Naujienų srautas

Sportas2019.09.09 12:57

Portugalų sužavėtas Nausėda turi vilties ir dėl rungtynių, ir dėl futbolo ateities

Vaidotas Beniušis, BNS 2019.09.09 12:57

Lietuvos prezidentas seniai žinojo, ką veiks rugsėjo 10-osios vakarą – daugiau kaip 15 metų už Portugalijos futbolo rinktinę sergantis Gitanas Nausėda sako nė už ką negalintis praleisti Cristiano Ronaldo komandos rungtynių su lietuviais.

„Būtų tiesiog nepateisinama, jeigu aš neatvykčiau į tokias rungtynes. Portugalija po Lietuvos man yra antroji komanda, už kurią visada sergu“, – interviu BNS sakė prezidentas.

„Aš manau, kad tai kilo prieš gerus 15 metų. Dabar jau tiksliai atsiminti negalėčiau, kaip, ir tiesą sakant, racionaliai negalėčiau paaiškinti, kodėl būtent Portugalijai. Matyt todėl, kad tai yra brazilai Europoje“, – kalbėjo G. Nausėda.

Europos čempionato atrankos rungtynės Lietuvos futbolo federacijos stadione vyks antradienio vakarą.

Nors rinktinių pajėgumų skirtumas niekam nekelia abejonių – FIFA reitinge Portugalija yra šešta, o Lietuva 130-a – šalies prezidentas sakė iš anksto nelaidojantis vilčių nei dėl rungtynių, nei dėl lietuviško futbolo atgimimo apskritai.

„Esu realistas, kuris tikisi optimistiško rezultato. Futbolas yra toks žaidimas, kad kartais ir ginantis galima pasiekti neblogą rezultatą. Šiuo atveju aš labai tikiuosi, kad bus ir tam tikrų puolimo užuomazgų, mūsų rinktinei to labai reikia, apskritai mūsų futbolui turbūt labai trūksta to puolamojo azarto arba potencialo“, – kalbėjo prezidentas.

„Tikėkimės, kad viskas bus gerai ir kad tai suteiks žmonėms daug džiaugsmo jau vien dėl to, kad pamatysime daug žvaigždžių aikštėje. Ir svarbiausia, galbūt pamatysime kažkokius Lietuvos futbolo atgimimo požymius. Ir jeigu taip atsitiks, aš labiausiai tuo džiaugsiuosi. Tiesą sakant, labiau džiaugsiuosi negu rezultatu, jeigu toks kartais būtų ir nepalankus“, – pridūrė G. Nausėda.

Lietuvos ir Portugalijos rinktinės Europos čempionato atrankoje varžosi B grupėje.

Lietuva su vienu tašku kol kas paskutinė penkta, Portugalijos rinktinė su penkiais taškais užima antrą vietą.

Grupėje pirmauja Ukraina, trečia – Liuksemburgo komanda, ketvirta – Serbija.

Visi bilietai į kiek daugiau kaip 5 tūkst. žiūrovų talpinantį stadioną jau išpirkti. Rungtynės prasidės 21 val. 45 min, jas tiesiogiai transliuos LRT PLIUS kanalas ir portalas LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi