtyje buvo ne viena situacija, kai kontratakose lietuviai, atrodo, bijodavo žaisti aštriau ir atsitraukdavo. Kodėl?

– Kada darome į priekį vertikalų pasą ir bandome bėgti į priekį, daug kas išeina, bet žaidėjai kitą kartą sugalvoja padaryti papildomą lietimą ar horizontalų pasą ir to užtenka, kad varžovai eliminuotų pavojų, kurį būtų galima išgauti. Bet, visų pirma, svarbu turėti tuos žaidėjus, kurie sugebėtų bėgti į priekį ir sukelti aštrumą.

Lietuvoje pamatyti žaidžiantį Cristiano Ronaldo bilieto nereikia: susirinkusieji rungtynes stebi tiesiog už tvoros

– Ką per pertrauką kalbėjote rūbinėje, koks buvo planas antrai daliai ir ko pritrūko iki teigiamo rezultato?

– Pertraukos metu, visų pirma, pakalbėjome apie tai, ką reikėtų pataisyti, kad išvengtume problemų. Žaidėjai tikrai buvo užsivedę ir gerai nusiteikę. Antro kėlinio pradžia nebuvo prasta, manau, kad mes vienu momentu valdėme situaciją aikštėje ir nebuvo panikos požymių.

Tas antras įvartis nusprendė rungtynių eigą. Matyt, tokiame intensyvume mums yra sudėtinga žaisti ir tai atlaikyti fiziškai. Manau, kad kiek teko kalbėtis po mačo – žaidėjai jaučia nuovargį. Nenoriu teisintis, bet bandau ieškoti priežasčių, kodėl paskutines 30 minučių mes sugriuvome. Antros rungtynės mums yra visada sunkios.

– Portugalams prieš rungtynes buvo daug klausimų dėl dirbtinės dangos. Ką apie tai manote jūs?

– Kas liečia aikštės dangą, mes sukuriame iliuzijas, kad atvažiuos tokie žaidėjai kaip C. Ronaldo ir jiems bus problemų. Matome, kaip jie prisitaiko ir adaptuojasi, nes turi puikią techniką. Gal jiems net patogiau žaisti tokioje greitoje aikštėje.

– Ar galima sustabdyti C. Ronaldo?

– Žaidžia ne vienas žaidėjas, aišku, dėmesio papildomo reikia, bet šios dienos rungtynėse viską išsprendė antras įvartis. Gana nelogiškas, kuriozinis, po jo vyrai sustojo. C. Ronaldo parodė savo lygį, tai matė ir jautė ne vien žaidėjai, bet ir visas stadionas.

– Buvo didelis ažiotažas dėl C. Ronaldo, kai jis buvo pakeistas, dalis stadiono patraukė link išėjimo, nors dar buvo likę žaisti apie dešimt minučių. Ar toks sirgalių elgesys „nekerta per galvą“ žaidėjams?

– Sakysiu, kad tai yra žmonių sprendimas. Gal toli gyvena, skuba namo. Man svarbiausi sirgaliai, kurie buvo iki galo ir palaikė mus, Lietuvos rinktinę. Prezidentas buvo užėjęs į rūbinę po rungtynių, Valdas Adamkus irgi buvo kartu. Jie pasidžiaugė tuo, ką matė. Čia – didžiausia mūsų vertybė, o ne tie, kurie skubėjo namo.

– Apibendrinant šitą langą. Ar yra judėjimas į priekį, ar atitinka viziją? Ar komanda žaidžia taip, kaip jūs norite?

– Supraskite, kad per vieną dieną niekas neįvyksta. Reikalinga atsirinkti žaidėjus, įvertinti jų charakteristikas, numatyti jiems pozicijas, atrasti taktinę schemą ir išsidėstymą, kuris mums yra optimalus. Tai buvo pirminiai darbai.

Manau, kad per šešerias rungtynes esu patenkintas tuo, kaip mes vystomės. Atsirinkome 20–25 žmonių branduolį, žmones, kurie gali atstovauti Lietuvai tarptautinėje arenoje. Per šias dvejas rungtynes turbūt pamatėte skirtumus taktiniuose sprendimuose. Vis dėlto, trūksta rezervo, nemažo – Novikovo ir Černycho prisijungimo.

– Atrodote gana liūdnas, nors įmušėte įvartį Europos čempionams, žaidė komanda gerai daugiau nei kėlinį.

– Vis dar gyvenu pasibaigusių rungtynių emocijomis. Tikrai liūdna nėra, bet susikaupė nuovargis per paskutines dienas. Turėjome intensyvias dienas, bet liūdesio nejaučiu, dalinai su gera nuotaika galėsime grįžti ir rytoj atsikėlę pasakyti, kad nesame visiški „lūzeriai“. Galime susikaupti ir sužaisti net ir su Europos čempionais.

Cristiano Ronaldo prireikė 5 minučių, kad pelnytų pirmąjį įvartį: Lietuva 0:1 Portugalija
Ernesto Šetkaus tragedija: po Ronaldo smūgio kamuolys atsimuša į vartininko galvą ir krenta į vartus
Cristiano Ronaldo rodo savo pajėgumą: po puikaus komandos draugo perdavimo portugalo sąskaitoje – „hat-trick'as“
Kai neužtenka trijų: Cristiano Ronaldo į rūbinę išėjo pelnęs ir ketvirtąjį Portugalijos įvartį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt