2019.09.09 14:02

NBA MVP neišgelbėjo: čekų reikiamu skirtumu nenugalėję graikai baigė pasirodymą čempionate

LRT.lt 2019.09.09 14:02

FIBA pasaulio taurės turnyre užfiksuota viena rimčiausių turnyro sensacijų, mat jau po antrojo etapo pasirodymą varžybose vienais iš turnyro favoritų įvardinta Graikijos rinktinė, kuri, nepaisant pergalės prieš Čekiją, į tolimesnes kovas nepateko.

Graikijos rinktinė varžovus nugalėjo 84:77, tačiau tokio rezultato nepakako, mat, norint prasimušti į kitą etapą, graikams reikėjo pergalės mažiausiai 12 taškų persvara.

Graikijos komanda reikiamos persvaros link pradėjo judėti trečiojo kėlinio antroje pusėje – ketvirto kėlinio pradžioje: po keleto sėkmingų epizodų paskutinio ketvirčio starte graikai atitrūko 61:49, o tokia persvara jiems buvo pakankama.

Tačiau tada Graikijos komandai prasidėjo juodas periodas – technine pražanga buvo nubaustas jų treneris Thanasis Skourtopoulos, netrukus čekai pataikė kelis svarbius metimus, o ketvirtojo kėlinio viduryje penktąją pražangą užsidirbo komandos lyderis Giannis Antetokounmpo.

Tokia eiga čekus tenkino, jie pradėjo mažinti deficitą ir likus žaisti apie 3 minutes jų atsilikimas pasiekė jiems tinkamą ribą (65:70).

Vėliau graikai dar bandė surengti šturmą, tačiau čekai nuo jo atsilaikė ir atsidūrė per žingsnį nuo patekimo į kitą etapą – jiems tereikia, jog vakarinėse grupės rungtynėse JAV komanda nugalėtų brazilus.

Brazilų pergalės atveju į ketvirtfinalį kartu su JAV keliautų būtent jie.

Čekija: Jaromiras Bohačikas 25 (4/7 tritaškiai), Tomašas Satoransky (8 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Patrikas Auda (5 praž.) po 13, Vojtechas Hrubanas 11 (3/6 tritaškiai).

Graikija: Nickas Calathesas 27 (5/9 tritaškiai, 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kostas Sloukas 16, Giannis Antetokounmpo 12 (9 atk. kam., 5 praž.), Thanasis Antetokounmpo 11.