Sportas

2019.09.07 17:47

Pyktį ant teisėjų išliejęs Adomaitis: pasakiau viską, turbūt paskutinį kartą

atnaujinta 22.03

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po šeštadienį patirto pralaimėjimo Prancūzijos rinktinei prarado net ir teorines galimybes patekti į pasaulio taurės turnyro finalą.

Antroje rungtynių dalyje intrigą atkūrę lietuviai po Jono Valančiūno pataikyto pirmojo baudos metimo paskutinę dvikovos minutę atsiliko vienu tašku. Antrasis šūvis skriejo pro šalį, tačiau Rudy Gobertas, bandydamas numušti ant lanko šokinėjantį kamuolį, akivaizdžiai lietė lanką. Teisėjai tokiu atveju turėjo įskaityti du taškus lietuviams.

Vietoj to jau kitoje atakoje Nando De Colo dvitaškiu užtkrino prancūzų pranašumą, o netrukus Vincentro Collet auklėtiniai šventė pergalę.

Jau nuskambėjus teisėjo švilpukui Dainius Adomaitis vaikėsi nenorėjusius kalbėti rungtynių arbitrus – Antonio Conde (Ispanija), Danielį Alberto Garcia Nievesą (Venesuela) ir Leando Lezcano (Argentina).

Po susitikimo bendraudamas su žiniasklaida D. Adomaitis supykęs kalbėjo apie teisėjų darbą ir mįslingai užsiminė, jog trenerio ateitis rinktinėje gali būti trumpa.

„Žinote, emocijoms nuslūgus, reikia žiūrėti į save. Padarėme daug klaidų, praradome koncentraciją individualioje gynyboje. Visgi negali taip skirtis teisėjavimas prieš dvi dienas žaidėme regbį ir viskas buvo nelegalu. Šiandien – viskas legalu. Dar galiausiai likus 31 sekundei prieš Joną Valančiūną nebuvo skirta pražanga. Vėl atsikovojus kamuolį pražanga buvo užfiksuota. Netrukus teisėjai pasako, jog pražanga buvo prie štai.

Kitas epizodas – rungtynių pabaigoje kamuolys numuštas nelegaliai. Kam jie invenstuoja tūkstančius į vaizdo peržiūrų sistemą? Peržiūrėkite epizodą ir viskas bus sąžininga, niekas apie tai nekalbės.

Labiausiai gaila vyrų darbo. Atvažiavome su savo tikslus, žinodami, ko nori. Viskas išėjo ne taip, kaip norėjome“, – aiškino D. Adomaitis .

Treneris pratrūko paklaustas, kodėl FIBA rungtynėms tarp dviejų Europos komandų paskyrė du teisėjus iš Pietų Amerikos.

„Ačiū! Nereikia būti labai protingu. Žaidžia dvi Europos komandos – duokit tris Europos teisėjus. Jūs klauskite FIBA šitų dalykų. Žaidžiame su Australija rungtynes, žinome, kokios svarbos rungtynės. Mums švilpia du Puerto Riko teisėjai ir vienas argentinietis. Su visa pagarba toms šalims.

Vienas iš teisėjų ketvirtajame kėlinyje žaidėjui sako „I‘m very excited to be here“ (esu pamalonintas būdamas čia – LRT.lt). Sako žaidėjui! Jūs juokaujat? (nusikeikia – LRT.lt). Taip, aš dariau klaidų, žaidėjai darė klaidų, bet ne apie tai kalba. Teisėjai nedaro savo darbo.

Per daug pasakiau. Tiek to. Pasakiau viską. Turbūt paskutinį kartą“, – kalbėjo D. Adomaitis.

FIBA visas spaudos konferencijas po rungtynių kelia į savo „Youtube“ paskyrą. Ši buvo įdėta, tačiau susilaukė tiek dėmesio, jog buvo išimta.

Akivaizdžios to priežastys – D. Adomaičio keiksmažodžiai ir kritika FIBA už teisėjų pasirinkimus bei kritika teisėjų darbui apskritai.

Galiausiai, spaudos konferencija buvo vėl įkelta, tačiau Lietuvos rinktinės trenerio pavartoti keiksmai buvo cenzūruoti.