Sportas

2019.09.08 13:40

Adomaitis po turnyro Kinijoje trauksis iš vyriausiojo trenerio posto: kito varianto nematau

atnaujinta 14.05

Pirmadienio popietę Kinijos laiku (nuo 11 val. Lietuvos) Dainius Adomaitis paskutinį kartą vadovaus mūsų šalies vyrų krepšinio rinktinei. Apie tai specialistas pranešė po sekmadienio vakarą surengtos treniruotės prieš paskutinį mačą pasaulio taurės turnyre su Dominikos Respublikos krepšininkais.

Dar šeštadienį Lietuvos rinktinė kovojo dėl galimybės prasibrauti į stipriausių pasaulio taurės ekipų aštuntuką. D. Adomaičio auklėtiniai dvikovoje su prancūzais sugebėjo išlipti iš 17 taškų deficito duobės ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje pirmavo 2 taškų skirtumu (72:70), tačiau susitikimo finiše prancūzai sugebėjo atlaikyti lietuvių spaudimą ir iškovojo pergalę – 78:75.

Jau po dvikovos su prancūzais D. Adomaitis pažėrė aršios kritikos rungtynių teisėjams, kurie dvikovos pabaigoje po antrojo netaiklaus J. Valančiūnio baudos metimo, neužfiksavo R. Goberto taisyklių pažeidimo. Prancūzas palietė lanką, kai kamuolys po lietuvio metimo šokinėjo ant lanko. Tokiu atveju teisėjai turėjo įskaityti tašką mūsų šalies krepšininkui ir rezultatas būtų buvęs lygus (76:76).

Pralaimėjimas Prancūzijai ne tik užkirto mūsų krepšininkams kelią į turnyro Kinijoje ketvirtfinalį, tačiau ir nepaliko galimybės iškovoti tiesioginio kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes, į kurias iš Europos žemyno pateks dvi geriausiai turnyre pasirodžiusios rinktinės.

Bendraudamas su žurnalistais D. Adomaitis pripažino, jog nepavykus iškovoti olimpinio kelialapio, treneris priėmė sprendimą po turnyro Kinijoje atsisveikinti su nacionaline komanda, prie kurios vairo pirmą kartą stojo 2017 metų Europos krepšinio čempionate.

„Sulaukime rytojaus rungtynių. Kai baigsis čempionatas, viskas ir bus pasakyta. Nereikėjo turbūt vakar prasitarti, bet mintis gali būti tik viena. Lietuvai būti tarp 16 geriausių nėra geras rezultatas, o už rezultatą atsako treneris. Kita varianto nematau.

Sprendimas jau yra priimtas galvoje. Važiuojant į turnyrą buvo pasakyta: tenkina vienintelis pasiekimas – tiesiogiai iškovotas bilietas į olimpines žaidynes. Žinojome, ką turime pasiekti, kad galėtume tą įgyvendinti.

Tai yra mano asmeninė pozicija. Kaip žmogus keliu sau ambicijas darbe. Gerai čia mane išprovokavote (šypsosi – LRT.lt)“, – bendraudamas su žiniasklaida tvirtino D. Adomaitis.

– Ar pavyks atrasti papildomos motyvacijos nieko nelemiančiai dvikovai su Dominikos Respublika?

– Nieko nepadarysi. Dar liko vienerios rungtynės, kuriose žaisime dėl garbės ir dėl sirgalių. Turime būti susikaupę ir padaryti savo darbą. Kovosime tik dėl garbės ir sirgalių, kurių labai gaila šioje situacijoje.

– Kaip vertinate FIBA atmestą protestą dėl vakarykštėse rungtynėse matytų teisėjų sprendimų?

– Jokių komentarų. Nėra ką komentuoti.

– Ar nebus tausojami žaidėjai dvikovoje su Dominikos Respublika?

– Žiūrėsime. Turėsime atsakymą iš gydytojų. Šiandien atrodo viskas normaliai. Norime, kad visi pažaistų reikiamą minučių kiekį.

– Kokia yra Dominikos Respublikos komanda?

– Šiaip ši rinktinė žaidžia labai gerą krepšinį. Jie demonstruoja greitą krepšinį su daug judesio, perdavimų ir turi du lyderius ties perimetru, kurie priima daug sprendimų nutraukdami komandos sistemą. Jie turi daug laisvės atakuodami. Tai pavojinga komanda. Labai emociška, kai pagauna gerą bangą, susikuria daug taškų.

– Ar reikėjo vyrus nuteikti prieš šią treniruotę? Visgi paskutinė dvikovo neturi jokios reikšmės?

– Jūs (kreipiasi į žurnalistus – LRT.lt) savo darbe tikriausiai irgi neturite lengvų dienų. Čia yra mūsų darbas, kurį mes mylime. Privalome jį padaryti iki galo dėl sirgalių. Kai kurie iš jų specialiai pasiėmė atostogas. Taupė pinigus visus metus. Turime eiti ir kautis tik dėl pergalės. Pamiršti ir viską palikti aikštėje.

– Ar po vakarykščių įvykių sulaukėte daug palaikymo?

– Atvirai pasakius, nustebau dėl sulaukto palaikymo. Buvo daug žinučių ir telefoninių pokalbių su daug trenerių. Trenerių, kurie dalyvauja pasaulio taurėje ir kurie darbuojasi rinktinėse, kurių nėra Kinijoje.

– Treneri, ar galvojate, kad jūsų žodžiai taps kažkokiu įkvėpimu pokyčiams?

– Tikrai to norėčiau. Šiame turnyre nutiko jau dvi tokios situacijos. Prieš keletą metų kalbėjome ir su teisėjais Lietuvoje apie tai, kad negalima liesti kamuolio virš lanko. Kaip ir NBA čempionate. Kitas dalykas: kam investuojami milijonai į vaizdo peržiūrų sistemas, jeigu jos nėra naudojamos? Kam kuriamos taisyklės, kad jomis nesinaudotume?

– Kaip vertinate rinktinės žaidimą viso turnyro metu?

– Žaidėme gerą krepšinį, galiu tiek pasakyti. Žiūrėjome vaizdo įrašus. Buvo momentų gynyboje, kurių metu turėjome problemų ir jos nebuvo naujos. Žaidėjai labai gerai suprato mūsų gynybos taisykles, keičiant sistemas viskas atrodė gerai. Puolime žaidėme gerą krepšinį. Išskyrus momentus, kai nesužaisdavome į silpną varžovų vietą. Vis tiek yra žaidybiniss planas, kur norime atakuoti.

Vakar dienos dvikovoje vienu metu visiškai pametėme drausmę. Pradėjome žaisti derinį tokį, kokio net nenorėjome žaisti, nes varžovų komandoje yra du labai geri gynėjai. Domanto Sabonio ir JV žaidimas kartu, žaidėjų „pliusai“, kiti skaičiai – viskas buvo gerai. Išmokome žaisti su tomis persvaromis, kurias turime. Tai džiugina.