Sportas

2019.09.08 09:25

FIBA pripažino arbitrų klaidą – Lietuvos rinktinei rungtynes sugadinę teisėjai nebedirbs šiame čempionate

LRT.lt 2019.09.08 09:25

FIBA pripažino arbitrų klaidą – Lietuvos rinktinei turėjo būti įskaitytas taškas paskutinėmis mačo su Prancūzija sekundėmis. Vis dėlto tai rungtynių rezultato jau nebepakeis.

FIBA sekmadienį ryte paskelbė, jog epizodas, kai iki susitikimo pabaigos likus 30 sek. Rudy Gobertas liesdamas lanką nuo jo numušė Jono Valančiūno baudos metimą, turėjo būti traktuojamas kaip taiklus lietuvio metimas.

Vis dėlto teisėjų švilpukai tylėjo ir mūsiškiai pralaimėjo rungtynes.

Po susitikimo oficialų protestą parašiusi Lietuvos rinktinė gavo atsaką, jog teisėjų klaidos nėra nagrinėjamos pagal reglamentą.

Vis dėlto teisėjams, dalyvavusiems mače, skirtos sankcijos. Jie daugiau nebeteisėjaus šiame čempionate.

Lietuvos ir Prancūzijos rungtynėms teisėjavo ispanas Antonio Conde, venesuelietis Danielis Garcia Nievesas ir argentinietis Leandro Lezcano.

Dainius Adomaitis paklaustas apie tai, kodėl Europos rinktinių rungtynėse dirba arbitrai iš Pietų Amerikos, garsiai reiškė nepasitenkinimą.

„Ačiū! Nereikia būti labai protingam. Žaidžia dvi Europos komandos – duokit tris Europos teisėjus. Jūs klauskite FIBA šitų dalykų. Žaidžiame su Australija rungtynes, žinome, kokios svarbos rungtynės. Mums švilpia du Puerto Riko teisėjai ir vienas argentinietis. Su visa pagarba toms šalims.

Vienas iš teisėjų ketvirtajame kėlinyje žaidėjui sako „I‘m very excited to be here“ (esu pamalonintas būdamas čia – LRT.lt). Sako žaidėjui! Jūs juokaujat? (nusikeikia – LRT.lt). Taip, aš dariau klaidų, žaidėjai darė klaidų, bet ne apie tai kalba. Teisėjai nedaro savo darbo.

Įpykusio D. Adomaičio spaudos konferencija anglų kalba: