Naujienų srautas

Sportas2019.09.08 08:50

Lietuvos rinktinės protestas atmestas – FIBA atsisako nagrinėti teisėjų klaidas

LRT.lt 2019.09.08 08:50

Dėl teisėjų klaidų mačo su Prancūzijos rinktine pabaigą užprotestavusi Lietuvos rinktinė sulaukė atsakymo. LRT.lt žiniomis, mūsų tautiečių protestas buvo atmestas.

Anot FIBA reglamento, nagrinėti protestą galima tik tuo atveju, jei norima parodyti, jog suklydo sekretoriatas ar neteisingai veikė švieslentė – buvo rodomas neteisingas rezultatas, atakos ar žaidimo laikas.

Protestai dėl teisėjų klaidų nėra nagrinėjami.

Apeliaciją Lietuvos rinktinė parašė dėl epizodo, kai Jono Valančiūno baudos metimą nuo lanko pats liesdamas lanką numušė Rudy Gobertas.

Teisėjų švilpukai tylėjo, kai taškai buvo įskaityti. Ši klaida potencialiai kainavo mūsiškiams rungtynes ir šansą pakovoti dėl galimybės patekti į FIBA pasaulio taurės ketvirtfinalį.

Po šeštadienio rungtynių labai karštai apie situaciją pasisakė Lietuvos rinktinės strategas Dainius Adomaitis.

„Rungtynių pabaigoje kamuolys numuštas nelegaliai. Kam jie invenstuoja tūkstančius į vaizdo peržiūrų sistemą? Peržiūrėkite epizodą ir viskas bus sąžininga, niekas apie tai nekalbės.

Labiausiai gaila vyrų darbo. Atvažiavome su savo tikslus, žinodami, ko nori. Viskas išėjo ne taip, kaip norėjome“, – aiškino D. Adomaitis.

Treneris pratrūko paklaustas, kodėl FIBA rungtynėms tarp dviejų Europos komandų paskyrė du teisėjus iš Pietų Amerikos.

„Ačiū! Nereikia būti labai protingu. Žaidžia dvi Europos komandos – duokit tris Europos teisėjus. Jūs klauskite FIBA šitų dalykų. Žaidžiame su Australija rungtynes, žinome, kokios svarbos rungtynės. Mums švilpia du Puerto Riko teisėjai ir vienas argentinietis. Su visa pagarba toms šalims.

Vienas iš teisėjų ketvirtajame kėlinyje žaidėjui sako „I‘m very excited to be here“ (esu pamalonintas būdamas čia – LRT.lt). Sako žaidėjui! Jūs juokaujat? (nusikeikia – LRT.lt). Taip, aš dariau klaidų, žaidėjai darė klaidų, bet ne apie tai kalba. Teisėjai nedaro savo darbo.

Per daug pasakiau. Tiek to. Pasakiau viską. Turbūt paskutinį kartą“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Paskutiniosios Lietuvos rungtynės Kinijoje – pirmadienį 11 val. Laukia susitikimas su Dominikos Respublikos ekipa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi