2019.09.10 17:51

Kovingumo neužtenka: NBA krepšininkų vedami ispanai nugalėjo lenkus ir žengė į pusfinalį

LRT.lt2019.09.10 17:51

Antrasis FIBA pasaulio taurės ketvirtfinalis praėjo be staigmenų – Ispanijos krepšininkai 90:78 (22:18, 24:23, 21:17, 23:20) nugallėjo Lenkijos atstovus ir žengė į turnyro pusfinalį.

Ten Sergio Scariolo auklėtiniai susitiks su kitos ketvirtfinalio poros – Čekijos ir Australijos ekipų – nugalėtojais. Lenkų, savo ruožtų, lauks kovos dėl 5-8 vietų.

Nugalėtojams tai buvo dviguba pergalė – patekimas pusfinalį jiems garantavo vietą 2020-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Šios rungtynės vyko atkarpomis – ispanai vis sužaisdavo sėkmingiau ir atitrūkdavo, o tada lenkai lyg atsikvošėdavo ir vėl sumažindavo atsilikimą.

Po dviejų kėlinių šias komandas skyrė tik 5 taškai – 46:41. Tada ispanams pirmauti padėjo net 14 taškų pirmoje mačo dalyje surinkęs Juancho Hernangomezas.

Trečiajojo ketvirčio viduryje ispanai pirmą kartą atitrūko dviženkliu skirtumu – 56:44. Lenkai nebuvo linkę pasiduoti, tačiau jau prasidedant ketvirtajam kėliniui komandas skyrė 9 taškai – 67:58.

Paskutiniajame kėlinyje Ispanijos ekipa beveik visą laiką pirmavo 10 taškų ar daugiau. Varžovams prisivyti šansų nebebuvo.

Ispanijos rinktinė: R. Rubio (3/4 tritaškių, 9 rez. perd.) 19, W. Hernangomezas (7/11 dvitaškių) 18, R. Fernendezas (5/5 tritaškių) 16.

Lenkijos rinktinė: A. J. Slaughteris (4/6 tritaškių, 6 rez. perd.) 19, A. Waczynski (1/4 tritaškių, 6/6 baudų) 15, M. Sokolowski (4/5 dvitaškių) 11.