Sportas

2019.09.08 12:34

Pagarba lietuviams spinduliavęs dominikiečių treneris: Lietuvos rinktinė turi viską

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.08 12:34

Dominikos Respublikos krepšininkai pirmadienį užbaigs savo pasirodymą pasaulio taurės turnyre Kinijoje sužaisdami paskutines antrojo etapo L grupės rungtynes su Lietuvos rinktine. Po šios dvikovos į Lietuvą sugrįš ir mūsų šalies krepšininkai, po šeštadienio rungtynių praradę viltis kovoti dėl medalių.

Ruošdamiesi susitikimui su lietuviais, dominikiečiai sekmadieinio pavakarę Kinijos laiku surengė treniruotę, kurios metu repetavo žaidimo prieš mūsų šalies rinktinę situacijas.

Turnyre Kinijoje Dominikos Respublikos komanda tapo tikru netikėtumu. Po pirmųjų laimėmtų rungtynių su Jordanijos krepšininkais (80:76), Nestoro Garcios auklėtiniai pateikė staigmeną įveikdami vokiečius (70:68). Šių dviejų pergalių pakako patekti tarp 16 stipriausių rinktinių pasaulyje.

Kovoje dėl pirmosios vietos G grupėje dominikiečiai nesugebėjo prilygti prancūzams, kurie savo varžovus sutriuškino 34 taškų skirtumu (90:56). Jau persikėlę į antrojo etapo L grupės turnyrą Nandzinge Dominikos Respublikos krepšininkai po atkaklios kovos nusileido australams (76:82).

Prieš paskutines rungtynes pasaulio taurės turnyre mintimis su žurnalistais iš Lietuvos dalinosi argentinietis specialistas Nestoras Garcia. Treneris pagarbiai atsiliepė apie lietuvius bei prisiminė 2016 metais įvykusias draugiškas rungtynes Lietuvoje, kuriose N. Garcios treniruojama Veneseulos rinktinė neprilygo mūsų šalies rinktinei.

„Labai gerbiu Lietuvos krepšinį. Žinau, kokia gili yra šios šalies krepšinio istorija. Ši sporto šaka – numeris vienas Lietuvoje. Lietuviai gerai dalinasi kamuoliu bei puikai spaudžia varžovus gynyboje. Žinome, kad žaisime prieš vieną geresnių komandų visame pasaulyje“, – pasakojo 54 metų treneris.

– Treneri, jūsų treniruojama rinktinė nustebino daugelį sugebėjusi patekti į antrąjį grupių etapą. Ar esate patenkintas, kokį žaidimą demonstruoja jūsų auklėtiniai šiame turnyre?

– Aš esu labai patenkintas, kaip šiame turnyre žaidžia mano auklėtiniai. Žaidžiame kietą krepšinį, gerai atrodome gynyboje. Reikia turėti omenyje, kad neturime daug aukštaūgių komandos sudėtyje. Tokiuose turnyruose aukšti žaidėjai yra labai svarbūs. Manau, kad gerai išpildome savo žaidimo planą. Visuomet stengiamės laimėti ir būti konkurencingi. Kad ir vakar dienos dvikovoje su australais, stengėmės nenusileisti varžovams. Kovojome iki paskutinės susitikimo akimirkos. Varžovai gerai pataikė savo metimus.

– Užsiminėte apie ūgį, kurio netrūksta Lietuvos rinktinėje. Ar aukštaūgiai pavojingiausia žaidėjų grandis lietuvių gretose?

– Lietuvos rinktinė turi viską – įžaidėjus, metikus, aukštaūgius. Labai gerbiu lietuvius.

– Kaip vertinate teisėjų darbą šiame turnyre?

– Niekada nekalbu apie teisėjų darbą. Jeigu mano komanda laimi, niekada nesakau, kad mums padėjo teisėjai. Lygiai taip pat elgiuosi ir po pralaimėjimų.

– Treneri, ir praeityje esate susidūręs su Lietuvos krepšiniu. Ką pamenate iš tų dvikovų?

– Kuomet dirbau Venesuelos rinktinės treneriu, prieš 2016 metų olimpines žaidynes žaidėme draugiškas rungtynes su lietuviais. Lietuvos krepšininkai mus tiesiog nužudė. FIBA Čempionų lygoje esu žaidęs prieš vieną lietuvių klubą. Jūs turite aukšto lygio krepšinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt