Sportas

2019.09.09 10:45

Čempionatas baigtas aukšta nata: lietuviai nesunkiai nugalėjo Dominikos Respubliką

LRT.lt2019.09.09 10:45

Lietuvos krepšinio rinktinė FIBA pasaulio taurės turnyre finišavo iškovodami pergalę – lietuviai paskutinėse L grupės rungtynėse 74:55 (19:14, 19:10, 14:15, 22:16) nugalėjo Dominikos Respublikos komandą.

Toks rezultatas reiškia, jog lietuviai galutinėje įskaitoje liks 9-12 vietose, o tiksli pozicija paaiškės pasibaigus K grupės kovoms.

Labai tikėtina, jog dėka gero įmestų-praleistų taškų santykio iš trečiųjų grupių komandų bus geriausi ir čempionate užims galutinę devintąją poziciją.

Lietuvos krepšininkai nuo pat pirmųjų minučių vedami Jono Valančiūno perėmė iniciatyvą į savo rankas ir greitai pabėgo dviženkle persvara (17:4).

Panašų žaidimo tempą lietuviai išlaikė praktiškai visų rungtynių metu – nors Dominikos Respublikos komanda kelis kartus vis priartėdavo iki dviženklio taškų skirtumo, tačiau tada lietuviai spurtuodavo ir vėl susikurdavo patogią persvarą.

Trečiajame kėlinyje lietuvius į priekį traukė Lukas Lekavičius, į krepšį siuntęs vieną metimą po kito ir taip leidęs mūsiškiams išlaikyti solidų pranašumą.

Verta paminėti ir tai, jog trenerių sprendimu aikštelėje nepasirodė Domantas Sabonis.

Lietuva: Lukas Lekavičius (8/8 metimai) ir Jonas Valančiūnas (10 atk. kam., 3 blk.), Mindaugas Kuzminskas 12, Arnas Butkevičius, Mantas Kalnietis ir Edgaras Ulanovas po 5.

Dominikos Respublika: Rigoberto Mendoza 14, Sadielis Rojas 11, Eloy`us Vargasas 8.

Rungtynių eiga:

Paskutinį kėlinį be didesnės įtampos pradėję mūsiškiai greitai vėl pasididino savo persvarą (57:41). Netrukus tritaškį šovė Mantas Kalnietis ir lietuvių pranašumas perkopė 20 taškų (64:43).

Per likusį laiką lietuviai turėto pranašumo nebepaleido ir turnyra baigė užtikrinta pergale.

Po trečiojo kėlinio: Dominikos Respublika – Lietuva 39:52 (14:19, 10:19, 15:14).

Lietuva: Lukas Lekavičius ir Jonas Valančiūnas (10 atk. kam., 3 blk.) po 17, Mindaugas Kuzminskas 8.

Po pertraukos sėkmingai pirmąją lietuvių ataką užbaigė J. Valančiūnas, tačiau tada Dominikos Respublikos krepšininkai atsakė pora tikslių metimų (40:28). Mūsiškiai neapsigynė dar dviejose atakose ir jų pranašumas sumažėjo iki vienženklio (41:32).

Kiek stabtelėjusį lietuvių puolimą tritaškiu išjudino Lukas Lekavičius (44:34). L. Lekavičius toliau atakavo varžovų gynybą ir jo dėka mūsiškiai išlaikė dviženklę persvarą (48:37). Puikų kėlinį sužaidę L. Lekavičius kėlinį užbaigė dar vienu metimu iš po krepšio ir prieš paskutines dešimt minučių priekyje buvo 52:39

Po antrojo kėlinio: Dominikos Respublika – Lietuva 24:38 (14:19, 10:19).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 15 (9 atk. kam., 3 blk.), Mindaugas Kuzminskas 8, Lukas Lekavičius 6.

Antrąjį kėlinį taikliu puskabliu lietuvių gretose pradėjo Edgaras Ulanovas (21:14). Varžovai trumpam buvo priartėję, tačiau mūsiškiai jų per daug arti neprisileido (24:17). Lukas Lekavičius sėkmingai ardė varžovų gynyba ir tai leido lietuviams išlikti priekyje (28:19).

Dominikos Respublika buvo kiek priartėjusi, tačiau galingai iš viršaus krovęs Arnas Butkevičius ir toliau padėjo Lietuvos komandai neprarasti iniciatyvos (32:24). Ir toliau atakoje dominavusio J. Valančiūno vedami lietuviai vėl atitrūko dviženkliu pranašumu ir prieš ilgąją petrauką pirmavo 38:24.

Po pirmojo kėlinio: Dominikos Respublika – Lietuva 14:19.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 11 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 4.

Lietuviai mačą pradėjo sėkmingai ir po taiklių Mariaus Grigonio ir Jono Valančiūno metimų išsiveržė į priekį (5:0). J. Valančiūnas ir toliau rinko taškus ir padėjo lietuviams išlaikyti persvarą (9:2). Greitame puolime mūsiškiai ir toliau mėgavosi žaidimu ir po Mindaugo Kuzminsko dėjimo atitrūko 13:4.

Netrukus Dainiaus Adomaičio komandos persvara pasiekė ir dviženklę ribą (17:4). Netrukus varžovai pataikė du tritaškius paeiliui ir lietuvių persvara sumažėjo (17:10). Paskutinio kėlinio finiše tolimą metimą pataikė Lukas Lekavičius, tačiau kamuolys buvo išmestas per vėlai ir teisėjai taškų neįskaitė, o po pirmųjų dešimties minučių lietuviai buvo priekyje 19:14.

Lietuvos starto penketas: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Valančiūnas.

Abiem komandoms šios rungtynės turės tik simbolinę reikšmę – tiek lietuviai, tiek Dominikos Respublikos ekipa nebeturi šansų kautis dėl patekimo į kitą etapą – likus vienerioms rungtynėms nuo aukščiau esančių Australijos ir Prancūzijos komandų abi rinktines skiria dvi pergalės.

Laimėjusi komanda turnyre užims 9-12, pralaimėjusi – 13-16 vietas.

Tai bus ir paskutinės rungtynės prie rinktinės vairo vyriausiajam komandos treneriui Dainiui Adomaičiui. Šis po sekmadienio treniruotės pranešė, jog pasibaigus čempionatui trauksis iš savo posto.

Populiariausi