2019.09.08 17:34

Grandų mūšyje – staigmena: ispanai nukovė Serbijos rinktinę

LRT.lt2019.09.08 17:34

Ispanijos rinktinė pateikė staigmeną – FIBA pasaulio taurės antrąjį etapą užbaigė 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) įveikdami Serbijos krepšininkus.

Ši pergalė Sergio Scariolo auklėtiniams davė lengvesnį kelią iki pusfinalio – pirmą vietą J grupėje užėmę ispanai ketvirtfinalyje susitiks su sekmadienį Argentinos atstovams nusileidusiais lenkais.

Serbų, savo ruožtu, lauks akistata su Luiso Scolos vedamais argentiniečiais.

Nors Aleksandaro Džordževičiaus auklėtiniai pradėjo galingai, tačiau greitai atsipalaidavo. Jie pirmą kėlinį laimėjo 20:13, bet jau antrajame ispanai smogė atgal.

Pastarieji šį ketvirtį sužaidė 32:17 ir prasidedant ilgajai pertraukai turėjo 8 taškų pranašumą – 45:37.

Tai buvo pirmasis kėlinys, kurį serbai pralaimėjo 2019-ųjų FIBA pasaulio taurėje.

Po ilgosis pertraukos prisidirbo atsiliekančios ekipos lyderis Nikola Jokičius. Aukštaūgis iš pradžių gavo nesportinę pražangą dėl veiksmų prieš Rudy Fernandezą, o dar po poros minučių – techninę pražangą, už kurią buvo išvarytas iš aikštės.

Nors ispanai po to buvo padidinę atotrūkį iki 18, tačiau tada serbai kiek susiėmė ir kėlinį užbaigė atsilikdami 11 taškų – 56:67.

Paskutiniajame ketvirtyje kelis kartus serbai buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio, tačiau pasivyti nebesugebėjo.

Ispanijos rinktinė: R. Rubio (3/10 dvitaškių, 7/7 baudų) 19, V. Claveras (4/5 dvitaškių) 13, M. Gasolis (0/5 tritaškių, 3/6 baudų, 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Serbijos rinktinė: B. Bogdanovičius (7/9 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 6/6 baudų, 10 atk. kam.) 26, V. Lučičius (6/7 baudų) 8, N. Milutinovas (3/4 dvitaškių) ir M. Raduljica (2/6 dvitaškių) – po 7.