2019.09.07 20:49

Nuostabia atmosfera ir pirotechnika pažymėtame mače – nesunki Ukrainos pergalė prieš Lietuvą

LRT.lt2019.09.07 20:49

Šeštadienį Lietuvos futbolo rinktinė tęsė kovas atrankos į Europos futbolo čempionatą B grupėje. Mūsų tautiečiai 0:3 (0:2) pripažino svečių iš Ukrainos pranašumą.

Nors Ukrainos komandos sirgaliams buvo skirta vos pora LFF stadiono sektorių, tačiau svečių sirgalių buvo kone tiek pat, kiek ir lietuvių. Jie buvo išsimėtę po visą stadioną ir nenustodami traukė įvairias skanduotes, kurdami futbolo atmosferą.

Stadione ne kartą skambėjo ir skanduotė, „skirta“ Rusijos Federacijos prezidentui Vladimirui Putinui. Ją kartu traukė abiejų komandų sirgaliai.

Pirmasis įvartis krito jau 7-ąją minutę. Ukrainiečiai gražiai dalijosi kamuoliu šalia lietuvių baudos aikštelės, kol Marlosas parideno kamuolį Aleksandrui Zinčenkai, nuginklavusiam varžovų vartus.

Po dar 21 minutės pasižymėjo prieš tai rezultatyvų perdavimą atlikęs Marlosas. Mūsiškiai apmaudžiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir Ukrainos pilietybę turintis futbolininkas padidino svečių pranašumą.

62-ąją minutę skirtumas buvo padidintas jau iki trijų. Romanas Jaremčukas parideno kamuolį atbėgančiam Ruslanui Malinovskiui, kuris galingu smūgiu iš 22 metrų nuginklavo Emilijų Zubą.

Į rungtynių pabaigą LFF stadioną padengė dūmai. Ukrainos gerbėjai atsinešė neleidžiamos pirotechnikos ir ją degino. Nors tai ir nėra leidžiama, padėjo sudaryti atmosferą.

Po 5 turų B grupėje pirmauja Ukrainos ekipa. Ji yra surinkusi 13 taškų, o dar įspūdingiau – yra įmušusi 11 įvarčių ir praleidusi vienintelį.

Lietuviai rikiuojasi paskutinėje – penktojoje – vietoje. Mūsų tautiečių sąskaitoje kol kas tik 1 taškas, tačiau sužaistos ne 5, o 4 rungtynės.

Lietuvos antradienio varžovų portugalų sąskaitoje tik 2 taškai, tačiau Cristiano Ronaldo vedama rinktinė yra sužaidusi tik du mačus.

Rungtynių eiga:

90+3 min. Mačo pabaiga.

90 min. Teisėjas pridėjo 3 minutes.

83 min. Gražią kontraataką surengė lietuviai. Progą pasižymėti turėjo M. Kuklys, tačiau kamuolys skriejo vos šalia kairiojo apatinio virpsto.

69 min. Šansą turėjo Modestas Vorabjovas. Jam po kampinio patogiai atšoko kamuolys, tačiau smūgis buvo netikslus.

67 min. Karolis Laukžemis keičia Fiodorą Černychą.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono: Dar vienas gražus momentas tribūnose - lietuvių ir ukrainiečių sirgaliai pasikeitė skanduotėmis viena kitos atžvilgiu: ukrainiečiai skandavo Lietuvos vardą, šeimininkai vėliau atsakė garsiai skanduodami Ukrainos pavadinimą.

63 min. Giedrių Matulevičių keičia Mantas Kuklys.

62 min. ĮVARTIS! Ukrainiečių puolėjas R. Jaremčukas parideno kamuolį R. Malinovskiui, kuris atliko galingą smūgį iš 22 metrų ir nuginklavo E. Zubą. Ukraina padidiną pranašumą iki 3 įvarčių – 3:0.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono: Greta sėdintys Ukrainos žurnalistai atrodo visiškai atsipalaidavę - jų komanda visiškai kontroliuoja rungtynes, o jie tarsi mėgaujuosi kiekviena ilgiau užsitęsiančia savo ekipos ataka.

58 min. Romanas Karemčukas priėmė skersą perdavimą baudos aikštelėje ir nenuleidęs kamuolio bandė smūgiuoti, tačiau pataikė į E. Zubą, kuris ramiai sulaikė kamuolį.

52 min. Paulių Golubicką keičia Vykintas Slivka.

45 min. Startuoja antra mačo dalis.

45 min. Dar viena pavojinga A. Zinčenkos ataka, tačiau šįkart oponentų lyderis nepasižymi. Teisėjas laiko neprideda. Prasideda pertrauka.

38 min. Visiškas chaosas mūsiškių baudos aikštelėje. Varžovai perduoda kamuolį kur tik nori ir žiūri, ką tik įdomesnio gali sukurti. Mūsų laimei, viskas baigiasi R. Malinovskio per aukštu smūgiu.

34 min. Labai galingas ir tolimas Ruslano Malinovskio bandymas po laisvo smūgio. E. Zubas nesugavo kamuolio, tačiau ukrainiečiai nepajėgė pasinaudoti proga ir rezultatas nekito.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono: Stadione jau ne kartą skambėjo ir skanduotė, „skirta“ Rusijos Federacijos prezidentui Vladimirui Putinui. Ją kartu traukia abiejų komandų sirgaliai.

29 min. Ukrainiečiai turėjo dar dvi progas paeiliui, tačiau E. Zubas abu sykius ramiai apsaugojo savo ekipos vartus.

28 min. ĮVARTIS! Lietuviai apmaudžiai praranda kamuolį savo aikštės pusėje, o juos už tai nubaudžia Marlosas, paridenęs kamuolį šalia vartininko ir padvigubinęs pranašumą. Lietuviai atsilieka 0:2.

26 min. Dar vienas šansas mūsiškiams. O. Verbickas kėlė kampinį, o kamuolį galva surado Giedrius Matulevičius. Deja, prie tolimojo virpsto buvusio futbolininko smūgis skriejo šalia vartų.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono: Nors Ukrainos komandos sirgaliams buvo skirta vos pora LFF stadiono sektorių, tačiau čia svečių sirgalių yra kone tiek pat, kiek ir lietuvių. Jie yra išsimėtę po visą stadioną ir nenustodami traukia įvairias skanduotes, kurdami futbolo atmosferą.

14 min. Pirma lietuvių ataką, galėjusi įsiminti gerbėjams. Paulius Golubickas surado Ovidijuų Verbicką, kurio smūgis, deja, skriejo per aukštai.

7 min. ĮVARTIS! Vieną iš savo atakų svečiai verčia įvarčiu. Po kelių perdavimų kamuolį patogioje pozicijoje gavo Aleksandras Zinčenka, iš arti nepalikęs šansų Emilijui Zubui. Lietuviai atsilieka 0:1.

6 min. Ukrainiečiai rungtynes pradėjo aktyviau ir vis ramiau jautėsi lietuvių baudos aikštelės prieigose. Šimtaprocentinių progų dar nebuvo, tačiau kamuolys jau kelis kartus skriejo į kampinį.