2019.09.08 20:01

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate lietuvių pora užėmė 10-ąją vietą

LRT.lt 2019.09.08 20:01

Budapešte, Vengrijoje, sekmadienį finišuoja pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Paskutinę dieną dėl aukščiausių vietų mišrioje estafetėje kovoja Aurelija Tamašauskaitė ir Dovydas Vaivada.

Mūsų tautiečiai paskutinėje rungtyje nuo lyderių atsiliko 1 min. 11 sek. ir užėmė 10-ąją vietą. Jie pasirodymą baigė su 1406 taškais.

Visame čempionate Lietuva neiškovojo medalių – Justinas Kinderis liko 16-as, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė – 8-ta, o Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasitraukė po nesėkmingo starto.

Fechtavimo rungtyje lietuviai laimėjo 23 kovas iš 40 ir surinko 225 taškus. Po šio sėkmingo pasirodymo jie su Pietų Korėjos ir Prancūzijos atstovais dalijosi 6-8 vietomis.

Plaukimo 2x100 metrų laisvuoju stiliumi estafetėje mūsų tautiečiai užėmė 14-ąją vietą. Jie distanciją įveikė per 2 min. 0,79 sek. ir surinko 309 tšk. Po šio pasirodymo jie nukrito į 7-ąją poziciją.

Papildomas fechtavimo etapas neatnešė sėkmės – po jo mūsiškiai išlaikė 7-ąją vietą.

Lietuviai jojimo rungtį įveikė per 82 sek ir surinko 274 taškus iš 300 galimų. Tai nėra buvo prastas rezultatas – užimta 14 vieta iš 21. Mūsų tautiečiai prieš paskutiniąją rungtį nukrito iki 10-osios pozicijos.

Tada pirmavo 879 taškus surinkusi Vokietijos pora, antroje vietoje buvo vokiečiai (838 tšk.), o treti – prancūzai (825 tšk.).

Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje pasaulio čempionais tapo egiptiečiai Salma Abdelmaksoud ir Eslamas Hamadas (1463 tšk). Sidabrą iškovojo prancūzai Elodie Clouvel ir Valentinas Belaud (1453 tšk.), atsilikę mažiau nei 9 sek.

Bronzą laimėjo baltarusiai Anastasija Prokopenko ir Ilja Palazkovas (1448 tšk.), o štai ilgą laiką antri buvę vokiečiai dėl prasto šaudymo nukrito į ketvirtą vietą.