Sportas

2019.09.09 20:14

Klausimo apie Ronaldo įvarčius į jo vartus prajuokintas Šetkus: tikiuosi, rytoj niekas mums neįmuš

Ronaldo nepanoro nusifotografuoti su gerbėjais
Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.09.09 20:14

Antradienį Lietuvos futbolo gerbėjų laukia, jei ne šios sporto šakos desertas, tai bent jau labai įdomus reginys. Mūsų šalies rinktinė LFF stadione Vilniuje priims Portugalijos žvaigždyną su Cristiano Ronaldo priešakyje.

Tiesioginę mačo transliaciją nuo 21:45 val. galėsite tiesiogiai stebėti portale LRT.lt ir per LRT kanalą.

C. Ronaldo atvykimas į Lietuvą sukėlė didelį ažiotažą. Sekmadienį jis su komandos draugais buvo pasitikti oro uoste ir prie „Kempinsky Grand Hotel“ viešbučio, kuriame apsistojo. Pirmadienį – išvykdami iš viešbučio, o bene daugiausiai smalsuolių buvo LFF stadione per portugalų treniruotę. Ten lietuviai tikėjosi pamatyti futbolo superžvaigždę.

Po treniruotės C. Ronaldo greitai nubėgo į autobusą ir ignoravo gerbėjus. Pora varžovų pamojavo susirinkusiems gerbėjams, o Mario Rui nuėjo prie jų pasidaryti nuotraukų.

Dieną prieš rungtynes surengtoje spaudos konferencijoje paklaustas apie šį susidomėjimą Lietuvos nacionalinės komandos strategas pripažino, jog jis su ekipa pastebi visuomenės susidomėjimą, bet stengiasi žiūrėti į savo daržą.

„Jaučiam susidomėjimą artėjančiom rungtynėm. Kuo jos arčiau, tuo didesnis ažiotažas. Turim savo planą: po rungtynių su Ukraina atsistatyt jėgas, susidėliot ir išsigydyti mikrotraumas. Daug laiko neturim, bet ir iš vyrų akių matyti – ne dažnai būna tokio lygio futbolo renginys Lietuvoje“.

Paklaustas apie lietuvių futbolininkų sveikatos problemas, specialistas išliko paslaptingas.

„Labai tikiuosi, kad jų nėra. Žinant, kad nėra daug pasirinkimo tokiom rungtynėm. Turim problemų. Labai tikiuosi, kad per šią dieną jos išsispręs, tačiau išlieka daugtaškis“, – sakė V. Urbonas.

Su Ukrainos rinktine trenerių štabas į aikštę išleido sudėtį, kuri gali būti pavadinta eksperimentine. Vykintas Slivka pradžią stebėjo nuo suolo, Emilijus Zubas vartuose mačą pradėjo vietoj Ernesto Šetkaus, rungtyniavo Markus Palionis. Paklaustas apie šiuos sprendimus, V. Urbonas sakė, jog taip daroma tik dėl esamos situacijos.

„Tai nebuvo eksperimentas. Buvo tam tikrų problemų. Kai kas galbūt žiniasklaidai nežinoma. Tie pakeitimai buvo padaryti, kad išeitų tie žaidėjai, kurie pilnai pasiruošę žaisti. Rytojaus rungtynėse išeis visi, kurie gali ir sugeba parodyti gerą žaidimą“, – pasakojo treneris.

Į spaudos konferenciją tada įsiterpė užsienio žurnalistas. Jis paklausė V. Urbono, ką šis galvoja apie Portugalijos žaidėjus ir ko tikisi iš antradienio mačo. Strategas neišsiplėtė ir tiesiog išsakė kelis pagyrų žodžius.

„Žinome portugalų pasiekimus. Tai pasaulinio lygio komanda. Aš būsiu atviras – mes daugiau žiūrime į savo žaidimo organizavimo principus. Žiūrime, kaip geriau pastatyti ir organizuoti žaidimą prieš tokio lygio rinktinę“, – vėl apie savo auklėtinius prakalbo specialistas.

Buvo patvirtinta, jog rungtynes vartuose pradės Ernestas Šetkus, praleidęs šeštadienio susitikimą su Ukraina. Pats vartininkas taip pat išsakė komplimentus antradienio varžovams.

„Rytoj laukia rungtynės prieš Portugalijos rinktinę. Jos nereikia pristatinėti – kaip treneris ir minėjo, tai aukščiausio lygio komanda ir aukščiausio lygio žaidėjai. Aš gausiu šansą rytojaus rungtynėse. Stengsimės, atiduosime visas jėgas ir tikimės geresnio rezultato nei rungtynėse su Ukraina“, – kalbėjo vartininkas.

E. Šetkus, žinoma, neapsiėjo be klausimų apie C. Ronaldo, kuris, jei antradienį pasirodys aikštėje, bus bene didžiausia varžovų grėsmė puolime. Vis dėlto, pasiruošimo susitikimui lietuvis nesureikšmino.

„Dauguma yra skaitę, kiek jis sunkiai dirba. Nors yra vienas iš geriausių pasaulyje, vis nesustoja, kiekvienais metais tobulėja. Jis toks yra, to nepakeisi. Tiek aš, tiek komandos draugai to nesureikšminame. Ruošiamės kaip ir kiekvienoms rungtynėms“, – pasakojo futbolininkas.

Čia vėl įsiterpė užsienietis žurnalistas, paklausęs E. Šetkaus nuomonės, kiek C. Ronaldo jam antradienį įmuš įvarčių ir kas dar gali tai padaryti.

„Tikiuosi, niekas nesugebės mums įmušti (juokiasi – LRT.lt). Stengsimės Lietuvai padovanoti futbolo šventę. Nors ažiotažas yra didelis, mes pasistengsime, kad tų įvarčių nebūtų“, – viltingai kalbėjo vartų sargas.

Portugalijos rinktinė atrankos į Europos čempionatą F grupėje užima antrąją vietą. Ji per 3 mačus yra surinkusi 5 taškus ir net 8 taškais atsilieka nuo pirmą poziciją užimančių ukrainiečių. Paklaustas, ar antradienio Lietuvos varžovai yra stipriausia rinktinė grupėje, V. Urbonas nusišypsojo.

„Į jūsų šitą klausimą išsamiau galėsiu atsakyt po rytojaus rungtynių. Kaip minėjau, tai topinė komanda ir jos buvimas kitur nei pirmoje vietoje yra laikinas dalykas. Mes favoritai nesame ir stengsimės kuo daugiau problemų sukelti Portugalijos ekipai“, – teigė treneris.