Sportas

2019.09.08 14:34

FIBA darbo nuviltas Sabonis: į teisėjų parinkimą galėjo įnešti daugiau meilės

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.08 14:34

Šeštadienį vykusią dvikovą tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių ne mažiau emocingai nei į pasaulio taurės turnyrą Kinijoje atvykę mūsų šalies sirgaliai stebėjo ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

Jau po mūsų šalies krepšininkų pralaimėtos dvikovos prancūzams (75:78), kuri užkirto kelią patekti į turnyro ketvirtfinalį, A. Sabonis buvo tarp Lietuvos rinktinės atstovų, kurie teikė protestą rungtynių komisarui iš Pietų Afrikos Respublikos.

Mūsų rinktinės atstovų pasipiktinimą sukėlė grubi teisėjų klaida susitikimo pabaigoje, kai po antrojo netaiklaus Jono Valančiūno baudos metimo, bandydamas numušti ant lanko šokinėjantį kamuolį, Rudy Gobertas palietė lanką.

Lietuvių protestas, žinoma, situacijos nepakeitė. Mūsų rinktinė ir toliau liko be bilieto į ketvirtfinalį, o FIBA, pripažinusi teisėjų klaidą, pasaulio turnyre Kinijoje teisėjams iš Venesuelos, Ispanijos ir Argentinos daugiau progų pasidarbuoti nesuteiks.

Pasaulio taurės turnyrą Lietuvos krepšininkai užbaigs rungtynėmis pirmadienį su Dominikos Respublikos rinktine.

Mūsų šalies krepšininkai prieš dvikovą sekmadienio vakarą surengė treniruotę, po kurios mintimis apie FIBA organizacijai pateiką protestą su žurnalistais dalinosi Arvydas Sabonis.

„Kuo siekiama protestu? Užprotestuoti rezultatą. Galų gale, buvo vaizdo įrašas, kuris nebuvo nagrinėjamas per rungtynes. Kaip bebūtų, protestas buvo atmestas. Tuo viskas ir baigėsi“, – aiškino situaciją A. Sabonis.

– Ar turėjote kokių nors realių vilčių dėl protesto?

– Ne, kada gi buvo kas nors pasiekta protestais? Atlikome viską, ką galėjome.

– Kokie buvo FIBA argumentai, jog protestas buvo atmestas?

– Yra raštu pateiktas atsakymas, kad protestas atmestas.

– Ar planuojate kalbėti su FIBA vadovais apie šiuo dalykus?

– Reikės paskambinti FIBA atstovams rytoj arba poryt, kai mums baigsis čempionatas. Reikės padėkoti už viską ir papasakoti, kad taip kartais sporte būna, jog sportininkas negali nulemti rezultato. Apie tai kalbėjome ir prieš čempionatą. Turnyre nebuvo stipriausių teisėjų. Gaila, kad taip įvyko.

– Ar jums žinomas naujojo FIBA vadovo požiūris į Eurolygos teisėjus, kuriems draudžiama darbuotis FIBA turnyruose?

– Nežinomas.

– Ar pavyko pasiekti savotišką pergalę, jog dvikovoje su prancūzais dirbę teisėjai daugiau pasaulio taurėje nebešvips?

– Čia daugiau pergalė jums, nes turėsite, apie ką rašyti. Mums nei šilta, nei šalta. Kaip bebūtų, bent į tai buvo reaguota. Reiškia, jog buvo klaida pripažinta.

Klaidų būna visada, bet prisiminikime rungtynes su australais. Dvikovoje švilpia trys teisėjai iš Pietų Amerikos. Dvikovos su australais visuomet būna kietos. Jeigu leidžia kontaktą, tai leidžia. Su prancūzais – vėl du teisėjai iš Pietų Amerikos.

Jeigu žino rungtynių svarbą, galėjo įnešti daugiau meilės į teisėjų parinkimą. Situacija panaši, kai mums 1995-ųjų Europos čempionato finale švilpė teisėjas iš NBA. Kur čia logika?

– Kaip vertinate rinktinės pasirodymą pasaulio taurėje?

– Vyrai kovėsi. Čia komandos nėra silpnos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.