Sportas

2019.09.10 19:09

Ketvirtfinalyje ispanų sustabdyti lenkai nenuleidžia galvų: toliau kuriame savo Pelenės istoriją

Dviem staigmenoms pasaulio taurės turnyre Kinijoje antradienio vakarą buvo per ankšta. Ispanijos krepšininkai nepasekė argentiniečiams ketvirtfinalyje pralaimėjusių serbų pėdomis ir iškovojo bilietą į pusfinalį, įveikę Lenkijos rinktinę (90:78).

Sergio Scariolo treniruojami Ispanijos krepšininkai po trijų iš eilės pataikytų tolimų metimų antrajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą (38:28), tačiau iki ilgosios pertraukos lenkams pavyko kiek stabilizuoti situaciją dvikovoje (41:46).

Antroje susitikimo dalyje rungtynių favoritai vėl greitai atitrūko dviženkliu skirtumu (58:44). Nors lemiamo ketvirčio metu Mike`o Tayloro auklėtiniai bandė atkurti intrigą ir artėjo prie varžovų (70:76). Ricky Rubio ir Willy Hernangomezo vedama Ispanijos rinktinė iškovojo pergalę.

Tik antrą kartą šalies krepšinio istorijoje pasaulio taurės turnyre dalyvajaunčios Lenkijos rinktinės lyderis Mateušas Ponitka po dvikovos bendraudamas su portalui LRT.lt pripažino, jog ketvirtfinalyje tekęs varžovas buvo paprasčiausiai stipresnis.

„Rungtyniavome prieš žvėriškai pajėgią rinktinę, kurioje žaidžia NBA ir Eurolygos lygio žaidėjai. Mes turime tik vieną Eurolygoje žaidžiantį krepšininką. Kovojome iki pabaigos, bandėme palikti visą save aikštėje. Susitikome su aukštesnio meistriškumo varžovu. Mums dar turnyras nesibaigė. Dar liko dvejos rungtynės ir norime pasiekti kažką ypatingo“, – aiškino lengvasis krašto puolėjas.

Po 52 metų pertraukos pergales pasaulio taurės turnyre skinantys ir tarp 8 stipriausių rinktinių patekę lenkai didžiuojasi savo pasiekimu. Kinijoje savo šalies krepšininkus po rungtynių su ispanais pasitiko ir gausus lenkų žurnalistų būrys tik įrodantis, jog M. Tayloro krepšininkų žygis šių metų turnyre – neeilinis.

„Mums tai ypatingas turnyras, – tvirtino M. Ponitka. – Dar prieš metus niekas nesitikėjo, kad galime pasiekti tokių aukštumų. Pasiekėme stipriausių komandų pasaulyje aštuntuką. Kovosime dėl aukščiausios įmanomos vietos. Gaila, kad pralaimėjome šiandien. Turime gerą komanda.“

Lenkai čempionate dar gali užimti ne tik penktąją poziciją, bet ir iškovoti olimpinį kelialapį į Tokijo žaidynes. Tokia galimybė taptų realia, jeigu prancūzai ir čekai trečiadienį patirtų nesėkmes turnyro ketvirtfinalyje, o Lenkijos krepšininkai kovoje dėl 5-8 vietų finišuotų be pralaimėjimų.

„Olimpinės žaidynės?, – šypsojosi apie tai paklaustas M. Ponitka. – Net nepamenu, kada pastarąjį kartą Lenkijos krepšininkai žaidė olimpiadoje (1980-aisiais – LRT.lt). Mums tai būtų netgi didesnis pasiekimas nei dalyvavimas pasaulio taurėje. Dar turime daug dirbti. Stengtis iš paskutiniųjų. Neturime, ko prarasti. Šiame turnyre toliau kuriame savo Pelenės istoriją.“