Naujienų srautas

Sportas2019.09.07 13:48

Nandzinge sutiktas Krapikas – apie naujas pareigas, rinktinės „blackout`ą“ ir prancūzus

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris ir Lietuvos krepšinio rinktinės trenerių štabe praeityje dirbęs Gintaras Krapikas jau antrąjį sezoną paeiliui Nandzingo miestą vadins savo antraisiais namais.

Iš Kretingos kilęs specialistas praėjusiame sezone pasirašė dviejų metų sutartį su Kinijos aukščiausios krepšinio lygos CBA klubu „Monkey Kings“. Tiesa, artėjančiame sezone keisis G. Krapiko pozicija klube – vyriausiojo trenerio kėdę 58-ejų metų lietuvis užleis vietinam treneriui, o pats taps klubo trenerių štabo konsultantu.

Apie tai treneris papasakojo specialiai portalui LRT.lt. G. Krapikas taip pat pasidalino gyvenimo Kinijoje ypatumais bei kalbėjo apie Lietuvos rinktinės laukiančią akistatą su Prancūzijos krepšininkais.

„Jau šiek tiek apsipratau su gyvenimu Kinijoje. Žinoma, visiškai priprasti prie vietinių gyvenimo būtų labai sudėtinga. Tikriausiai reiktų čia praleisti dar daugiau laiko arba šį užduotis apskritai yra sunkiai įmanoma. Kaip bebūtų, viskas yra tvarkoje“, – tvirtino strategas.

– Prie ko buvo sunkiausiai priprasti šalyje, kurios kultūra visiškai skiriasi nuo Lietuvos?

– Sunkiausiai buvo suprasti, jog viskas čia yra visiškai kitaip. Kalbant apie darbą krepšinyje, didžiulė problema – kalbos barjeras. Susikalbėti pavyksta tik per vertėją. Retas krepšininkas šneka anglų kalba. Tai didžiulė bėda, kadangi kartais norisi pasikalbėti su žaidėju ir atviriau.

Lygiai taip norisi klubo problemas su vadovais išspręsti prie keturių akių, tačiau to nepavyksta, nes būtinai turi dalyvauti vertėjas. Ne kiekvienas klubo prezidentas nori, kad vertėjas žinotų visas klubo paslaptis ar pokalbio temas. Pokalbis nutrūksta.

Tokios problemos nepadeda tiesioginiam darbui. Žinoma, niekas čia nelaiko žmonių pririštais. Jeigu nepatinka, visada galima važiuoti namo. To dar daryti nesiruošiu. Stengiuosi išspręsti problemas kaip įmanoma optimaliau.

– Ar jau subūrėte komandą naujajam CBA sezonui?

– Šį tarpsezonį komandos jau nebūriau. Nandzingo miesto savivaldybė, labiau pasijungus remėjams, padidinus biudžetą, nusprendė, jog komandai turi vadovauti vietinis treneris. Šiuo metu esu trenerių štabo konsultantas. Komandą sukomplektavo naujai paskirtas specialistas iš Kinijos.

– Ant komandos atsarginių žaidėjų suolo rungtynių metu nesedėsite? Viską stebėsite iš šalies?

– Rungtynėse nedalyvausiu, tačiau būsiu šalia komandos. Treniruočių procesą taip pat planuoja vietinis treneris.

– Lietuvos rinktinei skyrėte nemažai laiko – buvo jos žaidėjas bei dirbote trenerių štabe. Ar laukėte į Kiniją atvykstančios Lietuvos ekipos?

– Visada laukiu bet kokių rinktinės rungtynių. Nesvarbu, ar tai atrankos turnyro langai, ar, žinoma, Kinijoje vykstantis čempionatas. Duomiuosi komandos žaidimu. Juk rinktinėje liko ir nemažai pažįstamų veidų. Palaikau rinktinę ir labai sergu už vyrus.

– Po dviejų puikių pirmųjų rungtynių grupėje buvo patirtas pralaimėjimas Australijai. Kas trūko, jūsų galva, rinktinės žaidime tame susitikime?

– Mane truputį nustebino du nesėkmingi keliniai mače su Australija. Manau, dėl to labai išgyveno ir patys žaidėjai. Pasakysiu paprastai – tie kėliniai buvo neįsivaizduojami.

Rinktinės žaidimas tikrai atrodė geras per pirmąsias dvejas rungtynes, o žaidėjai demonstravo puikų pasiruošimą. Pirmuose susitikimuose buvo parengtas geras žaidimo planas ir jo išpildymas.

Per tuos du kėlinius įvykęs neįsivaizduojamas „blackout`as“ (atsijungimas nuo realybės – LRT.lt) mus pastatė į labai nepatogią padėtį. Kaip bebūtų, reiks patiems iš to išsikrapštyti. Net neabejoju, jog rinktinei pavyks tą padaryti.

– Lietuvos krepšininkų laukia lemiama tapsianti dvikova su Prancūzais. Ar mūsų šalies rinktinė pajėgi įveikti šį oponenatą?

– Prancūzai – nėra pats palankiausias priešininkas. Čia žaidžia labai atletiški, greiti ir individualų žaidimą mėgstantys krepšininkai. Nors tokie buvo ir senegaliečiai, tačiau Prancūzijos rinktinė yra žymiai aukštesnio lygio. Užduotis labai aiški – prancūzus įveikti reikia. Žinoma, gali ir to neužtekti. Turime atlikti savo darbą ir vėliau reiks ir dvikovą su Dominykos Respublika. Vėliau matysime, kaip viskas klostysis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi