Naujienų srautas

Sportas2019.09.08 11:12

Arvydo Sabonio „planas B“ – olimpinę atranką organizuoti Lietuvoje

LRT.lt 2019.09.08 11:12

Šeštadienį 75:78 prancūzams nusileidusi Lietuvos rinktinė nepateko į FIBA pasaulio taurės ketvirtfinalį, tačiau jau bet kokiu atveju turi kelialapį į 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyrą. Yra galimybė, kad jis vyks Lietuvoje, praneša Basketnews.lt.

Skelbiama, jog Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis dar prieš čempionatą svarstė „planą B“ – jei mūsų šalies nacionalinė ekipa neiškovotų tiesioginio kelio į Tokiją, variantas būtų atrankos turnyrą organizuoti Lietuvoje.

Tokiu atveju, varžybos vyktų „Žalgirio“ arenoje, Kaune.

Lėšas, kurių reikia surengti tokį turnyrą tikimasi gauti iš rėmėjų.

Vietą olimpinėse žaidynėse gaus dvi geriausios Europos rinktinės pasaulio čempionate. Lietuvos tarp šių komandų jau tikrai nebus.

FIBA pasaulio taurėje bus iškovoti jau 7 olimpiniai kelialapiai – po 2 Europos ir Amerikos žemynams, ir po 1 Azijai, Afrikai ir Okeanijai. Pastarasis žemynas jau turės savo atstovus – Australijos krepšininkai yra užsitikrinę vietą Tokijuje.

Kitos 16 geriausius rezultatus parodžiusios rinktinės varžysis atrankos turnyre. Tarp jų bus ir Lietuvos atstovai.

Taip pat FIBA gali išdalinti 8 vardinius kvietimus į atrankos turnyrus. Vieni pagrindinių kandidatų tokį gauti – 2017-ųjų Europos čempionai slovėnai, kurie taip pat norėtų organizuoti vieną iš atrankos turnyrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi