Naujienų srautas

Sportas2019.09.07 21:57

Dar vieną smūgį su rinktine sugėręs Urbonas pasidžiaugė jaunų žaidėjų pasirodymu ir paaiškino pasikeitimus sudėtyje

Lietuvos futbolo rinktinė gavo dar vieną antausį atrankoje į kitų metų Europos čempionatą, kai namuose 0:3 (0:2) neprilygo didelę rungtynių dalį dominavusiems ir iniciatyvą savo rankose turėjusiems grupės lyderiams ukrainiečiams.

Nors rungtynės vyko Vilniuje, galėjo susidaryti įspūdis, jog namuose rungtyniauja Ukrainos komanda – jos sirgalių buvo jei ne daugiau, tai bent beveik tiek pat kiek lietuvių, o jie nebuvo pasyvūs – nuolat traukė skanduotes, kartais jomis draugiškai apsikeisdami ir su lietuvių sirgaliais.

Tiesa, skirtingai nuo savų sirgalių – ukrainiečiai tokie draugiški nebuvo: nuo pirmos minutės svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir iš esmės ją laikė iki pat rungtynių pabaigos, neleisdami lietuviams pagalvoti apie rimtesnes progas.

Iš esmės vienintelis pozityvas, kurio galima tokiose rungtynėse ieškoti iš lietuvių pusės – atmosfera, kurią kurti padėjo tiek vietiniai sirgaliai, tiek svečiai iš Ukrainos. Aikštėje pozityvo rasti buvo sunkoka.

Po rungtynių kalbėdamas su žiniasklaida Valdas Urbonas teigė, jog jo bandymas stiprinti aikštės vidurį iššaukė klaidas, kurios nulėmė įvarčius.

„Visų pirma, reikia pasveikinti Ukrainą su pergale. Aišku, ruošėmės, tikėjomės, kad jie bus stiprūs ir gerai organizuoti, ką pažymėjau ir anksčiau. Bandėme prisotinti aikštės vidurį, uždaryti zonas, kur jie stiprūs. Gaila, kad individualios klaidos būtent vidurio zonoje nulėmė tuos įvarčius. Noriu padėkoti už tą atsidavimą ir norą žaisti, bet reikia pripažinti, kad šiai dienai priešininkas buvo stipresnis“, – aiškino treneris.

Sudėtyje buvo nemažai pakeitimų, dalis žaidėjų rungtyniavo ne sau įprastose pozicijose, tačiau treneris akcentavo, jog didelių priekaištų jiems neturi.

„Esame tokioje stadijoje, kai turime žiūrėti ir duoti galimybę visiems, kurie to nusipelno. Po rungtynių galima kalbėti apie vieną ar kitą problemą, kuri buvo. Kraštiniai gynėjai (Saulius Mikoliūnas ir Modestas Vorobjovas – LRT.lt) sulošė gerai, tikrai jais džiaugiuosi. Galbūt antrame kėlinyje keitimai kiek pagyvino žaidimą, galėjome būti agresyvesni, bet nevadinčiau to kažkokiu bandymu ar žvalgyba. Esu patenkintas jų žaidimu, bet varžovas sukėlė daugiau problemų“, – pasakojo panevėžietis.

Vienas iš netikėtumų – rungtyniavęs Emilijus Zubas, pakeitęs įprastai tarp virpstų stovintį Ernestą Šetkų. LRT.lt paklaustas apie tokio pasirinkimo motyvus V. Urbonas sakė, jog rinktinėje visi trys vartininkai yra lygiaverčiai.

„Turime lygiaverčius vartininkus, Ernestą Šetkų, Vytautą Černiauską ir dar Džiugą Bartkų, nenorėčiau kažko išskirti. Ernestas irgi su mumis ir čia nėra kažkokie giliai einantys dalykai“, – aiškino V. Urbonas.

Rinktinės vidurio saugų linijoje netrūko ir jaunų žaidėjų – rungtyniavo Paulius Golubickas, Giedrius Matulevičius ir Domantas Šimkus, tačiau V. Urbonas tokį sprendimą leisti tokią jauną vidurio liniją argumentavo tuo, jog žaidėjai tokį šansą užsitarnavo.

„Kas favoritai: sunku pasakyti, kol kas nežaidėme su Portugalija. Aišku, visos pirmos trys komandos yra stiprios, išsiskiria, tai viskas spręsis jų tarpusavio rungtynėse.

Patirtis jiems irgi reikalinga, jie užsitarnavo vietą rinktinėje. Tos pozicijos jiems nebuvo tipinės, įprastos. Nors Giedrius Matulevičius žaidė kur žaidžia įprastai, gal Pauliaus Golubicko vieta nebuvo įprasta, bet susitvarkė irgi neblogai. Norėjosi, kad turėtume tokį kuriantį žaidėją, kai kur jis gerai išeidavo į ataką. Gal šiek tiek trūko jėgų, bet jų žaidimu tikrai esu patenkintas“, – komandos jaunimą skatino V. Urbonas.

Paklaustas apie tai, kad tribūnose nemažą dalį sirgalių sudarė ukrainiečiai, treneris pasidžiaugė apskritai, jo manymu, įvykusia futbolo švente o sirgalių tautybių neakcentavo.

„Tokia atmsofera reikia pasidžiaugti, gal kiek nustebino, kad buvo daug Ukrainos sirgalių, bet nemanau, kad tai trukdė bendram fonui, šventei“, – pasakojo treneris.

Savo ruožtu, Ukrainos vyriausiasis treneris Andrejus Ševčenka, sulaukęs klausimo apie tai, kokį įspūdį jam paliko Lietuvos komanda, vienos nuomonės neturėjo ir sakė, kad lietuviai vis dar ieško savo žaidimo.

„Jų treneris buvo ieškojimuose, ieškojo optimalių variantų. Ką matėme jų rungtynėse su Serbija, tai tarsi dar patvirtina, kad komandoje vyksta įvairūs bandymai, tai kol kas dabartinį komandos lygį vertinti sunku.

Pirmame kėlinyje buvo viena strategija, mes sužaidėme stipriau, nei jie laukė, vėliau jie keitė taktiką, tai nepadėjo. Kol kas tikrai sunku juos vertinti“, – sakė treneris.

Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį. LFF stadione lauks kova su Portugalijos rinktine. Tiesioginę transliaciją nuo 21.45 val, galėsite stebėti LRT kanalu ir portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi